Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Honoratka

Imię dla córki Nela

Polecane posty

Gość Honoratka

Chciałabym dać mojej córce na imię Nela. Nie Nel tylko Nela. W Polsce jest to samodzielne imię , nawet imieniny są w kalendarzu. Zdrabniać bym mogła Nelcia lub Nelka. Chce żeby córka nie miała imienia takiego jak ma już ktoś z mojej rodziny lub bliskich znajomych wiec wpadło mi takie do głowy bo jest inne ale nie dziwne . Przynajmniej tak sądzę. Chce poznać Wasze opinie co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie się nie podoba, brzmi niepoważnie, przecież córka będzie kiedyś dorosła. Zresztą wygląda jak zdrobnienie od np. Kornelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi się podoba. Tylko błagam nie Nelcia,bo to krzywdzenia pięknego imienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mnie się nie podoba, brzmi niepoważnie, przecież córka będzie kiedyś dorosła. Zresztą wygląda jak zdrobnienie od np. Kornelia

No i co? Lena, Maja, Majka tez brzmi jak niedoróba a jakis czas temu w top była. Na studiach miałam wykładowcę o imieniu Nela. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

Czytałam o tym i jest to już imię funkcjonujące samodzielnie a nie zdrobnienie . Kiedyś nawet Pola i Lena były skrótami od Heleny , Konnelii lub Anieli. Dlatego właśnie chciałabym poznać Wasze opinie . Gdybyście usłyszały ,ze ktoś z Waszej rodziny/ znajomych chce tak nazwać dziecko jakie by było pierwsze odczucie pozytywne czy raczej negatywne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

No i co? Lena, Maja, Majka tez brzmi jak niedoróba a jakis czas temu w top była. Na studiach miałam wykładowcę o imieniu Nela. 

No i te też mi się nie podobają 🤣 Trzeba było ją zapytać czy lubi swoje imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jar
1 minutę temu, Gość Honoratka napisał:

Czytałam o tym i jest to już imię funkcjonujące samodzielnie a nie zdrobnienie . Kiedyś nawet Pola i Lena były skrótami od Heleny , Konnelii lub Anieli. Dlatego właśnie chciałabym poznać Wasze opinie . Gdybyście usłyszały ,ze ktoś z Waszej rodziny/ znajomych chce tak nazwać dziecko jakie by było pierwsze odczucie pozytywne czy raczej negatywne ? 

negatywne, infantylne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

Pola to od Apolonii ale tez już zapisują w skróconej formie w urzędzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasa

Moja chrzesnica ma na imię Nela Aleksandra☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale ty pytasz czy przejdzie w urzędzie czy jest to ładne imię? Nie wszystko co przejdzie w urzędzie jest dobrym imieniem dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

 Nie pytam czy przejdzie bo wiem ,ze tak. Nie pytam tez czy się podoba bo każdemu może się co innego podobać np jednym imie Julia może być piękne innym nie. Mi Nela się podoba . Tylko czy to imie nie jest hmmm „dziwne”? Nie chce tez skrzywdzić dziecka wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No i te też mi się nie podobają 🤣 Trzeba było ją zapytać czy lubi swoje imię

Jak z tej strony patrzysz, to nie ma imienia które na 100% spodoba się wszystkim. Ja gadałam dzieciom raczej tradycyjne polskie imiona  ale z innej epoki. Rodzina była oburzona, ludzie się dziwili,ze jak to Olena12  i Róża 10 lat temu? Pół cmentarza Róz jest. A Olena jak ruską... olaboga. Zawsze będzie mogła sobie zmienić. Ja jestem Joanna i nigdy nie byłam zachwycona tym imieniem, ale mogłabym byc Basią i bylo by gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo ładne. Ładniejsze niż Zuzia...bzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ohydne, a zdrobnienie Nelcia jest paskudne. Ale jeśli tobie się podoba,  to serio nie wiem, co pytasz obcych bab na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkw

Ale wiesniackie, straszny kicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata

Nie chce nazywać dziecka tak jak wszyscy ale nie chce tez wymyślać czegos z kosmosu żeby brzmiało ...ycznie . Imie Nela wydaje mi się być inne nie takie typowe a jednak normalne . Nie jest tez brzydkie.  Jeśli chodzi o małe dziecko lub nawet nastolatkę to mam skojarzenia pozytywne . Wydaje mi się ,ze taka mała Nelka byłaby jedyna w swoim rodzaju i taka słodka dziewczynka . Babcia Nela tez brzmi fajnie . Jeśli chodzi o dorosłą osobę to mam już większy problem z tym ,ze patrząc na to jak ktoś się nazywa Zofia to przeważnie i tak wszyscy mówią Zosia albo Pani Zosiu . Wiadomo są tez bardzo oficjalni ludzie ale trzeba tez brać pod uwagę to ,ze zanim córka urośnie i będzie miała lat 20 pare to podejście Do imienia i jego popularność tez się zmienią i zapewni będzie to już bardzo normalne imię jak np . Lena . Pamietam jak 10

lat temu koleżanka chciała dać swojej córce imie Lena i każdy mówił ,ze to ruskie i wymyśliła a teraz Lenek jest cała masa i imie według mnie bardzo ładne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

A może jest tu ktoś o takim imieniu ? Kto mógłby powiedzieć czy lubi swoje imię i czy ma z nim jakiś problem? Może znacie tez kogoś o tym imieniu i wiecie ,ze skojarzenia są pozytywne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

U nas w rodzinie mamy Kornelię. W skrócie wołamy Nela, Neli.

