Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

podcięcie wędzidełka

Polecane posty

Gość Gosc

Witam,

Czy swiecie czym lekarz znieczula miejscowo niemowlaka przy podcięciu wędzidełka? Oraz czym w domu znieczulac do cwiczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anikardanik

Mój synek miał podcinane wędzidełko zaraz w pierwszej dobie po porodzie. Nie miał żadnego znieczulenia, ale raczej go to nie bolało, ponieważ nawet nie zaplakał, nie było nawet krwi. Od razu po zabiegu został przystawiony do piersi i ssał normalnie, więc myślę że nie czuł z tego powodu żadnego dyskomfortu. Nie wiem jak jest ze starszymi niemowlakami, ale pamiętam że lekarz mi mówi że najlepiej jest to zrobić jak najszybciej, im dziecko mniejsze to tym lżej przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Jak to bez żadnego znieczulenia? 

Przypomina ta teorie z zeszłego wieku że do nawet poważnej operacji nie podawano znieczulenia noworodkom bo one nie odczuwają bólu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Inka napisał:

Jak to bez żadnego znieczulenia? 

Przypomina ta teorie z zeszłego wieku że do nawet poważnej operacji nie podawano znieczulenia noworodkom bo one nie odczuwają bólu. 

Mnie też to właśnie przypomina. Albo szczeniakom-noworodkom obcinali ogonki na żywca, bo "małe, nie będą pamiętały, a w ogóle to nic nie boli"... W ogóle laryngolog rodzinny mówił, że to przestarzały zwyczaj podcinania wędzidełka tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Podciecie u 4 miesiecznego dzieciaczka to bylo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ihaaa

Dlatego, że czym młodsze dziecko to ta błona jest cieniutka i nieunerwiona. Dlatego nie podaje się znieczulenia. Czym dziecko starsze tym robi się grubsza i unaczynniona, wtedy robi się to w znieczuleniu. Syn miał 7 dni gdy laryngolog mu podcinał bez znieczulenia, bez krwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×