Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gdzie zgłosić sie do lekarza ? Wyczulam guzek obok otoczki sutkowej, nieprzesuwalny, skóra w tym miejscu jest lekko czerwona. Chwilo nie mam ubezpieczenia, gdzie iść konkretnie żeby mnie zbadali ? Chodzi o to żeby nie iść np najpierw do ginekologa który odesle mnie osobno na usg. I bede tak krązyc . Tylko bezpośrednio jakieś badania. Czy ktos mial podobny guzek ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinnaś iść do ginekologa prywatnie on na miejscu zrobi Ci usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Gdzie zgłosić sie do lekarza ? Wyczulam guzek obok otoczki sutkowej, nieprzesuwalny, skóra w tym miejscu jest lekko czerwona. Chwilo nie mam ubezpieczenia, gdzie iść konkretnie żeby mnie zbadali ? Chodzi o to żeby nie iść np najpierw do ginekologa który odesle mnie osobno na usg. I bede tak krązyc . Tylko bezpośrednio jakieś badania. Czy ktos mial podobny guzek ? Pozdrawiam 

Nie koniecznie ginekolog. Może być radiolog.I raczej to Ci proponuję. Bo radiolog bardzo dobrze potrafi zinterpretować obraz. Od razu powie czy powinnaś się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z guzkiem w piersi poszlam do ginekologa, ktory wyslal mnie do onkologa. Onkolog skierowal mnie do radiologa, ktory wykonal dokladne badania + usg. Na szczescie to byly tylko torbiele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja z guzkiem w piersi poszlam do ginekologa, ktory wyslal mnie do onkologa. Onkolog skierowal mnie do radiologa, ktory wykonal dokladne badania + usg

U mnie było identycznie. Okazało się że to włókniak. Tylko ze moj guzek się przesuwał, był ruchomy. Nieruchome są zdecydowanie gorsze i jeszcze to zaczerwienienie... Biegiem do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie idź od razu na usg prywatnie. Mniej niż 100 to powinno kosztować, nie warto czekać. Radiolog czy chirurg który je wykona pokieruje Cię dalej jeśli będzie potrzeba np do poradni chorób piersi. Jeżeli będzie potrzeba to nawet rodzinny da ci kartę dilo. Ważne żeby zacząć od diagnostyki obrazowej. Ginekolodzy często nie zajmują się piersiami. Powinnaś oczywiście pójść tez do ginekologa sprawdzić narządy rodne ale to swoją droga, najważniejsze bd dla Cb usg albo mammografia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kochane za odpowiedzi . Teraz akurat gdy od miesiąca ni3 mam ubezpieczenia wszystkie choroby się mnie łapią. Dramat.  Właśnie chciałam uniknąc tych wszystkich przekierowan. Kiedyś poszłam prywatnie do dermatologa ten mnie skierował do neurologa, neurolog do chirurga i z powrotem do dermatologa. Tylko po to aby dowiedzieć się, że jednak nic nie ma. Czyli jak mówicie? Radiolog ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na ta mammografie ale co dalej gdy dostanę zdjęcie? Do tej pory nie miałam takich problemów stąd moje pytanie i dylematy. W rodzinie nikt na takie rzeczy nie chorował, chorych na raka też nie było .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś wygląda to tak jakby "sutek był rozlany " czerwona plama tak nachodzi na ta otoczke więc wygląda to dziwnie. Jakby była dwa razy większa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba zdecyduje się na ta mammografie ale co dalej gdy dostanę zdjęcie? Do tej pory nie miałam takich problemów stąd moje pytanie i dylematy. W rodzinie nikt na takie rzeczy nie chorował, chorych na raka też nie było .  

Nie narażaj sie niepotrzebnie na promieniowanie, zrób usg.Jest wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli umówić się na usg piersi, a to nie będzie tak, że dostanę później wynik w rejestracji i do domu? A co później? Gdzie z wynikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ok czyli umówić się na usg piersi, a to nie będzie tak, że dostanę później wynik w rejestracji i do domu? A co później? Gdzie z wynikiem ?

radiolog powie Ci czy konieczna jest dalsza diagnostyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha no to już jestem spokojniejsza. Dziękuję bardzo za rzeczowe i konkretne odpowiedzi bo czytając Internet można się nieźle pokręcić we  wszystkim. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba zdecyduje się na ta mammografie ale co dalej gdy dostanę zdjęcie? Do tej pory nie miałam takich problemów stąd moje pytanie i dylematy. W rodzinie nikt na takie rzeczy nie chorował, chorych na raka też nie było .  

A ile masz lat? Bo do pewnego wieku mammografi się nie robi tylko usg. Ja byłam u Ginekologa a ginekolog wysłał mnie już ze zdjęciem usg do onkologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam 26 lat jak usg z opisem robil mi radiolog. Jesli byłoby cos nie tak to z wynikami wyslalby mnie z powrotem do onkologa. Zycze Ci wszystkiego dobrego 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz badanie prywatnie i osoba wykonująca usg(jak masz 27 lat to lepiej usg) Cię nigdzie nie pokieruje(chociaż nie sadze)to idź z tym wynikiem do rodzinnego. Jak zmiana będzie podejrzana to domagaj się od rodzinnego skierowania do onkologa i karty dilo, jest to karta przyspieszonej diagnostyki onkologicznej, krócej się czeka, należy się właśnie w takim przypadku, chociaż wiem z doświadczenia niestety, ze robią z tym problemu czasem, ale nie odpuszczaj. Życzę Ci żeby wszystko było ok, jakbyś chciała to napisz później co wyszło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo na pewno dam znać 🙂 miło, że jest tu tyle pomocnych ludzi. Gdyby nie Wy dalej bym czytała i nie wiedziała co gdzie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×