Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Stachy, Antosie, Julki, Majki i Zuzy

Polecane posty

Gość Gość

Zawsze było, jest i będzie tak, że jakieś imiona są akurat w danym czasie popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Olga napisał:

Ja jestem Olga. A jak Ty masz na imię autorko? 

Moje imię jest raczej rzadko spotykane, nigdy nie było modne. Ale długo nie lubiłam tego imienia, wolałam być Kasia czy Natalia, które teraz już nie są modne 🙂

Ludziom się po prostu podoba jakieś imię to dają je swojemu dziecku. Jak ktoś napisał w każdym pokoleniu były jakieś popularne imiona, tak było jest i jak widać będzie 🙂

 

 

Ładne imię i dobrze mi się kojarzy 🙂 Ja jestem Sabina, też miałam podobnie - nie podobało mi się długo, teraz już tak. Wiem, że wielu osobom się nie podoba, ale zawsze są opinie podzielone.

Z odpowiedzi w tym wątku wynika że mało kto kieruje się modą tylko faktycznie są jakieś fale podobnego gustu 🤷 Chociaż już bardzo długo te same imiona są w czołówce i naprawdę kogo nie zapytam to 5 imion męskich i 5 imion żeńskich na zmianę 😅 dlatego mnie to tak dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ładne imię i dobrze mi się kojarzy 🙂 Ja jestem Sabina, też miałam podobnie - nie podobało mi się długo, teraz już tak. Wiem, że wielu osobom się nie podoba, ale zawsze są opinie podzielone.

Z odpowiedzi w tym wątku wynika że mało kto kieruje się modą tylko faktycznie są jakieś fale podobnego gustu 🤷 Chociaż już bardzo długo te same imiona są w czołówce i naprawdę kogo nie zapytam to 5 imion męskich i 5 imion żeńskich na zmianę 😅 dlatego mnie to tak dziwi

I z czego się tak cieszysz? Twoje imię zdanie kafeterianek to imię dla prostytutki. Dzięki takim jak ty każde imię i każdego człowieka można wyśmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

I z czego się tak cieszysz? Twoje imię zdanie kafeterianek to imię dla prostytutki. Dzięki takim jak ty każde imię i każdego człowieka można wyśmiać.

Ale ja żadnych imion nie wyśmiewam 🤷 Ani się z niczego nie cieszę 🙃 Temat jest o powtarzaniu w koło od kilku lat tych samych kilku imion a nie o tym czy są ładne czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam Ninę, bo mi się podoba to imię i już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bo jak inni tak lubia, to znaczy ze piekne.Ludziom da sie wmowic, tak jak gole kostki, dziury na kolanach, swetry 3 rozmiary za duze, siwe wlosy farbowane u mlodej siksy-jakies 10 lat temu nikomu by sie nie podobalo a teraz kazdy tak chce sie nosic.Wystarczy ze trendsetterzy stwierdza, ze Janusz czy Grazyna to piekne imiona i pare celebrytow tak nazwie dzieci, to zaraz bedzie na nie boom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Julki

Dlaczego moja córka ma na imię Julia? Bo podobało mi się te imię od kiedy miałam 10,11lat i nawet tak  nazwalam swoją ukochana lalkę. Do dziś to imię budzi we mnie skojarzenie z piękną kobietą. Fakt, że w 2013 roku, czyli wtedy kiedy urodziła się moja córka imię było już od lat na pierwszym miejscu w rankingach popularność zupełnie mi nie przeszkadzał, a nawet był zaletą. Czemu? Bo sama mam bardzo niepopularne imię i jako dziecko uznałam, że musi być bardzo brzydkie skoro nikt inny go nie nosi ibardzo się go wstydziłam. Marzyłam żeby w klasie lub w otoczeniu była choć jeszcze jedna dziewczyna o tym imieniu. Oczywiście, że w swojej grupie Julia ma jeszcze dwie dziewczynki o tym imieniu. Z jedną z nich się przyjaźni i bardzo ją cieszy, że mają tak samo na imię i mieszkają obok siebie bo mówi, że dzięki temu są jak bliźniaczki 😁 więc chyba jak narazie nie zniszczylismy jej życia mega popularnym imieniem😁😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Bo jak inni tak lubia, to znaczy ze piekne.Ludziom da sie wmowic, tak jak gole kostki, dziury na kolanach, swetry 3 rozmiary za duze, siwe wlosy farbowane u mlodej siksy-jakies 10 lat temu nikomu by sie nie podobalo a teraz kazdy tak chce sie nosic.Wystarczy ze trendsetterzy stwierdza, ze Janusz czy Grazyna to piekne imiona i pare celebrytow tak nazwie dzieci, to zaraz bedzie na nie boom

Dokladnie.  POzniej jak rodzice pisza listy imion to tylko 20 imion slysza i z nich wybieraja.  Ile razy slyszy sie, ze imie takie mi sie podoba, ale sie nie odwaze.  Ile razy tutaj ktos chce nadac imie troche inne i rzucaja sie jak wilki na ta osobe.  Ile osob, ktore szuka imienia dla dziecka naprawde wertuje kalendarze i przeczyta te tysiac imion?  Ktos wczesniej napisal, ze w Polsce jest tylko kilkaset imion.

