Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gość1990

Czy są tu osoby, które się budują? :) Ile kosztuje budowa małego domu? Proszę o poradę

Polecane posty

Gość Gość1990

Marzy nam się nasze własne 100-150m2, czyli taki niewielki, skromny domek. Komentarze, że dom 100m2 to nie dom darujcie sobie. Ja też bym chciała mieć chatę 250m2, ale trzeba mierzyć siłę na zamiary 😛 Działkę mamy. Teraz zbieramy aby mieć coś na wkład i wtedy zdecydujemy się na taki dom, na jaki będzie nas stać. Wiem, że ceny teraz strasznie skoczyły i ciężko przewidzieć ile będzie kosztował taki domek za X lat, ale może podzielicie się ile kosztował was taki domek do stanu wykończonego, w którym są wszystkie instalacje, panele itp. kuchnia, łazienka, bez mebli. Czyli taki stan, gdzie można już rozstawić swoje łóżko i mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość1990

I czy budowałyście dom z garażem czy bez. Garaż nie jest liczony do powierzchni użytkowej, a mocno podnosi koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob budowniczy

Niestety obecnie trzeba liczyć około 500 tys systemem zleconym. Jeżeli twój mąż albo ktos z rodziny coś potrafi zrobić w kwestii budowania i remontów to można coś zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Wg mnie 300-400 tys. zakładając że mąż coś tam potrafi zrobić sam. Patrząc po cenach z 2019 roku. Zależy od lokalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ktoś ci napisze że wydał 250tys a ktoś inny że 700tys. To wszystko zależy od bardzo wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1

Dużo zależy od fachowców, 300 trzeba minimum wydać a jak znajdziesz takich co lubią dobrze drzeć to 400 będzie mało przy tych samych materiałach i standardzie. 

Tak samo materiały, możesz pokryć dach blachodachówką za 30zł jak i 100zł za m2, jeden elektryk zaśpiewa 4 tysiące za instalacje a inny 10 bez materiału. 

Trzeba pytać, szukać itp. Bo łatwo można dużo przepłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My zapłaciliśmy 50 tys za postawienie stanu surowego otwartego. Materiał 100 tys. Okna, instalacje-60 tys. Wykończenie dopiero zaczynamy. Dom 100mkw-parterowy, jest poddasze ale nieuzytkowe-nie potrzebujemy więcej dla 3 osób. Garaz osobno, kiedyś postawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja mam domek malutki 140m z garażem, koszt w sumie około 450- 500tyś. z wykończeniem. Mamy ogrzewanie gazowe, wodę z wodociągu, kanalizację. Garaż to dobra sprawa, osobno to inna bajka, już nie przejdziesz "suchą nogą" i ewentualne oplaty też bedziesz ponosić z racji podatków. Dodatkowo bedziesz musiala znowu chodzić za pozwoleniami na budowę, robić projekt. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nasz malutki domek na poddasze użytkowe i strych wysoki, gdzie też w razie potrzeby można pokoje zrobić. Nie mam piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dom 140m+garaz na 2 auta 310tys, kawalek za piasecznem,dzialke mialam swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5.II - imieniny: Dobiemara, Dobiemira, Lubodroga, Radomiła, Strzesławy i Strzeżysławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt zależy od wielu czynników - projekt, technologia, materiały. My sporo zaoszczędziliśmy na materiałach właśnie, bo kupowała nam je firma, która budowała dom. Więc 15% wartości materiałów zostało w naszej kieszeni. Wybraliśmy firmę Espiro Property i zdaliśmy się na nich w wielu kwestiach, to była najlepsza możliwa decyzja. Zaoszczędzone pieniądze, czas i na pewno mnóstwo nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde...chyba muszę się zastanowić nad budową domu, bo wychodzi na to, że jestem za biedna na mieszkanie! W moim mieście za 500 tys. to ledwo 70 metrów w stanie deweloperskim, a Wy piszecie o domu 120m za tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kurde...chyba muszę się zastanowić nad budową domu, bo wychodzi na to, że jestem za biedna na mieszkanie! W moim mieście za 500 tys. to ledwo 70 metrów w stanie deweloperskim, a Wy piszecie o domu 120m za tyle...

Bo tak to jest. U mnie w miescie nie dostaniesz raczej 70m za 500 tys. Moze 60. A dom w tej cenie wybudujesz spokojnie. Dwukrotnie wiekszy. Oczywiscie ziemia tez kosztuje i trzeba sie liczyc z dojazdami do miasta. W gruncie rzeczy mysle jednak, ze sie oplaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wybudowaliśmy dom pod klucz 130m2 z garażem za ok 600tys, wszystko z średniej półki cenowej, dużo zrobiliśmy sami, a dopiero teraz jeszcze wykańczamy ogród, ogrodzenie.... 

Bryła, dach prosty aby było jak najtaniej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje dom 106m . Obstawiamy z mężem ,że 500 tys powinno wystarczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Mialam 12 lat piwnicę ok 60 m i garaz w bryle-nigdy nie zaparkowalismy auta Lepiej jest na pewno postawić na taki garaż blaszany https://www.deluxstal.pl/

2.Nowa budowa , rezygnacja z pietra, garazu i piwnicy.

3.Pozwolenie wydane,miala ruszac budowa i trzeba zmienic projekt. Chcemy jednak piwnice .Tym razem bez okien i wejscia z domu 

4.podstawa u nas to kominek-koza , ponad fotowoltaikę, pompę itp

5.Bezwzglednie rolety zew.

6.spizarka i pralnia to rzecz oczywista.

Takze niewiele nam do szczescia potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×