Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

18 t c twardnieje brzuch, czy to normalne?

Polecane posty

Gość Gość

Trochę sie obawiam, czy twardnienie brzucha w 18 tc jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Mi twardniał. Ginekolog zalecił 3xdziennie magnez i nospe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trochę sie obawiam, czy twardnienie brzucha w 18 tc jest normalne?

Najlepiej na to pytanie jest w stanie odpowiedzieć lekarz po przebadaniu. 

Brzuch może Ci twardnieć z przemęczenia, zbyt dużego ruchu, przez ruchy dziecka, przez normalne w ciąży problemy z trawieniem, gazy. 

Staraj się więcej odpoczywać, nie przemeczac się. Jak twardnieje ci brzuch - nie dotykaj go, żeby dziecka jeszcze bardziej nie zachęcać do harców. 

Staraj się jeść lekkostrawnie, pij miętę, dużo wody. 

Może też Ci twardnieć, bo być może masz skurcze, rozwiera ci się szyjka i coś się dzieje. Dlatego najlepiej skonsultować to z lekarzem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Będę musiała poczekać do piątku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Zaczął mi twardnieć właśnie tak w okolicach 18-19 tygodnia. Takie uczucie jakby się spinał i gdy go dotykałam podczas tego spięcia był twardy. Ginekolog kazał mi zażywać magnez i nospe, tak jak dziewczynie powyżej. Magnez brałam już do 36 tygodnia, potem kazał odstawić. Co do nospy, to nie pamietam dokładnie, ale brałam tylko przez chwilę, potem głównie w dni kiedy to spinanie brzucha się nasilało. 
Ale lepiej idz do lekarza, bo każda kobieta jest inna. Lekarz wystawi wiarygodną diagnozę, a Ty będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ok, dziękuje dziewczyny. Niestety dolegliwości przybywa a nie ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie zaczęło się nawet szybciej, jakoś w 16 tygodniu. Brałam magnez, chociaż nie zauważyłam, by jakoś bardzo to pomagało. Ale poza dyskomfortem nic się nie działo, szyjka się nie skracała ani nic. Im bliżej porodu tym więcej tych skurczy, pod koniec przepowiadające naprawdę bardzo mnie męczyly. Ale urodziłam dopiero 6 dni po terminie, także te skurcze nie spowodowały przedwczesnego porodu ani nic. Do tego miałam bardzo szybki poród, rozwarcie szło błyskawicznie, nie wiem czy to przypadek czy też macica się tak "wyćwiczyla":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tu autorka, ja czuje twardy brzuch od rana. Nie tyle co skurcze ale twardość cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RillaFord

Ja z tym byłam na izbie przyjęć. Skończyło się na magnezie, nospie i scopolanie plus zalecenia, żeby się nie przemęczać, dużo leżeć i nie dotykać brzucha za często (to też powoduje skurcze). Niestety do końca ciąży, ale poza tym wszystko ok, córeczka zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Tu autorka, ja czuje twardy brzuch od rana. Nie tyle co skurcze ale twardość cały czas.

A nie denerwujesz się? mnie brzuch też twardniał od 18 tygodnia, zalecenia miałam jak dziewczyny wyżej. Całą ciążę się stresowałam, że za wcześnie urodzę, chociaż nic tego nie zapowiadało (🤦‍♀️). Jak w końcu w 35 tygodniu przestałam się tym zamartwiać, bo stwierdziłam, że nawet jak już urodzę to tragedii nie będzie, to całe twardnienie przeszło jak ręką odjął. Sama to sobie załatwiłam żyjąc w ciągłym stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jem

mi brzuch zaczął twardnieć od 16 czy 17 tygodnia ciąży brałam magnez ale lek, a nie suplement diety -Aspargin. Później był taki czas że po 20 tygodniu zaczął mi twardnieć rzadziej, a po 30 tygodniu coraz częściej,miałam cesarkę w 39 TC. także spokojnie🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

A nie denerwujesz się? mnie brzuch też twardniał od 18 tygodnia, zalecenia miałam jak dziewczyny wyżej. Całą ciążę się stresowałam, że za wcześnie urodzę, chociaż nic tego nie zapowiadało (🤦‍♀️). Jak w końcu w 35 tygodniu przestałam się tym zamartwiać, bo stwierdziłam, że nawet jak już urodzę to tragedii nie będzie, to całe twardnienie przeszło jak ręką odjął. Sama to sobie załatwiłam żyjąc w ciągłym stresie.

Tak bardzo sie denerwuje. Zrobiłam badania genetyczne na trombofilie i wyszły zle. Czekam za wynikami kolejnych. Chciałam zmienić ginekologa, bo obecna podchodzi do wizyt po macoszemu. Wczoraj wydzwaniałam po przychodniach i prywatnie do dobrego ginekologa trzeba czekać 2 miesiące. Nie chce stracić dzidziusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No to pewnie od tego twardnieje 🙁 a skąd jesteś? Jak z dolnośląskiego to mogłabym Ci kogoś polecić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z wielkopolski jestem, bede jutro dzwonić może sie cos zwolni szybciej. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

ja zaczelam 28 tydzien i musze powiedziec ze czesto mi dosc twardnieje. Czesto dotykam brzucha, a nawet szturcham dzieciaka zeby cos pokopal. Chyba musze przestac. mam nadzieje, ze mu nie szkodze! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinna

Czy wy wogole sie do tej ciazy przygotowywalyscie??? Przeciez to normalne, macica cwiczy do porodu. Poczytajcie o skurczach Braxtons Hicksa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087
 

Czy wy wogole sie do tej ciazy przygotowywalyscie??? Przeciez to normalne, macica cwiczy do porodu. Poczytajcie o skurczach Braxtons Hicksa. 