Akurat w uzytku jest okolo 7 tysiecy imion meskich i 7 tysiecy imion zenskich.  Kto sie nimi zainteresowal nadajac imie?  Wyjatki tylko.  Gdyby ludzie naprawde szukali imion, ktore im sie podobaja to bylaby wieksza roznorodnosc.  Takze ludzie nie wybieraja imion ladnych tylko po prostu modne i osluchane, doslownie imiona, ktore slysza wokol siebie wiec jak maja imiona sie nie powtarzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nagle wszyscy te popularne imiona uwielbiali gdy nikt ich nie uwazal za piekne i wszyscy wybrali je 40 lat temu zanim weszla moda i wszystko jest calkowitym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Swietnym przykladem nie czytania kalendarza gdy niby "szuka" sie imienia jest fakt, ze jak ktos uslyszy imie Zawisza, Sawa lub Jurata to robi wielkie oczy i nigdy nie slyszal.  Braki sa nie tylko w znajomosci imion, ale w wielu przypadkach histori.  Nei wyobrazam sobie Polaka pierwszy raz slyszacego imie Zawisza czy Nawojka.  Rozumiem jezeli nie znamy  Mojmiry czy Odolona lub malo znanych obcych jak Agaton czy Lotar, ale Sawa, Jurata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 godziny temu, Gość gość napisał:

A ty jak masz na imię? Twoi rodzice nie mieli niczego lepszego w zanadrzu tylko ten popularny badziew? Magda, Kasia, Gosia, Asia czy inna Srasia?

Mam na imię tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mod

Swietnym przykladem nie czytania kalendarza gdy niby "szuka" sie imienia jest fakt, ze jak ktos uslyszy imie Zawisza, Sawa lub Jurata to robi wielkie oczy i nigdy nie slyszal.  Braki sa nie tylko w znajomosci imion, ale w wielu przypadkach histori.  Nei wyobrazam sobie Polaka pierwszy raz slyszacego imie Zawisza czy Nawojka.  Rozumiem jezeli nie znamy  Mojmiry czy Odolona lub malo znanych obcych jak Agaton czy Lotar, ale Sawa, Jurata?

x

Jak imienia nie było w popularnym serialu,to nie istnieje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Popularność nie miała żadnego znaczenia. Imię miało się nam obojgu podobać i pasować do dziecka, i tak wybieraliśmy. Znam ludzi, którzy cudowali, na siłę szukali imienia "spoza którejś tam dziesiątki" rezygnując z tego, co podpowiadało im serce i teraz tego zwyczajnie żałują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn ma na imię Andrzej. Ma rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Nie rozumiem po co ta cala dyskusja. Skoro autorze/autorko nie podobaja sie Tobie te imiona to nie nazywaj tak swoich dzieci, proste ale moze nie poddawaj krytyce wyborow innych osob, czy kogos wogole inetesuja twoje rozkminy. Chyba lubisz wszedzie swohe 3 grosze wcisnac. Zacznij zyc swoim zyciem I daj zyc innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Ada napisał:

Nie rozumiem po co ta cala dyskusja. Skoro autorze/autorko nie podobaja sie Tobie te imiona to nie nazywaj tak swoich dzieci, proste ale moze nie poddawaj krytyce wyborow innych osob, czy kogos wogole inetesuja twoje rozkminy. Chyba lubisz wszedzie swohe 3 grosze wcisnac. Zacznij zyc swoim zyciem I daj zyc innym.

