Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

prośba o podwyzke zasilku, pomóżcie prosze

Polecane posty

Gość gość
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nie rozumiem, to jednak nie żyjesz za 620 zł.

Autorka żyje za 620, a mama jeśli się dokłada, to dokłada się do swojego chleba. Mama zapewne potrzebuje też leków, może pieluch.

Autorko mama ma pewnie ok 1100zł emerytury, a kryterium dochodowe to w tej chwili 528zł, więc mops się może migać od większej pomocy, bo z zasiłkiem macie jakieś 1700 na dwie osoby, co niby jest ok, ale tak jak pisałaś, opał, opłaty i zostaje wam z 800zł na jedzenie, chemię i ubranie. Niby wystarcza, ale z ledwością.  Wracając do kryterium. Na pewno możesz się ubiegać o pomoc żywnościową, bo tu jest wysokie kryterium i popytaj, czy możesz dostać tonę węgla. Tylko, ze ja bym nie pytała w mopsie w swoje miejscowości, tylko poszłabym do innego, tam gdzie mnie nie znają. Kilkanaście lat temu, kiedy miałam małe dzieci i jedna skromną wypłatę, to kryterium liczono po odjęciu rachunków. Nie wiem jak teraz. Bardzo możliwe, że twój mops wychodzi z założenia, że te 620 zł to jest dochód i ma wymówkę, żeby nie przyznać czegoś innego. Ale żeby poinformować, że masz możliwości choćby te 500+ na mamę, to już też po co. Ale patola z kupą dzieci, to dostanie wszystko, bo tam są dzieci. Ale niepełnosprawne dziecko, albo człowiek starszy niech sobie radzi sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uyyy
13 minut temu, Gość gość napisał:

Autorka żyje za 620, a mama jeśli się dokłada, to dokłada się do swojego chleba. Mama zapewne potrzebuje też leków, może pieluch.

Autorko mama ma pewnie ok 1100zł emerytury, a kryterium dochodowe to w tej chwili 528zł, więc mops się może migać od większej pomocy, bo z zasiłkiem macie jakieś 1700 na dwie osoby, co niby jest ok, ale tak jak pisałaś, opał, opłaty i zostaje wam z 800zł na jedzenie, chemię i ubranie. Niby wystarcza, ale z ledwością.  Wracając do kryterium. Na pewno możesz się ubiegać o pomoc żywnościową, bo tu jest wysokie kryterium i popytaj, czy możesz dostać tonę węgla. Tylko, ze ja bym nie pytała w mopsie w swoje miejscowości, tylko poszłabym do innego, tam gdzie mnie nie znają. Kilkanaście lat temu, kiedy miałam małe dzieci i jedna skromną wypłatę, to kryterium liczono po odjęciu rachunków. Nie wiem jak teraz. Bardzo możliwe, że twój mops wychodzi z założenia, że te 620 zł to jest dochód i ma wymówkę, żeby nie przyznać czegoś innego. Ale żeby poinformować, że masz możliwości choćby te 500+ na mamę, to już też po co. Ale patola z kupą dzieci, to dostanie wszystko, bo tam są dzieci. Ale niepełnosprawne dziecko, albo człowiek starszy niech sobie radzi sam.

Co Ty piszesz człowieku? Na niepełnosprawne dziecko jest 1830zł , a opiekun chorego dorosłego 620zł. Widzisz różnice? Więc nie pisz głupst. Różnica kolosalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Lol napisał:

Mój ojciec na którego mam właśnie świadczenie pielęgnacyjne nie pobiera 500 bo przekracza próg mimo że ma stopień znaczny na stałe.

Do autorki .nie trzeba zrezygnować z specjalnego zasiłku żeby starać się o świadczenie.wejdźna forum wodon poproś o pomoc  .będziesz wszystko miała napisane,są gotowe wzory ,porady,historie ludzi co się starają o śp,a większości się to udało.ja już rok pobieram śp.

Sytuacja wygląda podobnie i u mojej mamy. To, że ma znaczny stopień nie ma znaczenia. Ma takie dochody które jej uniemożliwiają pobieranie 500. Jest granica dochodu i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Uyyy napisał:

Co Ty piszesz człowieku? Na niepełnosprawne dziecko jest 1830zł , a opiekun chorego dorosłego 620zł. Widzisz różnice? Więc nie pisz głupst. Różnica kolosalna.

