Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adka

Wierszyk z prośbą o pieniądze na zaproszeniu ślubnym. Dziwna sytuacja...

Polecane posty

Gość gość

Autorko nie przejmuj się. To jest normalne, że na kafe zawsze znajdzie się grupa sfrustrowanych trollic, która zmiecie każdą autorkę. Przecież nie masz złych intencji i jesteś w ciężkiej sytuacji. Nie zazdroszczę Ci. 

Ludzie są bez serca i bez empatii. Rzygać się chce od tego jadu tutaj i ciekawe czy w realu też nasze "damy" są takie odważne ale jak widzisz jest też sporo normalny wpisów.  Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Autorko nie przejmuj się. To jest normalne, że na kafe zawsze znajdzie się grupa sfrustrowanych trollic, która zmiecie każdą autorkę. Przecież nie masz złych intencji i jesteś w ciężkiej sytuacji. Nie zazdroszczę Ci. 

Ludzie są bez serca i bez empatii. Rzygać się chce od tego jadu tutaj i ciekawe czy w realu też nasze "damy" są takie odważne ale jak widzisz jest też sporo normalny wpisów.  Trzymaj się.

A gowno są a nie odważne. Tu odreagowują to, że się nikt z nimi nie liczy w życiu. Chociaż przez chwilę mogą poczuć się lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

Nienawidze wierszykow,  nie wypada  przymawiac sie , zaparszajac kogos, o cokolwiek, a tym bardziej wskazywac, co to ma byc. Wiocha totalna. jak ci nie zalezy na imprezie to olej bez wyzrutów sumienia. Jesli ktos chce, moze dawac kase, ale bez wymuszania.

Ludzie przestali odrozniac zaproszen od imprezy biletowanej. Kasa jako bilet wstepu? Nadejda czasy, kiedy kolezanka, zapraszajac do siebie na kawe, bedzie smsowac o koperte z 20 zl ,zeby jej sie zwrocila kawa z ciastkiem Juz sobie obmyslam wierszyk - np "zapraszam serdecznie  na plotki przy kawie, 2 dychy ze soba przynies mi laskawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

O kurva 🤣 najpierw wiesniaki wydają krocie na weselne debílizmy a później piszą wiersze bo liczą że im się zwróci szczyt wiochy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscccc

Istnieje coś takiego jak uniwersalny rozmIar pościeli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omg
1 godzinę temu, Gość Ola napisał:

A może sprzedać pościel i zestaw kawowy na allegro i kasę z tego dac młodym?

popieram, skoro pościel biała i rozmiar uniwersalny, a serwis bardzo ładny, to nie powinno być problemu z opyleniem tego komuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka
31 minut temu, Gość Adka napisał:

Nie mieliśmy już jak oszczędzać. Mój mąż ostatnie 1,5 roku spędził w klinice uniwersyteckiej z krótkimi przerwami. Pracowałam tylko ja, a mój mąż miał płacone L4 w dodatku okrojone mocno, bo bez dodatków i premii w dodatkmałe dziecko i kredyt na głowie. No nie mieliśmy z czego.

Umiecie czytać? Czytałyście to? SERIO nawet takiej osobie musicie dokopać? Kurffa kto kto tu siedzi? 

Od siebie ci powiem, że te wierszyki to szczyt wsioctwa! Właśnie każdy daje raczej daje kasę, a ten który nie ma, a ma jakiś myk na boku na prezent może przyjść na wesele z podniesioną głową. Przecież o obecność chodzi. To nie jest twoja złośliwość ani sknerstwo, a oberwałaś jak ostatnia wywłoka od niektórych.

