Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Honoratka

Imię dla córki Nela

Polecane posty

Gość gosc
Przed chwilą, Gość Neli napisał:

Znam Nelę, ma 5 lat. Do dziewczynki pasuje, rodzice mówią zdrobniale "Neli"(np. "Neli" podejdź). Dla dorosłej kobiety raczej nie pasuje, np. pani profesor Nela Kowalska...

Neli Rokita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 godzin temu, Gość Honoratka napisał:

Chciałabym dać mojej córce na imię Nela. Nie Nel tylko Nela. W Polsce jest to samodzielne imię , nawet imieniny są w kalendarzu. Zdrabniać bym mogła Nelcia lub Nelka. Chce żeby córka nie miała imienia takiego jak ma już ktoś z mojej rodziny lub bliskich znajomych wiec wpadło mi takie do głowy bo jest inne ale nie dziwne . Przynajmniej tak sądzę. Chce poznać Wasze opinie co myślicie ?

Nela sama w sobie brzmi jak zdrobnienie. Dla mnie wszystkie te takie krotkie imiona brzmia dziwnie jak uciete.

Ja nadalam polskie imie Kasandra.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polianna

Nie znam żadnej Neli, ale znam Nelię (Nelia) i bardzo podoba mi się podoba. Ja jestem Apolonia i zawsze go nie cierpiałam, w skrócie Pola (teraz to samodzielne imię) i nabijano się ze mnie „ej Pola, a na drugie masz las czy łąka?” 😕 Mniej problemów mam jako dorosła, normalnie mówią „pani Pola”, „pani Polu”, ale i tak nie cierpię swojego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość gosc napisał:

Nela sama w sobie brzmi jak zdrobnienie. Dla mnie wszystkie te takie krotkie imiona brzmia dziwnie jak uciete.

Ja nadalam polskie imie Kasandra.  

Noe ma polskich imion, są słowiańskie.  A Kasandra jest greckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Noe ma polskich imion, są słowiańskie.  A Kasandra jest greckie

Sa polskie imiona/  Wszyscy tak mowia i wszedzie pisza.  Polskie: Kasandra, Antoni, Maria itd.  SPrawdz sobie w gazetach i wypowiedziach ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

11 minut temu, Gość Gość napisał:

Noe ma polskich imion, są słowiańskie.  A Kasandra jest greckie

Polskie imiona sa slowianksimi lub inaczej okreslane jako staropolskie.  Pozostale imiona sa obce, spolszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja siostrzenica ma na imię Kornelia. Ale mówimy do niej Nela, Nelcia, Nelunia. Fajne imię.  Nazwij tak córkę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Znam dwie Nele i obie to pieski, ale w sumie imie moim zdaniem ok, jeśli nazwisko jest długie,np Nela Bąk czy Kot to tak niefajnie trochę brzmi. Na pewno imię milion razy normalniejsze niż np Melodia, o które pytała jakaś nawiedzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×