Dziecko niepełnosprawne również dostaje 500 plus a matka świadczenie przy znacznym stopniu niepełnosprawności. W momencie kiedy takie dziecko stanie się dorosłe czyli po 18 roku życia otrzyma rentę socjalną i 500 zł, a matka swoje świadczenie pielęgnacyjne będzie  w dalszym ciągu pobierała. Oczywiście mówimy tu cały czas o Znacznym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewera

Tak do 500plus z ZUS dla dorosłych niezdolnych do samodzielnej egzystencji jest próg dochodowy. Jeśli niepełnosprawny ma dochód 1600zł nie dostanie złotówki. Jeśli  poniżej i do 1100zł to dostanie pełne 500zł. Jeśli ma 1200zł to dostanie 400zł. Jeśli autorki mama ma dochód do 1100zł dostanie 500plus. Ktoś pisał, że jeśli nie przyznają komuś 500zł to od razu zrobià mu ze znacznego na umiarkowany. Nic takiego nie ma. Lekarze z Zus poprostu przyznawają niezdolność lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jem
15 godzin temu, Gość Anka napisał:

Pomagają odplatnie, skoro ja jestem w domu i mam opieke na mame, to do mnie nalezy zajmowanie się mamą. Na to nie narzekam, tylko jak wyżyć z tych pieniedzy ... Gdybym byla w stanie mieć te 1600, a nie 620 to by byla ogromna roznica. Mama sie doklada do zycia, ale wiadomo jakie ceny teraz .

Powinnaś dysponować mamy pieniędzmi,co to znaczy że mama się dokłada?A co robi z resztą pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
3 godziny temu, Gość Lol napisał:

Mój ojciec na którego mam właśnie świadczenie pielęgnacyjne nie pobiera 500 bo przekracza próg mimo że ma stopień znaczny na stałe.

Do autorki .nie trzeba zrezygnować z specjalnego zasiłku żeby starać się o świadczenie.wejdźna forum wodon poproś o pomoc  .będziesz wszystko miała napisane,są gotowe wzory ,porady,historie ludzi co się starają o śp,a większości się to udało.ja już rok pobieram śp.

Naprawde bylaby taka możliwość? ciekawe jak do tego podejdzie MOPS, bo jak któras z Was wyzej napisała, co MOPS, to inna opinia, inne załatwianie itd. Zerknę pozniej na wodon, dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tere
1 godzinę temu, Gość Anka napisał:

Naprawde bylaby taka możliwość? ciekawe jak do tego podejdzie MOPS, bo jak któras z Was wyzej napisała, co MOPS, to inna opinia, inne załatwianie itd. Zerknę pozniej na wodon, dziekuje

Ty nie masz pytać co Mops na to bo oni od razu powiedzą, że absolutnie Nie możesz! Po prostu wyślij do komisji odwoławczej prośbe o przyznanie świadczenia pięlegnacyjnego zamiast specjalnego zasiłku opiekuńczego.  Na ogół powinno się zrezygnować ze specjalnego zasiłku opiekuńczego na czas aż Ci przyznają to świadczenie, nie wiem spróbuj bezpośrednio wyslac pismo do Komisji Odwoławczej, adres znajdziesz w necie. Podali ci forum wyżej gdzie masz wzór takiego pisma. Napisz że od lat zajmujesz się Matką, nie starcza Ci na życie, na co choruje mama i od kiedy itp. W poniedziałek idź do Zus i załatw mamie Świadczenie uzupełniające 500plus dla niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Widać że jesteś bardzo nieporadna życiowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teriu

Ręce mi opadają na Autorke tematu. Ludzie Ci piszą od A do Z co masz zrobić a ta dalej co na to Mops... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
57 minut temu, Gość Teriu napisał:

Ręce mi opadają na Autorke tematu. Ludzie Ci piszą od A do Z co masz zrobić a ta dalej co na to Mops... 

Wyobraz sobie, ze kilka lat temu zmieniajac prace na lepsza, zabrali mi wszelkie swiadczenia z mops, rodzinne itd i malo tego, kazali mi splacac. Dostalam pisma nakazujace splate i to niemala kwote, poszlam do prawnika i sie okazalo, ze pomylka pań z mopsu, ze nadal mi sie nalezy to co mialam, Dlatego rozumiem obawy autorki, jeszcze jak ktos poraz pierwszy ma z czyms takim do czynienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwww
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Wyobraz sobie, ze kilka lat temu zmieniajac prace na lepsza, zabrali mi wszelkie swiadczenia z mops, rodzinne itd i malo tego, kazali mi splacac. Dostalam pisma nakazujace splate i to niemala kwote, poszlam do prawnika i sie okazalo, ze pomylka pań z mopsu, ze nadal mi sie nalezy to co mialam, Dlatego rozumiem obawy autorki, jeszcze jak ktos poraz pierwszy ma z czyms takim do czynienia. 

