Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dlaczego ludzie tak nienawidzą i wyśmiewają osoby, które lubią luksus i wysoką jakość?

Polecane posty

Gość Gość

Urodziłam się w zamożnej rodzinie, ale moi rodzice dorastali w biedzie. Mama nawet głodowała jako dziecko. Nigdy niczego mi nie brakowało, ale też zawsze byłam uczona szacunku do innych ludzi, pieniędzy i pracy. Zawsze mam w sercu opowieści mojej mamy o jej ciężkim dzieciństwie. Babcia była sprzątaczką. Dlatego nigdy nikogo nie oceniam po tym gdzie pracuje i ile ma pieniędzy. Zawsze mam dla każdego taki sam szacunek i nigdy się nie wywyższam. Ale po prostu lubię życie w dostatku, wysoką jakość i luksus. Aktualnie sama na to pracuję i szybko zrezygnowałam ze wsparcia finansowego rodziców, choć mi je oferowali. Ale zauważyłam, że wiele ludzi nienawidzi takich osób jak ja. Szydzą z tego, że ktoś ceni sobie wysoką jakość, że dobrze czuje się w komfortowych wnętrzach, że lubi luksus. Nie chcę jechać na kemping, bo to nie moje klimaty. Nie lubię spać pod namiotem, nie wystarczy mi jakaś stara chata nad jeziorem, piwo z puszki i kiełbaski z ogniska. Szanuję czyjś wybór, jeśli to go uszczęśliwia. Ale ja wolę hotel o wysokim standardzie lub wakacje w luksusowym apartamencie. Kieliszek wytrawnego wina, deser z najlepszej cukierni i kąpiel w dużej wannie. Nie lubię ubrań z sieciówek. Cenię dobrej jakości odzież od projektantów. Zakupy robię w delikatesach, gdzie jest zawsze miła atmosfera, są produkty wysokiej jakości z całego świata, obsługa jest bardzo serdeczna. Kupuję na przykład moją ulubioną surową czekoladę 100% kakaa z Peru. Doceniam jej piękne opakowanie, politykę firmy, historię tej czekolady i niesamowity smak, którym mogę się wieczorem rozkoszować. Tak już mam. Czuje się dobrze w wytwornych wnętrzach, kocham komfort, kulturalnych ludzi, dobre jedzenie i wszystko, co wyjątkowe. Nie robię nikomu krzywdy. A na każdym kroku widzę, że takie osoby jak ja są wyśmiewane. Przedstawiane jako puste, snobistyczne, głupie. Dlaczego to w niektórych budzi taką agresję, że ktoś ceni luksus? Spotykam się też często z osobami, które na siłę chcą mi wmówić, że ja tego nie potrzebuję, że będę szczęśliwa i wolna jak rzucę wszystko, zamieszkam w mieszkaniu z meblami z palet, będę kupowała wszystko na przecenie i chodziła w worku. Ale ja kocham swoją pracę, to moja pasja. Te rzeczy sprawiają mi radość, dziele te chwile z rodziną i nie uważam, żeby cierpiała na tym moja osobowość. Ksiązki też można czytać w ładnym mieszkaniu. Można cenić i dbać o relacje z bliskimi, a jednocześnie zarabiać na zakupy w Delikatesach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooooa

Kazdy ma inne upodobania, Jesli masz mozliwosci, zeby je kultywowac, to czemu nie. Dla mnie np najwazniejsze jest fajne towarzystwo ludzi, mniej miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A Ty autorko masz jakąś dziwną postawę przejmowania się tym co myślą inni. Wielu ludzi uważa że to co Ty lubisz to zbytki, ale kogo to obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojboty

Oj taka natura cebularni. Zauważyłam to na temacie o pomocy domowej i nieźle się uśmiałam. Dowiedziałam się, że jeżeli nie lubisz sprzątać i w dodatku stać cię na pomoc domową to jesteś bezwartościowym nieudacznikiem w dodatku zepsuty, znudzony życiem i zblazowanym, bo tylko szczotka do kibla, mop i odkurzacz są receptą na równowagę psychiczną, szczęście i poczucie własnej wartości. W dodatku jeżeli nie sprzątasz to znaczy, że się całe życie nudzisz, bo nie ma innych sposobów spędzania wolnego czasu jak sprzątanie, szorowanie i pranie. 