Babcia naszego męża dała nam starą, zabytkową cukiernicę, którą miała w domu i kwiaty, ze swojego ogrodu, bo tyle miała i jak mogłabym ją za to obgadywać albo obrażać? Już jej z nami nie ma, a ta cukiernica nam o niej przypomina. To jest piękna pamiątka. Nie wiem ile od kogo dostałam, nie ważne, nie pamiętam, a ta cukiernica jest od niej i pamiętamy o tym codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omg

Rozmiar uniwersalny, pasujacy na kanape i wersalke to poduszki 70x80 a kołdra 160x200, chociaż teraz duzo par ma łóżko małżeńskie wtedy to kołdra 200x220. I dlatego lepiej  nie dawać poscieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dobrze autorko zrobisz, wykpijcie się i już. Wiesz, że takie wredne baby mogą Was potem obmawiać właśnie jak tutaj przeczytałaś. Nie będą w stanie docenić, że pościel super że, serwis ładny tylko, że brak kasy. Pościel sobie weźcie, śpijcie wygodnie i na zdrowie a razo zróbcie dobie kawe e nowym serwisie. Widzisz jak to jest, chcesz dobrze, ale to nieistotne . Olewaj chamskich ludzi, myśl o sobie i swojej rodzinie, resztę miej daleko s tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shot
2 minuty temu, Gość anka napisał:

Babcia naszego męża

fiu fiu trójkącik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa
1 godzinę temu, Gość NIE USZCZESLIWIAJ LUDZI napisał:

Nie uszczesliwiaj ludzi na sile swoimi "prezentami z odzysku"!!!!!!!!!

Wlasnie DLATEGO PISZA, ZE WOLA PIENIADZE!!!!

ZEBY TAKICH ZALOSNYCH PREZENTOW NIE DOSTAWAC!

BO POZNIEJ NIE WIADOMO CO Z TAKIM BEZNADZIEJNYM PREZENTEM ZROBIC 

Jak cię nie stać na wesele to nie Rob a nie żebraj o gotówkę w zaproszeniu. Może jeszcze o kupony totka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko
45 minut temu, Gość Adka napisał:

W dodatku wiem, że młodzi niczego nie mają, bo ona ma 22 lata, a on 24. Ona nawet nie pracuje tylko sezonowo, a on też kokosów nie ma. Po ślubie zamieszkają u jej rodziców i będą z nimi prowadzić ich gospodarstwo rolne więc swoich rzeczy jako para na pewno nie mają jeszcze.

Dobra, w sumie wiem co chciałam wiedzieć. Nie idziemy i już. Wykpimy się, że mąż jeszcze s nie nadaje. Pójdziemy do kościoła z kwiatami i tyle.

I dobrze! Nie idźcie! Smarkacze biorą ślub i robią wesele za kasę rodziców, guzik o życiu wiedzą, o kosztach życia też nic ale wierszyki księżniczka z księciem klecą i żądają opłat za biletu na swoje wielce wiekopomne wydarzenie więc klękajcie narody! Ja zawsze daję kasę ale od razu odrzucam takie zaproszenia z roszczeniami finansowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Loooo matko wielkie księżniczki.  Nawet jak gość  da wam.prezent to co? Świat wam się zawali? Nie podoba się to oddaj do domu dla bezdomnych. 

Autorko zabierz prezent i idźcie na wesele..Jak kuzynka mądra to zrozumie i nie  będzie komentować.  J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Loooo matko wielkie księżniczki.  Nawet jak gość  da wam.prezent to co? Świat wam się zawali? Nie podoba się to oddaj do domu dla bezdomnych. 

Autorko zabierz prezent i idźcie na wesele..Jak kuzynka mądra to zrozumie i nie  będzie komentować.  J

Jakby była mądra to nie kleciłaby głupich wierszyków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc

Ale piękna historia.Biedna para po przejściach bez kasy co chce dać prezent materialny na ślub i chciwi bezczelni młodzi. Fajny temacik wymyśliła dziś , na 5 stron normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

jestem bezpośrednia więc pewnie zadzwoniłabym i powiedziała "część, mam już dla ciebie prezent, ale po zobaczeniu tego wierszyka to prawde mówiąc nie wiem czy nie wolałabyć żebym nie przychodziła bo pieniędzy w tej sytuacji dać nie mogę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

jestem bezpośrednia więc pewnie zadzwoniłabym i powiedziała "część, mam już dla ciebie prezent, ale po zobaczeniu tego wierszyka to prawde mówiąc nie wiem czy nie wolałabyć żebym nie przychodziła bo pieniędzy w tej sytuacji dać nie mogę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka
8 minut temu, Gość shot napisał:

fiu fiu trójkącik?