Tak ale tłumaczą jej wszyscy co ma robić! A ta dalej swoje! Mops nic nie może to ona ma się postarać do Komisji Odwoławczej. Jeśli sie tak boi. Niech zrezygnuje z tych 620zł aż dostanie postanowienie o przyznaniu Świadczenia Pielęgnacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Uyyy napisał:

Co Ty piszesz człowieku? Na niepełnosprawne dziecko jest 1830zł , a opiekun chorego dorosłego 620zł. Widzisz różnice? Więc nie pisz głupst. Różnica kolosalna.

Co ty piszesz babo, jak już. Ale to nie o tą różnicę mi tutaj chodziło, a zjawisko zwane mops. W tym kontekście nie jest ważna kwota zasiłku, a kombinowanie, aby przyznać jak najmniej tej pomocy, jeśli petent nie jest patolą mającą kupę dzieciorów w domu. Widzisz teraz o jaką mi chodziło różnicę? Patola nie musiała strajkować w sejmie, natomiast rodzice dzieci niepełnosprawnych już tak. O to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Aurorko jeszcze o zasilek pielęgnacyjny dla Mamy się dowiedz. Przy znacznym stopniu się należy wszystkim bez względu na dochód, dobre i te 215 zł co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Qwww napisał:

Tak ale tłumaczą jej wszyscy co ma robić! A ta dalej swoje! Mops nic nie może to ona ma się postarać do Komisji Odwoławczej. Jeśli sie tak boi. Niech zrezygnuje z tych 620zł aż dostanie postanowienie o przyznaniu Świadczenia Pielęgnacyjnego.

Z tego co widze, to jest tu wiele sprzecznych porad, z tego co widze pisala, ze cos tam bedzie dzialac, wiele ludzi nie lubi zalatwiac spraw urzedowych, tymbardziej, ze nie wiadomo, jaki bedzie ich final. Troche zrozumienia. Sama nie wiem jakbym sie odnalazla w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

sprawa wygląda tak .bierzesz wniosek o świadczenie pielęgnacyjne z mopr wypełniasz go.fakt że pobierasz szo musisz napisać oświadczenie że jeżeli zostanie ci przyznany śp to wtedy się go zrzekniesz. czekasz oni muszą ci wydać decyzję odmowną i jest git właśnie o to chodziło innej wydać nie mogą. wtedy odwołujesz się do sko.i czekasz i to może już być koniec .oni dają decyzję że dają śp.ale to zależy od miasta ,u mnie dali od razu ale  u ciebie może być tak że nie .to wtedy albo odwołanie nsa potem wsa.koniec końcem i tak dostaniesz śp.życzę ci tej krótkiej drogi. a napewno dostaniesz .tak w skrócie łopatologicznie ci napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

sprawa wygląda tak .bierzesz wniosek o świadczenie pielęgnacyjne z mopr wypełniasz go.fakt że pobierasz szo musisz napisać oświadczenie że jeżeli zostanie ci przyznany śp to wtedy się go zrzekniesz. czekasz oni muszą ci wydać decyzję odmowną i jest git właśnie o to chodziło innej wydać nie mogą. wtedy odwołujesz się do sko.i czekasz i to może już być koniec .oni dają decyzję że dają śp.ale to zależy od miasta ,u mnie dali od razu ale  u ciebie może być tak że nie .to wtedy albo odwołanie nsa potem wsa.koniec końcem i tak dostaniesz śp.życzę ci tej krótkiej drogi. a napewno dostaniesz .tak w skrócie łopatologicznie ci napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
1 godzinę temu, Gość Lol napisał:

sprawa wygląda tak .bierzesz wniosek o świadczenie pielęgnacyjne z mopr wypełniasz go.fakt że pobierasz szo musisz napisać oświadczenie że jeżeli zostanie ci przyznany śp to wtedy się go zrzekniesz. czekasz oni muszą ci wydać decyzję odmowną i jest git właśnie o to chodziło innej wydać nie mogą. wtedy odwołujesz się do sko.i czekasz i to może już być koniec .oni dają decyzję że dają śp.ale to zależy od miasta ,u mnie dali od razu ale  u ciebie może być tak że nie .to wtedy albo odwołanie nsa potem wsa.koniec końcem i tak dostaniesz śp.życzę ci tej krótkiej drogi. a napewno dostaniesz .tak w skrócie łopatologicznie ci napisałam.