No cóż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Bo za pieniądze które wydajesz 10 albo więcej innych osób którym teraz nie starcza na jedzenie mogłoby normalnie żyć. To nie jest sprawiedliwe i nie dziw się frustracji innych gdy chwalisz się swoim salonowym życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

10.II - imieniny: Tomiła i Tomisławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja uwazam, ze akurat krzywdzisz planete wiec taka niewinna nie jestes.  Duze mieszkania, ktore wysysaja energie i zasoby bez powodu czy dom pelen rzeczy, ktoryc nikt nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Ja uwazam, ze akurat krzywdzisz planete wiec taka niewinna nie jestes.  Duze mieszkania, ktore wysysaja energie i zasoby bez powodu czy dom pelen rzeczy, ktoryc nikt nie potrzebuje.

Jasne, ona krzywdzi. A każdy przeciętnie zarabiający człowiek to jest zero waste. Zwłaszcza, że kupuje badziewia z Chin. Albo najtańsze jedzenie z marketów, które produkowane jest w mało etyczny sposób. Poza tym gdzie tu masz o rzeczach, których nikt nie potrzebuje? I tak najwięcej dla planety człowiek może zrobić rezygnując z mięsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kdhaha

A skąd inne osoby wiedza o tym, że tak kochasz luksus? Wystarczy na ten temat milczeć i swoje robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Oj taka natura cebularni. Zauważyłam to na temacie o pomocy domowej i nieźle się uśmiałam. Dowiedziałam się, że jeżeli nie lubisz sprzątać i w dodatku stać cię na pomoc domową to jesteś bezwartościowym nieudacznikiem w dodatku zepsuty, znudzony życiem i zblazowanym, bo tylko szczotka do kibla, mop i odkurzacz są receptą na równowagę psychiczną, szczęście i poczucie własnej wartości. W dodatku jeżeli nie sprzątasz to znaczy, że się całe życie nudzisz, bo nie ma innych sposobów spędzania wolnego czasu jak sprzątanie, szorowanie i pranie. 

No cóż....

tak, tez mnie rozsmieszyl ten temat wtedy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Bo za pieniądze które wydajesz 10 albo więcej innych osób którym teraz nie starcza na jedzenie mogłoby normalnie żyć. To nie jest sprawiedliwe i nie dziw się frustracji innych gdy chwalisz się swoim salonowym życiem

Ale co, ma obniżyć swój standard życia, zacząć się ubierać w sieciówkach, udawać, że żyje inaczej żeby komuś nie było przykro? Wybacz ale to, że komuś nie starcza to tylko tej osoby wina i nie może mieć o to pretensji do całego świata. Moja znajoma ma 5 dzieci już w wieku szkolnym, nie pracuje i ma ciągły żal do wszystkich, że jej w życiu ciężko. Wiecznie narzeka, że tego czy tamtego kupić nie może, że na wakacje nie jeżdżą, że im brakuje do wypłaty. A czyja to wina? Tylko jej, nikogo więcej. Jest stosunkowo młodą, zdrową osobą, może pracować ale jej się nie chce po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

A skąd inne osoby wiedza o tym, że tak kochasz luksus? Wystarczy na ten temat milczeć i swoje robić.

Widocznie się z tym obnosi. A takich już nikt nie lubi 🙂

co do pomocy domowej, mnie na nią stać, w sobotę jednak wezmę ją po razy pierwszy bo tak jak wiele kafeterianek mam poczucie że to jakaś oznaka mojego lenistwa i bycia niedorajda dlatego tyle lat zwlekałam z zamówieniem sprzątaczki raz w tygodniu. Tak że ja tam ludzi rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Ale co, ma obniżyć swój standard życia, zacząć się ubierać w sieciówkach, udawać, że żyje inaczej żeby komuś nie było przykro? Wybacz ale to, że komuś nie starcza to tylko tej osoby wina i nie może mieć o to pretensji do całego świata. Moja znajoma ma 5 dzieci już w wieku szkolnym, nie pracuje i ma ciągły żal do wszystkich, że jej w życiu ciężko. Wiecznie narzeka, że tego czy tamtego kupić nie może, że na wakacje nie jeżdżą, że im brakuje do wypłaty. A czyja to wina? Tylko jej, nikogo więcej. Jest stosunkowo młodą, zdrową osobą, może pracować ale jej się nie chce po prostu. 

To że komuś nie starcza to tylko tej osoby wina? 🙂

tyowe gadanie ludzi którym rodzina na start pomogła o to bardzo. To dodaj jeszcze że to że komuś starcza na DUŻOwięcej niż innym to też TYLKO JEGO ZASLUGA 🙂

A wszyscy wiemy jak jest naprawdę w naszym kraju 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Jasne, ona krzywdzi. A każdy przeciętnie zarabiający człowiek to jest zero waste. Zwłaszcza, że kupuje badziewia z Chin. Albo najtańsze jedzenie z marketów, które produkowane jest w mało etyczny sposób. Poza tym gdzie tu masz o rzeczach, których nikt nie potrzebuje? I tak najwięcej dla planety człowiek może zrobić rezygnując z mięsa. 