Cos tam czytalam dlatego troche lajtowo podeszlam do tego brzucha. Ale to prawda, malo wiem o ciazy :) dlatego tu zagladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Cos tam czytalam dlatego troche lajtowo podeszlam do tego brzucha. Ale to prawda, malo wiem o ciazy 🙂 dlatego tu zagladam 🙂

Ale to co napisała, to też nie jest do końca prawda. Takie twardnienie może być naturalne i przygotowywać macicę do porodu, ale może też być objawem skracającej się szyjki. Więc tak czy inaczej, trzeba sprawdzać. Jak z szyjką nic się nie dzieje, to nie ma się co stresować twardnieniem. Ale nie można też wszystkiego bagatelizować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni, , Dorota, Gaston, Joachim, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odm

Bo częste twardnienie powoduje skracanie szyjki. Macica przygotowuje się do porodu właśnie skracając szyjkę.Tylko magnez to powstrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mnie w pierwszej ciąży zaczął się robić twardy ok 5 miesiąca. Takie uczucie ciągnięcia. Dużo pracowałam i stresowałam sie. Jeszcze miałam ślub więc wiadomo stres. I już do końca mi tak twardniał. Ogólnie do 33 tygodnia bo wtedy okazało się że miałam już rozwarcie. Więc do szpitala i leżeć. Urodziłam w 35 tygodniu.

W drugiej ciąży już wiedziałam jakie to uczucie gdy brzuch twardnieje więc od razu poleciałam do ginekolog. Zaczął ok 4 miesiąca. I musiałam większość czasu leżeć, prawie cały czas bo jak dłużej postaram to z tygodnia na tydzień coraz mocniej mi twardniał i ciągnął. Ale na leżąco dotrzymałam do 38 tygodnia. Na samym początku brałam duphaston. A potem magnez i nospe aż do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hej dziewczyny, tu autorka. Nadal brzuch mnie ciągnie i jest twardy po prawej stronie tam gdzie płód. Moja gin ma wolne, w piątek bedzie. Lepiej jechać obojętnie gdzie zeby sprawdzili czy spokojnie czekać do piątku? Doradźcie prosze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

Pogadam z moja polozna za tydzien. Co bierzecie na braki magnezu. Ja cosziennie biore witaminy dla ciezarnyxh ale moze powinnam zwiekszyc picie mleka albo jesc wiecej bananow

 

Ale autorko Twoj brzuch jest twardy caly czas? Moj tak raz na dzien, najczesxiej po calym dniu pracy I to przez chwile 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Hej dziewczyny, tu autorka. Nadal brzuch mnie ciągnie i jest twardy po prawej stronie tam gdzie płód. Moja gin ma wolne, w piątek bedzie. Lepiej jechać obojętnie gdzie zeby sprawdzili czy spokojnie czekać do piątku? Doradźcie prosze ;(

jedź, niech sprawdzą czy szyjka nie jest skrócona, lepiej pojechać na darmo, niż później żałować gdyby coś się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Pogadam z moja polozna za tydzien. Co bierzecie na braki magnezu. Ja cosziennie biore witaminy dla ciezarnyxh ale moze powinnam zwiekszyc picie mleka albo jesc wiecej bananow

 

Ale autorko Twoj brzuch jest twardy caly czas? Moj tak raz na dzien, najczesxiej po calym dniu pracy I to przez chwile 

 brałam magne b6 max, 2 razy dziennie po 2 tabletki, ale nie powiem żeby coś pomagało. Jak było już całkiem źle, to nospa i do łóżka, dopiero wtedy przechodziło. A jak u ciebie jest raz dziennie i przez chwilę, to chyba nie ma się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Pogadam z moja polozna za tydzien. Co bierzecie na braki magnezu. Ja cosziennie biore witaminy dla ciezarnyxh ale moze powinnam zwiekszyc picie mleka albo jesc wiecej bananow

 

Ale autorko Twoj brzuch jest twardy caly czas? Moj tak raz na dzien, najczesxiej po calym dniu pracy I to przez chwile 

Tak cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

jedź, niech sprawdzą czy szyjka nie jest skrócona, lepiej pojechać na darmo, niż później żałować gdyby coś się działo

Bede musiała w takim razie pojechać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeszcze mam pytanie. Gdy mnie przyjmowali na NFZ do mojego lekarza dostałam liste przychodni, do których mogę iść. Czy jesli gdy pójdę na NFZ i w danej przychodni powiedzą mi, ze gin jest, ale nie maja miejsc aby mnie przyjąć to wtedy mogę poprosić o cos takiego na piśmie, ze nie chcą mnie przyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkgosc

Jedz do szpitala na izbę przyjęć, tam cie przyjmą i zbadają na pewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×