Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Wysokie cisnienie

Polecane posty

Gość Monika

Witam . Moja mama ma nadcisnienie . Wczoraj dostała krwawienia z nosa . Trwało 5 minut i ustalo . Zbadala ciśnienie pierwszy pomiar 155/90 A drugi za jakiś czas 169/90 . Wziela tabletke na nadcisnienie . Czy powodem krwotoku z nosa mogło być wysokie ciśnienie? Czy takie cisnienie zagraża życiu? Co robić do jakiego lekarza się udać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

tak, mogl byc taki powod, choc nie na 100%

nalepiej lekarz rodzinny, albo kardiolog prywatnie, niech dobiora leczenie, tylko trzeba wtedy na poczatku regularnie sprawdzac cisnienie, czy tabletki dobrze je obnizaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

No właśnie chodzi o to  że moja mama często zapomina o tym . Czy taki krwotok jest niebezpieczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiem co mówię
Przed chwilą, Gość Monika napisał:

No właśnie chodzi o to  że moja mama często zapomina o tym . Czy taki krwotok jest niebezpieczny ?

 Każdy krwotok wymaga znalezienia przyczyny. Rano i wieczorem mierzyć cisnienie, zapisywać i pokazać lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
5 minut temu, Gość Wiem co mówię napisał:

 Każdy krwotok wymaga znalezienia przyczyny. Rano i wieczorem mierzyć cisnienie, zapisywać i pokazać lekarzowi.

Czy może to być coś groźnego ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jesu ma nadciśnienie, zapomina leków a Ty pytasz czy to coś poważnego? tak takie ciśnienie jest poważne, przypilnuj matkę i do lekarza! na początek pierwszego kontaktu wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niektóre leki powodują skutki uboczne, a jednym z nich jest krwawienie z nosa. Niech mam dobrze przeczyta ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Gość Monika napisał:

No właśnie chodzi o to  że moja mama często zapomina o tym . Czy taki krwotok jest niebezpieczny ?

No oczywiście, że niebezpieczny. U każdego inaczej ciśnienie się objawia. Można nic nie czuć i mieć 200 na 110.  Ile ma lat że zapomina brać tabletki ?To ty pilnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homo sentimentals

To jest lekkie nadciśnienie. Dolne prawie idealne. Dla nadciśnieniowca to właściwie norma. Górne wyższe, ale nie bezpośrednio zagrażające życiu. Krwotoki z nosa zdarzają się wszystkim i zwykle nie wymagają ustalania przyczyny, jeśli nie są zbyt częste, albo nie trwają zbyt długo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
1 godzinę temu, MOI. napisał:

No oczywiście, że niebezpieczny. U każdego inaczej ciśnienie się objawia. Można nic nie czuć i mieć 200 na 110.  Ile ma lat że zapomina brać tabletki ?To ty pilnuj.

Ma 58 lat.  Nie mieszkam z nią niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety
3 godziny temu, Gość Monika napisał:

Witam . Moja mama ma nadcisnienie . Wczoraj dostała krwawienia z nosa . Trwało 5 minut i ustalo . Zbadala ciśnienie pierwszy pomiar 155/90 A drugi za jakiś czas 169/90 . Wziela tabletke na nadcisnienie . Czy powodem krwotoku z nosa mogło być wysokie ciśnienie? Czy takie cisnienie zagraża życiu? Co robić do jakiego lekarza się udać? 

To nie jest jeszcze nadciśnienie zagrażające życiu.  Moja babcia czasami miała 200, oczywiście od razu brała leki.  Ale pomimo tego żyła z takim ciśnieniem jeszcze kilkanaście lat.

Podstawa to znaleźć dobrego kardiologa a nie pierwszego lepszego. W internecie można znaleźć dużo opinii więc warto się z nimi zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Moja babcia.  Mama mamy też miała nadciśnienie wysokie i niestety dostała wylewu i zmarła.  Dlatego się boję . Dwa miesiące przed śmiercią też jej poszła krew z nosa . Miała 77 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×