PRzecietny czlowiek ma mniejszy kapital i mniej kupuje.  Zaczynajac od mniejszego mieszkania lub domu.  Nic nie wspominalam o najtanszym jedzeniu.  Pisalam tylko o materializmie czyli tak zwanym wysokim standardze zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

10.II - imieniny: 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja znam kilka osób które żyją jak ruskie oligarchinie a na to życie same swoimi rączkami nie zarobiły ani złotówki bo dał albo tatuś albo mąż. Uważam że zazdroszczenie takim osobom jest naturalnym ludzkim odruchem. A kto temu zaprzecza, sam siebie oszukuje. Łatwo mówić komuś kto też żyje podobnie jak taki bogacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubi

Może za bardzo się po prostu obnosisz z tym luksusem i robisz z siebie księżniczkę. Tego ludzie i ja sam nie lubię. Sam mam dużo i też lubię dobra jakość, ale staram się z tym nie afiszować na prawo i lewo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Ja uwazam, ze akurat krzywdzisz planete wiec taka niewinna nie jestes.  Duze mieszkania, ktore wysysaja energie i zasoby bez powodu czy dom pelen rzeczy, ktoryc nikt nie potrzebuje.

Wy$@#$/^&$$#@ć z lewacką propagandą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Wy$@#$/^&$$#@ć z lewacką propagandą!!!

Oczywiście! Zeżreć wszystko co się rusza, wszystko co rośnie wyciąć w pień, zabetonować, wyasfaltować, spalić, zrównać z ziemią wtedy będzie po bożemu i prawilnie. Najlepiej jeszcze kobietom odebrać prawa obywatelskie, bo to też lewactwo. Kiedyś kobiety w prawym świecie głosu nie miały, do szkół też wstępu nie miały i komu to przeszkadzało!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie rozumiem Cię autorko. Moja rodzina od pokoleń to ludzie wykształceni. Pradziadek został zamordowany w Katyniu 😞 od zawsze wykształcenie i miłość do ojczyzny było u nas wartością nadrzędną. Dzięki temu mój dziadek doszedł do sporych pieniędzy. Tata z mamą mieli głowę do interesów i pomnozyli jego majątek. Mój brat wprowadził pewne innowacyjne modele biznesowe i firma obecnie kwitnie. Ja sama mogłam mieć wszystko podane na złotej tacy, ale skończyłam mechatronike na WAT i dostałam bardzo dobra pracę w innej branży. W pracy poznałam męża. Nie mamy swojej firmy, pracujemy na etacie, co daje nam duże zarobki przy stosunkowo małym zaangażowaniu. Brat przejmie po rodzicach firme i mi to nie przeszkadza. I teraz do meritum. Zawsze miałam pieniądze, najpierw te od rodziców, później swoje. W czasach studenckich nie było mi łatwo, bo nie chciałam brać kieszonkowego od rodziców więc dorabialam weekendami. Nigdy nie obnosilam się z tym na co mnie było stać. Owszem jezdzilam autem które było wiele warte, ale nie podkreslalam tego na każdym kroku. Tak jak ubrania-dla większości osób ubrania od projektantów to jej no name, większość ludzi zna marki z sieciowek. Poza tym nie nosi się metki na wierzchu, więc jeśli nie mówisz ile to kosztowało to nikt tego nie wie. Tak jak i czekolada, gdybyś nie mowila ile kosztowała to nikt by tego nie wiedział. Jestes pewnie typem jak moja kuzynka-wrzuca zdjecie jak je kolację a pod spodem rachunek opiewajacy na 800zl. No i jak ludzie mają ja traktować? Sama mam ja za pustaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Oj taka natura cebularni. Zauważyłam to na temacie o pomocy domowej i nieźle się uśmiałam. Dowiedziałam się, że jeżeli nie lubisz sprzątać i w dodatku stać cię na pomoc domową to jesteś bezwartościowym nieudacznikiem w dodatku zepsuty, znudzony życiem i zblazowanym, bo tylko szczotka do kibla, mop i odkurzacz są receptą na równowagę psychiczną, szczęście i poczucie własnej wartości. W dodatku jeżeli nie sprzątasz to znaczy, że się całe życie nudzisz, bo nie ma innych sposobów spędzania wolnego czasu jak sprzątanie, szorowanie i pranie. 

No cóż....

Oj tak 😄 też to pamiętam, też się uśmiałam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×