Widać interesują skoro tyle osób komentuje. Nie poddaje też krytyce wyborów tylko chcę się dowiedzieć czemu w kółko są te same od dobrych 10 lat 🙂

W ogóle najlepiej o niczym nie mówić bo od razu to znaczy że się wciska 3 grosze, krytykuje i nie ma swojego życia, a jak 😁 Mówmy tylko o pogodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość One

U mnie jest Julia i Natalia takie imiona się nam podobały , dużo jest Julek, trudno . Kiedyś Ani , Kasiek, Karolin , Małgorzat, Aleksander , Monik było dużo teraz nie ma prawie wcale. Ciekawe jak za 50lat będą nazywać , imię ma podobać się rodzicom i pasować do nazwiska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Dokladnie.  POzniej jak rodzice pisza listy imion to tylko 20 imion slysza i z nich wybieraja.  Ile razy slyszy sie, ze imie takie mi sie podoba, ale sie nie odwaze.  Ile razy tutaj ktos chce nadac imie troche inne i rzucaja sie jak wilki na ta osobe.  Ile osob, ktore szuka imienia dla dziecka naprawde wertuje kalendarze i przeczyta te tysiac imion?  Ktos wczesniej napisal, ze w Polsce jest tylko kilkaset imion.

Akurat w uzytku jest okolo 7 tysiecy imion meskich i 7 tysiecy imion zenskich.  Kto sie nimi zainteresowal nadajac imie?  Wyjatki tylko.  Gdyby ludzie naprawde szukali imion, ktore im sie podobaja to bylaby wieksza roznorodnosc.  Takze ludzie nie wybieraja imion ladnych tylko po prostu modne i osluchane, doslownie imiona, ktore slysza wokol siebie wiec jak maja imiona sie nie powtarzac?

No właśnie... Niedawno musiałam wybrać imię dla pierwszego dziecka i tak właśnie zrobiliśmy z mężem - przewertowaliśmy WSZYSTKIE dostępne imiona. Wybraliśmy imię znane ale rzadko nadawane. Jakie konkretnie zostawię dla siebie, bo już widzę, że się zlatują krytycy poirytowani tym wątkiem, więc nie chcę mi się czytać z czym się komu kojarzy i kto miał pryszczatego kolegę o tym imieniu. Ale czytając ten spis imion właśnie mnie uderzyło ile tam jest pięknych skarbów 😯 A statystyki jak zacięta płyta. Stasiu, Zuzia, Franio, Julia, Antoś, Maja. Podkreślam, nie chodzi o to czy mi się te imiona podobają czy nie. Tylko o jakieś takie... Masowe gusta xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podsumowując - zachęcam do poznania wszystkich opcji przed wyborem 😄 Jeśli po takich poszukiwaniach wybór padnie na Stasia - good for you! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

Podsumowując - zachęcam do poznania wszystkich opcji przed wyborem 😄 Jeśli po takich poszukiwaniach wybór padnie na Stasia - good for you! 🙂

Tak właśnie u nas było 🙂 Pierwotne listy imion długie, a skończyło się i tak "na tym co wszyscy" bo nic innego nam się bardziej nie spodobało 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość mod napisał:

Swietnym przykladem nie czytania kalendarza gdy niby "szuka" sie imienia jest fakt, ze jak ktos uslyszy imie Zawisza, Sawa lub Jurata to robi wielkie oczy i nigdy nie slyszal.  Braki sa nie tylko w znajomosci imion, ale w wielu przypadkach histori.  Nei wyobrazam sobie Polaka pierwszy raz slyszacego imie Zawisza czy Nawojka.  Rozumiem jezeli nie znamy  Mojmiry czy Odolona lub malo znanych obcych jak Agaton czy Lotar, ale Sawa, Jurata?

x

Jak imienia nie było w popularnym serialu,to nie istnieje 🙂

Hehe, swieta prawda.  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Ada napisał:

Nie rozumiem po co ta cala dyskusja. Skoro autorze/autorko nie podobaja sie Tobie te imiona to nie nazywaj tak swoich dzieci, proste ale moze nie poddawaj krytyce wyborow innych osob, czy kogos wogole inetesuja twoje rozkminy. Chyba lubisz wszedzie swohe 3 grosze wcisnac. Zacznij zyc swoim zyciem I daj zyc innym.

Taka sama jak czy wybrac Franka czy Antka- imiona z tej samej polki, tak samo popularne wiec nawet kilkuset tysiacom ludzi odpowiada poniewaz jest w modzie.  Czesc ludzi powie Antek a druga czesc Franek i jakos malo kto rzuca sie na te osoby pomimo, ze temat bez sensu i pytanie ktore wybrac nr. jeden czy dwa w popularnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

