Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mala

Urodzilam 3 dziecko i chcialabym zalozyc jakis biznes. Macie jakis pomysl?

Polecane posty

Gość Mala

Przepracowalam 10 lat w administracji publ., skonczylam ekonomie, jestem dosc ogarnieta w sprawach finansowo- podatkowych, szybko sie ucze, znam ang. i niemiecki. Niestety nie mam jakis umiejetnosci typu szycie, robienie tortow, ktorymi moglabym zarabiac... macie jakis pomysl na rozkrecenie wlasnego interesu? Mam spore oszczednosci na poczatek. Myslalam o ciucholandzie, ale w sumie nie wiem czy to jest jeszxxe oplacalne? Macie jakies propozycje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po pierwsze zależy co robiłaś w tej administracji publicznej. Działalności finansowa, księgowa czy podatkowa wymaga nie w miarę ogarnięcia, a bardzo szerokiej wiedzy, umiejętności czytania przepisów i ich poprawnego stosowania więc to odpada przyjamniej bez dużego przygotowania się merytorycznego i praktycznego. Raczej te umiejętności, które posiadasz pozwolą Ci jak narazie znaleźć pracę właśnie w urzędzie itp. Ale z pomysłem na biznes, gdzie nie masz manualnych umiejętności, nie jesteś grafikiem, projektantem czy prawnikiem... No odpada chyba, że jakoś sklep, mała drogeria, gospodarczy. Też zależy gdzie mieszkasz i na co byłby popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Domowe przedszkole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilga
 

Po pierwsze zależy co robiłaś w tej administracji publicznej. Działalności finansowa, księgowa czy podatkowa wymaga nie w miarę ogarnięcia, a bardzo szerokiej wiedzy, umiejętności czytania przepisów i ich poprawnego stosowania więc to odpada przyjamniej bez dużego przygotowania się merytorycznego i praktycznego. Raczej te umiejętności, które posiadasz pozwolą Ci jak narazie znaleźć pracę właśnie w urzędzie itp. Ale z pomysłem na biznes, gdzie nie masz manualnych umiejętności, nie jesteś grafikiem, projektantem czy prawnikiem... No odpada chyba, że jakoś sklep, mała drogeria, gospodarczy. Też zależy gdzie mieszkasz i na co byłby popyt.

Taka z ciebie ogarnięta ekonomistka a pomysłu na biznes szukasz na kafeterii??? Żałosna jesteś. Lepiej daj się zapłodnić 4 raz to przynajmniej dodatkowe 500 dostaniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Półka

Jaki biznes? Przecież nic nie umiesz, idź na etat i nie licz, że tu ktoś podzieli się z tobą pomysłem na pieniądze. Niby co będę z tego miała, że ci podpowiem? Beznadziejna jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala

Mieszkam na polnocy Polski w miescie ok 200 tys. W sumie racja, niewiele umiem, tez mysle o jakims handlu, sklepie, ale nie mam za bardzo pomyslu, myslalam tez o sprzedazy przez internet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ty już masz biznes- produkujesz dzieci. Możesz więc zostać surogatką i brać po 150 tys od przyszłych rodziców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli znasz języki to może udzielaj korepetycji, pisz teksty, zrób sobie certyfikat tłumacza. Krotko mówiąc wykorzystaj wiedzę która juz masz. Od zera z dnia na dzien niczego nie wymyślisz co miało by ręce i nogi , i każdy biznes, który ma funkcjonować wymaga pouczenia sie i zebrania wiedzy,zrobienie biznes planu, zebrania pozwoleń i wydania pieniedzy....które prawdopodobnie stracisz.  Tym bardziej że nawet nie masz pomysłu ba to co chcesz robić.. to musi byc cos co umiesz. Umiesz prowadzic sklep? Poradzisz sobie z dziećmi, domem i sklepem? Wątpię.

Szukaj zajecia zdalnego,żeby sobie regulować godziny pracy, ustalić stawkę i żeby wykorzystac ta wiedzę co już posiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko a jaki masz budżet na rozkręcenie interesu?

dlaczego nie chcesz wrócić na etat i wolisz biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asas
 

Autorko a jaki masz budżet na rozkręcenie interesu?

dlaczego nie chcesz wrócić na etat i wolisz biznes?

Bo chce otworzyć coś swojego a nie zapi.erdalać u kogoś za grosze i jeszcze być poniżaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Bo chce otworzyć coś swojego a nie zapi.erdalać u kogoś za grosze i jeszcze być poniżaną.

co zrobisz z dziecmi? lub jesli beda chore i nie bedziesz moga przypilnowac biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie na osiedlu,fakt ze b duzym osiedlu,gdzie jest tez spore targowisko i duzy pawilon piętrowy,przyjezdzają tez ludzie z innych dzielnic po zakupy,kobitka otworzyła fajny sklepik z bielizna,w sumie najbardziej nastawiona na biustonosze,tylko polskiej firmy. Taki elegancki salonik. Kobitka tez zna się,doradza,mierzy. Weszłam ostatnio tam,no i w sumie towaru za duzo nie ma,ale katalogi i zamawia,no i pokazała mi kartoniki ktore czekają na odbiór przez klientki to sporo tego było. A robiła własnie zamówienie i tez widziałam ze lista była spora,wiec widac interes idzie. Moze cos takiego spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala

Mam ok 50 tys.

jesli chodzi o dzieci - nie choruja czesto (na razie przynajmniej), mysle, ze moglabym kogos zatrudniac, no i dziecmi moze tez zajac sie maz po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popi

Z całym szacunkiem ale 50 tys?? Kolega otworzył księgarnie i na samo zatowarowanie, czyli ksiazki, dodatki czy co tam się sprzedaje teraz wydał ok 480 tys plus remont lokalu i regały, kasy itp 350 tys... Za 50 tys to food trucka nie zrobisz też więcej. Jedynie usługi w domu, internet.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×