Druga w rodzinie ma imię Natalia. Często mówimy do niej skrótowo Nati.

Tak dasz jak wam się podoba. Dobrze że to polskie imię. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

Moja pierwsza córka ma na imię Aleksandra . Oczywiście mówimy do niej najczęściej Ola 🙂  teraz będzie miała siostrzyczkę i chcemy ją Nazwać Nela . Mieszkamy za granicą

wiec tu jest wiele różnych imion i nikogo nic nie dziwi. Ale rodzine mamy W Polsce i tam często jeździmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo ładne. Delikatne i dziewczęce . Autorko, jeśli wam się podoba to nie pytaj o opinię innych. Wy zdecydujecie o imieniu i całej reszcie,a nie pani w urzędzie, ludzie z forum, sąsiedzi czy rodzina. Imie jest ładne, nie brzmi dziwnie, nie jest śmieszne, krzywdzace. Jest ok. Wszystkim i tak nie dogodzisz,bo każdy ma inny gust. Jedni lubią krótkie imiona a inni wolą jak imię jest długie, dzwięczne i można je zdrabniac na sto sposobów. Nela nie jest problematyczna jeśli chodzi o wymowę, nie musisz jej zdrobnic,zeby zwrócić się do dziecka, co robią rodzice dzieci, którym nadano długie imiona. Nie słyszałam by do Zuzi mama zwracala sie Zuzanno,do Tymka -Tymoteusz, do Kasi-Katarzyno, czy do Basi-Barbaro.  bo to imiona w uj długie i niewygodne w użyciu. Nela jest ok i na codzień i dla dorosłej tez pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie imię wręcz brzydkie, a nie jestem konserwatywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Córka koleżanki ma na imię Nela, w tym roku skończy 9 lat. Ja jestem Maja i lubię swoje imię, a w lutym będę miała 29 rok życia. Za to córka mojej kuzynki ma Lilli (urodzona w Anglii) i to jest większy problem, bo mieszkają teraz w Polsce i póki Lilli ma 6 lat, to jest fajnie, ale „pani Lilli” brzmi nieco dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honoratka

Córka mojej siostry ma na imie Liliana. Mówią do niej Lili lub Lilianka . Jak będzie starsza to Pani Liliano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Honoratka napisał:

Córka mojej siostry ma na imie Liliana. Mówią do niej Lili lub Lilianka . Jak będzie starsza to Pani Liliano 

Drażni mnie to imię. Mam koleżankę Lilię i jej cirka to Lilianna. Az oczy łaskoczą od tej słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hen

super imię ;) znałam dziewczynę o tym imieniu, i zawsze jej zazdrościłam takiego prostego i zarazem oryginalnego imienia, super osoba swoją drogą, po 30 już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Maja, Nela, Lila - ładne, ale dla małej dziewczynki, Dziewczynka będzie później 50 letnią "babą" i to już urocze nie będzie. To już lepiej dać na imię neutralnie, Magdalena, Justyna, Natalia, Weronika, Kinga.

Z resztą dziwi mnie to, niby gusta są różne, ale jak ktoś"leci w Stefanie, Stanisławy, Dobrawy, Kazimiery - brzmu archaicznie i dziwacznie. Z drugiej strony właśnie Maje, Nelki, Klaudie, Nikole - też brzmią dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miesiąc temu urodziłam córkę. Zastanawiałam się nad Nela ale mężowi się nie podobało i daliśmy małej na imię Aniela. A  ja i tak mówię do niej Nela😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhfmfhm

Koniecznie tak nazwij. Dzięki pełnej swobodzie w nadawaniu imion, mamy od razu pojęcie o inteligencji rodziców, przynależności do grup społecznych, i od razu całą masę danych.

🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
29 minut temu, Gość gość napisał:

Maja, Nela, Lila - ładne, ale dla małej dziewczynki, Dziewczynka będzie później 50 letnią "babą" i to już urocze nie będzie. To już lepiej dać na imię neutralnie, Magdalena, Justyna, Natalia, Weronika, Kinga.

Z resztą dziwi mnie to, niby gusta są różne, ale jak ktoś"leci w Stefanie, Stanisławy, Dobrawy, Kazimiery - brzmu archaicznie i dziwacznie. Z drugiej strony właśnie Maje, Nelki, Klaudie, Nikole - też brzmią dziwnie.

Za 60 lat stare baby to będą Amelki, Zuzie, Maje,a nie Jadwigi czy Kazimiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neli

Znam Nelę, ma 5 lat. Do dziewczynki pasuje, rodzice mówią zdrobniale "Neli"(np. "Neli" podejdź). Dla dorosłej kobiety raczej nie pasuje, np. pani profesor Nela Kowalska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×