No właśnie... Niedawno musiałam wybrać imię dla pierwszego dziecka i tak właśnie zrobiliśmy z mężem - przewertowaliśmy WSZYSTKIE dostępne imiona. Wybraliśmy imię znane ale rzadko nadawane. Jakie konkretnie zostawię dla siebie, bo już widzę, że się zlatują krytycy poirytowani tym wątkiem, więc nie chcę mi się czytać z czym się komu kojarzy i kto miał pryszczatego kolegę o tym imieniu. Ale czytając ten spis imion właśnie mnie uderzyło ile tam jest pięknych skarbów 😯 A statystyki jak zacięta płyta. Stasiu, Zuzia, Franio, Julia, Antoś, Maja. Podkreślam, nie chodzi o to czy mi się te imiona podobają czy nie. Tylko o jakieś takie... Masowe gusta xP

Wlasnie.  Kazdy niby ma inny gust i jakbysmy obejrzeli kalendarze, spisy imion to napewno uzywano by wiecej imion.  Tysiace imion, a ludzie jak zacieta plyta i nie ma to nic wspolnego z uroda imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zawsze jakies imiona sa popularne, ale dlaczego ludzie uzywaja 11 imion dla polowy dzieci urodzonych w tym samym roku?  Imiona beda sie powtarzac, ale tutaj chodzi o masowe nadawanie takich samych imion kazdego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Gość gosc napisał:

Swietnym przykladem nie czytania kalendarza gdy niby "szuka" sie imienia jest fakt, ze jak ktos uslyszy imie Zawisza, Sawa lub Jurata to robi wielkie oczy i nigdy nie slyszal.  Braki sa nie tylko w znajomosci imion, ale w wielu przypadkach histori.  Nei wyobrazam sobie Polaka pierwszy raz slyszacego imie Zawisza czy Nawojka.  Rozumiem jezeli nie znamy  Mojmiry czy Odolona lub malo znanych obcych jak Agaton czy Lotar, ale Sawa, Jurata?

Może tobie podobają się tak wymyślne imiona, żadko spotykane, jednak nie każdy będzie przekonany do Mojmiry czy Lotara. Mój chrzesniak ma na imie Jurand. Jest jedynym Jurandem w szkole. I  przyzwyczailam się do jego imienia i nie wyobrażam sobie, by miał inaczej na ime, sama bym swojemu dziecku przytoczonych przez ciebie przykładów imion, lub Jurand w życiu nie dała. Takie imiona istnieją, jednak nie bez powodu czasem nie są nadawane. Nie każdemu się podobają. A Zawisza to mój kolega ma na nazwisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Akurat w uzytku jest okolo 7 tysiecy imion meskich i 7 tysiecy imion zenskich

Jednak to dalej jest określona ilość imion.Więc beda one się powtarzać, choćbys nie wiem jak próbowała wmawiać inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Akurat w uzytku jest okolo 7 tysiecy imion meskich i 7 tysiecy imion zenskich

Jednak to dalej jest określona ilość imion.Więc beda one się powtarzać, choćbys nie wiem jak próbowała wmawiać inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaTopDziewczynki

Ja mam rzadko spotykane imię w dodatku uznawane za „brzydkie” jeśli można tak to określić. Nie znosiłam tego imienia nigdy. Dziś je toleruje. Miałam być Karolina-przeżyłabym, ale mama się uparła po złości bo Karolcie wybrał ojciec. 
Moja córka ma imię z top i jakoś żyje. Imię jest ładne, piękne zdrobnienie i nie uważam jakoby krzywdą to dla niej było. Moje imię za to przysporzyło mi raczej więcej „zmartwień”. Corki jedynym zmartwieniem jest, ze w klasie są takie dwie takie dziewczynki z tym imieniem. W przedszkolu w grupie nie było żadnej.

Zatem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas

Ja mam na imie Kasia, mam ponad 30 lat i nie jestem specjalnie straumatyzowana swoim imieniem 🙂 . Moje najlepsze przyjaciolki to Magda i Ania, takie były czasy.

Dzisiaj tak naprawde każde imie może stać się za chwile popularne... ja mam 7 letnią Pole i 4 letniego Jurka. Jak nadawalismy imie córce było dość rzadkie, dzisiaj wysyp małych Polek jest przepotężny :), czy się tym przejmuje? W ogóle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moooa

Maz sie uparł i dal imie dziecku po zmarlej matce, za czasow matki popularne nie bylo, a gdy nadawal, byl wysyp. No i corka caly czas ma za zle,ze zawsze kolo niej bylo kilka dziewczyn o tym samym imieniu, zdecydowanie wolałaby bardziej oryginalne Ja tez, zwlaszzca ,ze sama mam bardzo rzadkie imie, z ktorego zawsze byłam bardzo zadowolona.Córka wyszla za maz, maz ma ladne, ale dosc popularne nazwisko, wiec tym bardziej czuje sie jak czyjas kopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×