Hahahaha faktycznie teraz widzę 😄

bo wiesz ja jestem jak Jim Carey w "Ja, Irena i Ja" 😄 Ja jestem dwie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Niektórymi babami stąd lepiej się nie przejmować. Moja kuzynka też prosiła o karmę dla psów/kotow na zaproszeniu, a ludzie ci którzy mieli prezenty to te prezenty dali. Nie przejmuj się. Ona może prosić o pieniądze, a dostanie prezenty na prawdę drogie, więc jak będzie chciała to je sprzeda. Ty też możesz być w kiepskiej sytuacji finansowej. Przypomnę że niektórzy kupują prezenty kilka- kilkanaście miesięcy przed otrzymaniem zaproszenia, a o takowym wydarzeniu już wiedzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Goscccc napisał:

Istnieje coś takiego jak uniwersalny rozmIar pościeli? 

Istnieje, najpopularniejszy rozmar to 160x200(koldra) i poduszki 70x80. Drugim popularnym rozmiarem jest 140x200, na tzw.letnie kołdry. Są też mniejsze, zazwyczaj dodatkowe poduszki 50x60.

Autorko, ty wiesz najlepiej, jaką osobą jest twoja kuzynka. Jeśli masz się narazić na obmowę, lepiej nie idź, a za jakis czas dasz jej te prezenty przy okazji poweselnego spotkania na kawie i cieście. Osobiście to nie pisalabym wierszyków, to żenujące, przyjęłabym każdy prezent z podziękowaniem, albo same kwiaty. A prezenty masz fajne, uzytkowe i w dobrym guście. Ćmielów i bawelna egipska to jakość sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ćmielów i bawelna egipska to jakość sama w sobie.

Bawełna egipska owszem ale Ćmielów? Przecież to symbol obciachu  powstały w komunie hahaha moja babcia miała takie serwisy obiadowe z Ćmielowa. Po jej śmierci nikt na te talerze, wazy i półmiski nie chciał spojrzeć za wyjątkiem mojej dziwacznej kuzynki, która ma równie dziwaczny gust i ona to wzięła razem z kryształowymi kieliszkami, komunistycznymi komodami i krenensami na wysoki połysk (bez komentarza) hahahaha.  Babcia też tego Ćmielowa nigdy nie używała, bo właśnie szkoda i w skrzynkach oryginalnych kuzynka to zabierała.

Takie super te skarby, że nikt ich nie chciał hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość gość napisał:

Bawełna egipska owszem ale Ćmielów? Przecież to symbol obciachu  powstały w komunie hahaha moja babcia miała takie serwisy obiadowe z Ćmielowa. Po jej śmierci nikt na te talerze, wazy i półmiski nie chciał spojrzeć za wyjątkiem mojej dziwacznej kuzynki, która ma równie dziwaczny gust i ona to wzięła razem z kryształowymi kieliszkami, komunistycznymi komodami i krenensami na wysoki połysk (bez komentarza) hahahaha.  Babcia też tego Ćmielowa nigdy nie używała, bo właśnie szkoda i w skrzynkach oryginalnych kuzynka to zabierała.