Teraz już wszystko rozumiem, napisalas prosto, przejrzyscie i tu nie mam już żadnych wątpliwości. Dziekuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOL
1 godzinę temu, Gość Anka napisał:

Teraz już wszystko rozumiem, napisalas prosto, przejrzyscie i tu nie mam już żadnych wątpliwości. Dziekuję 🙂

                                                                                                                  O Ś W I A D C Z E N I E
Z uwagi na zmianę mojej sytuacji prawnej, w związku ze skutkami prawnymi zaistniałymi od dnia 23-10-2014r. tj. od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego sygn. akt K38/13 z dnia 21-10-2014r. w którym Trybunał orzekł, iż
„ Art. 17 ust. 1b ustawy powołanej w punkcie 1 w zakresie, w jakim różnicuje prawo do świadczenia pielęgnacyjnego osób sprawujących opiekę nad osobą niepełnosprawną po ukończeniu przez nią wieku określonego w tym przepisie ze względu na moment powstania niepełnosprawności, jest niezgodny z art. 32 ust. 1 Konstytucji. „,
zgodnie z przysługującym mi od dnia 1-01-2016r. prawem wyboru jednego że świadczeń wynikającym wprost z art. 27 ust. 5 ustawy o świadczeniach rodzinnych, w związku z art. 17 ust 5 pkt 1 lit b tejże ustawy, jako osoba pobierająca aktualnie zasiłek dla opiekuna (lub specjalny zasiłek opiekuńczy) * mając także pełną świadomość, że nie mogę posiadać jednocześnie prawa do innego świadczenia oraz co się z tym wiąże mając świadomość o konieczności zaprzestania pobierania świadczenia dotychczasowego, ale chcąc jednak zachować ciągłość pobierania świadczeń i uniknięcia sytuacji, w której nie doszłoby do przyznania mi świadczenia pielęgnacyjnego mimo uprzedniego uchylenia decyzji przyznającej zasiłek dla opiekuna (lub specjalny zasiłek opiekuńczy) * – oświadczam, że wobec zbiegu prawa do zasiłku dla opiekuna (lub specjalnego zasiłku opiekuńczego) i świadczenia pielęgnacyjnego wybieram jedno, dla mnie korzystniejsze, tj. świadczenie pielęgnacyjne oraz oświadczam, że zrezygnuję z zasiłku dla opiekuna (lub specjalnego zasiłku opiekuńczego) * natychmiast, gdy organ orzekający rozpoznając mój wniosek o ustalenie prawa do wybranego przeze mnie świadczenia pielęgnacyjnego jednoznacznie ustali w toku prowadzonego postępowania i poinformuje mnie, że aktualnie posiadane przeze mnie prawo do zasiłku dla opiekuna (lub specjalnego zasiłku opiekuńczego) * stanowi jedyną negatywną przesłankę, która uniemożliwia organowi przyznanie mojej osobie prawa do wnioskowanego świadczenia pielęgnacyjnego, a wyeliminowanie prawa do ww zasiłku dla opiekuna (lub specjalnego zasiłku opiekuńczego) * doprowadzi do sytuacji, w której skuteczne uzyskanie prawa do oczekiwanego przeze mnie korzystniejszego świadczenia pielęgnacyjnego stanie się formalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
1 godzinę temu, Gość Anka napisał:

 

Załącz to oświadczenie składając wniosek o świadczenie.pilnuj terminów odwołań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka
17 godzin temu, Gość Lol napisał:

Załącz to oświadczenie składając wniosek o świadczenie.pilnuj terminów odwołań.

Od jutra sie za to biore, wiem  juz na czym stoje i czego moge sie spodziewać, duzo mi daly wasze rady, wiecej sie dowiedzialam niz czytajac te suche info z neta. Dostalam wiecej, niz sie  spodziewałam, dziekuje tez za to oswiadczenie, milego wieczoru 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×