Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dlaczego ludzie tak nienawidzą i wyśmiewają osoby, które lubią luksus i wysoką jakość?

Polecane posty

Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorka znudzona księżniczka, z tego dobrobytu i bogactwa już tematy bez sensu na kafe zakłada.

A co do tych co się śmieją z tematu k pomocy dkmowej.Powtarzam, mnie stać od paru lat na sprzątaczkę ale miałam opory, bo zwyczajnie mi się to kojarzyło z lenistwem i nieudacznictwem. No nie da rady kabla rozwinąć od odkurzacza i ręką machnąć dwa razy w tygodniu. W tym czasie lepiej założyć głupi temat na kafe . Ja dopiero teraz wezmę sprzątaczkę bo mam dwoje małych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

 Zawsze mam dla każdego taki sam szacunek i nigdy się nie wywyższam.(...)

Nie chcę jechać na kemping, bo to nie moje klimaty. Nie lubię spać pod namiotem, nie wystarczy mi jakaś stara chata nad jeziorem, piwo z puszki i kiełbaski z ogniska. Szanuję czyjś wybór, jeśli to go uszczęśliwia. Ale ja wolę hotel o wysokim standardzie lub wakacje w luksusowym apartamencie. (...)

A na każdym kroku widzę, że takie osoby jak ja są wyśmiewane. Przedstawiane jako puste, snobistyczne, głupie. (...)

Tu masz kluczowe zdania, które cię tak naprawdę określają. Oczywiście, że jesteś snobistyczna i pusta. Nie wystarczy ci chata nad jeziorem, bo musisz mieć luksushotel. A w chacie nad jeziorem nie chodzi o komfort, tylko o powietrze, kontakt z przyrodą, oderwanie się od codzienności. Ty tego nie rozumiesz, więc tak, jesteś głupia. Owszem wywyższasz się. Choćby snobistycznym podejściem, o jeju, namiot? Buuu ja i namiot? Przecież mnie to zabije! Jak wy możecie spędzać urlop w tej starej chacie. To nie tak, że te osoby chcą, żebyś chodziła w worku, ale żebyś w tym swoim podejściu do umiłowania luksusu zluzowała. Rozumiesz? Oni nie odbierają cię w sposób, że ty to lubisz i nie robisz problemu z tego, że jak ci się np auto popsuje, to przez tydzień jeździsz zdezelowanym zamiennym. Tylko właśnie pustą snobistyczną lakę, która zrobi z tego wielką dramę. Ja? Ja mam jeździć tym gratem? I to jeszcze przez tydzień? Mój biedny tyłek. Tak cię odbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To że komuś nie starcza to tylko tej osoby wina? 🙂

tyowe gadanie ludzi którym rodzina na start pomogła o to bardzo. To dodaj jeszcze że to że komuś starcza na DUŻOwięcej niż innym to też TYLKO JEGO ZASLUGA 🙂

A wszyscy wiemy jak jest naprawdę w naszym kraju 🙂

Tak uważam, że to wina konkretnej osoby. W dobie powszechnego dostępu do szkół, szkoleń, kursów, zdobycia wykształcenia czy kwalifikacji potrzebnych np do zmiany pracy tylko osoby leniwe i mało ambitne narzekają na swój los. 

Mi rodzina nie pomogła wcale, na to co teraz mam zapracowałam z mężem. Znam wielu ludzi, którzy sami sobie zapracowali na to co mają. Bo zamiast siedzieć i biadolić woleli ruszyć głową i zdrowymi rękoma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak uważam, że to wina konkretnej osoby. W dobie powszechnego dostępu do szkół, szkoleń, kursów, zdobycia wykształcenia czy kwalifikacji potrzebnych np do zmiany pracy tylko osoby leniwe i mało ambitne narzekają na swój los. 

Mi rodzina nie pomogła wcale, na to co teraz mam zapracowałam z mężem. Znam wielu ludzi, którzy sami sobie zapracowali na to co mają. Bo zamiast siedzieć i biadolić woleli ruszyć głową i zdrowymi rękoma. 

Naughty, wiemy, że jesteś jedną z najbardziej zgorzkniałych i niemiłych osób na kafe. Jak wszyscy ludzie, którzy musieli dorabiać się od tej fetyszyzowanej tutaj "jednej" łyżeczki. 

Wiem z czego to wynika - w zasadzie nigdy nie dogonisz tych, którzy na starcie dostali: mieszkanie w mieście, auto, edukację i duże poczucie własnej wartości. Oni i tak będą trzy kroki dalej. A nawet, w końcu, gdy będziesz mieć już dość, żeby poczuć się bezpiecznie, to i tak okaże się, że ty już nie możesz przestać "walczyć o swoje" i zaczniesz gardzić innymi. Dawniej istniało słowo "dorobkiewicz". Dzisiaj mamy "self made man" 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

12.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Aleksy, Ammonia, Ammoniusz, Ampelia, Ampeliusz, Benedykt, Bonfilia, Bonfiliusz, Damian, Datyw, Etelwold, Eulalia, Ewa, Gaudenty, Gerard, Gerda, Hilarion, Hilariona, Humbelina, Julian, Juwencjusz, Laurenty, Ludan, Ludwik, Melecjusz, Modest, Modesta, Norma, Saturnin, Saturnina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Naughty, wiemy, że jesteś jedną z najbardziej zgorzkniałych i niemiłych osób na kafe. Jak wszyscy ludzie, którzy musieli dorabiać się od tej fetyszyzowanej tutaj "jednej" łyżeczki. 

Wiem z czego to wynika - w zasadzie nigdy nie dogonisz tych, którzy na starcie dostali: mieszkanie w mieście, auto, edukację i duże poczucie własnej wartości. Oni i tak będą trzy kroki dalej. A nawet, w końcu, gdy będziesz mieć już dość, żeby poczuć się bezpiecznie, to i tak okaże się, że ty już nie możesz przestać "walczyć o swoje" i zaczniesz gardzić innymi. Dawniej istniało słowo "dorobkiewicz". Dzisiaj mamy "self made man" 🙂

 

Nie, moja droga, ja nie gonię za innymi, nie chcę nikomu dorównywać, żyję swoim życiem bez porównywania do innych. Czuję się obecnie bezpiecznie, bo moje życie jest na takim etapie, że nie muszę za niczym gonić. Nie mam pretensji, jak wiele osób, do całego świata, że nie dostałam czegoś na start. Więcej, jestem dumna, że mimo kiepskiego startu w dorosłość jestem tu gdzie jestem. Czy gardzę ludźmi? Może trochę takimi, którzy wiecznie narzekają, utyskują na swój los, a nie robią nic żeby swoje życie zmienić. I takich ludzi nie jest mi żal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

takimi, którzy wiecznie narzekają, utyskują na swój los, a nie robią nic żeby swoje życie zmienić. I takich ludzi nie jest mi żal. 

chcącemu nie dzieje się krzywda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×