Takie super te skarby, że nikt ich nie chciał hahahahaha

Serwisy obiadowe z Ćmielowa kosztują nawet ponad 2000 zł. Widać, że u Was w rodzinie tylko kuzynka jest osobą myslacą. Reszta pewnie jadą na talerzach plastikowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Gość napisał:

Istnieje, najpopularniejszy rozmar to 160x200(koldra) i poduszki 70x80. Drugim popularnym rozmiarem jest 140x200, na tzw.letnie kołdry. Są też mniejsze, zazwyczaj dodatkowe poduszki 50x60.

 

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar poscieli. To, że ty śpisz pod takim ogryzkiem, to nie znaczy że to najpopularniejszy rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny rozmiar poscieli. To, że ty śpisz pod takim ogryzkiem, to nie znaczy że to najpopularniejszy rozmiar.

Cytat ze strony lozkoholicy. 

"Pościel uniwersalna. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie komplet 160x200 cm. To jeden ze standardowych rozmiarów pościeli i może służyć jako pościel pojedyncza lub podwójna, a także jako pościel dla gości, np. na sofę" 

Nawet jeśli para młoda ma inny wymiar, to zawsze dobrze mieć w zapasie taką pościel właśnie na wypadek gości. Wątpię żeby w każdym pokoju mieli łóżko sypialniane 200*200. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;io;o

Ta od ogryzka widocznie nigdy pościeli nie kupowała. Śpi pod kocami z darów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Org

Ja poszłam z chłopakiem na wesele koleżanki.Dałam jej firankę oraz zestaw 6 szklanek z podstawkami.Do tego kartka z życzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daj prezent.My z mężem  nie pisaliśmy wierszyków o pieniądze, jedynie zamiast kwiatów poprosiliśmy o przybory szkolne które trafily do domu dziecka. Pisanie że chcę sie pieniądze to totalny brak wychowania  i szacunku do gości, jak można narzucic komuś co ma podarować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Gość gość napisał:

Bawełna egipska owszem ale Ćmielów? Przecież to symbol obciachu  powstały w komunie

Zobacz sobie kiedy powstała fabryka porcelany w Ćmielowie, bo o ile się nie mylę to jest XVIII wiek. Zobacz sobie jacy projektanci tam pracowali przed wojną i jakie triumfy święciły kultowe serwisy. Potacki i Wendorf to były nazwiska marki. Po wojnie Ćmielów dalej był światową marką, a słynna seria figurek z lat 50-tych i 60-tych do dzisiaj na aukcjach osiąga zawrotne ceny, a Ty jesteś pusta jak dzban, durna i nie masz gustu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha

Bawełna egipska owszem ale Ćmielów? Przecież to symbol obciachu  powstały w komunie hahaha moja babcia miała takie serwisy obiadowe z Ćmielowa. Po jej śmierci nikt na te talerze, wazy i półmiski nie chciał spojrzeć za wyjątkiem mojej dziwacznej kuzynki, która ma równie dziwaczny gust i ona to wzięła razem z kryształowymi kieliszkami, komunistycznymi komodami i krenensami na wysoki połysk (bez komentarza) hahahaha.  Babcia też tego Ćmielowa nigdy nie używała, bo właśnie szkoda i w skrzynkach oryginalnych kuzynka to zabierała

xx

Powstal w komunie? Doksztalc sie kobieto, zanim napiszesz bzdure.

Cmielow  dziala  od 1790 roku !

Nie wiem, oczywiscie, jaki to serwis, ale Cmielow to marka światowej klasy ,  musi  ja trzymac , wiec  ma  bardzo dobrych projektanow i  design. Np fajny jest  komplet kawowy Kula, albo Pułaski- biale ze zlotym rantem, eleganckie, ponadczasowe,  wg dawnuch wzorów,bardzo  duzo idzie na eksport. Serwisy Cmielowa były darowane monarchom i głowom panstwa. Serwis Cmielowa ma krolowa Elzbieta II, Watykan, Palac Prezydencki. Ja bym olała kuzynke, jesli jest podobna ignorantką  do tej z gornego wpisu,  i uzywala z satysfakcją sama serwisu i  poscieli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×