Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nba

Dlaczego tu siedzicie zamiast imprezowac?

Polecane posty

U mnie się impreza skonczyła i wszyscy pojechali do domów - Ja kończę ostatnie piwo i też idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja imprezuje sama ze sobą a dla urozmaicenia zaglądam tutaj 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam towarzystwa które by mi odpowiadało a poza tym nie ciągnie mnie do chlania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Napisz do "agreement"

Nie interesują mnie znajomości internetowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jej temat i poczytaj. Nie wiem czy to bardziej komedia dramat czy opowieść o niepełnosprawności psychicznej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem 2 strony i niezła patola, nie moje klimaty, nie będę czytał dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem 2 strony i niezła patola, nie moje klimaty, nie będę czytał dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Znajdź jej temat i poczytaj. Nie wiem czy to bardziej komedia dramat czy opowieść o niepełnosprawności psychicznej 

Ja obstawiam niepełnosprawność psychiczną 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja obstawiam niepełnosprawność psychiczną 😄

Ja obstawiam trolling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja obstawiam trolling

To o co sie zakładamy? 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się imprezować ale ja jestem też trochę aspołeczna i wolę własne hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie chce mi się imprezować ale ja jestem też trochę aspołeczna i wolę własne hobby

Co to za hobby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika 2D i 3D. Tworzenie grafiki do gier, rysunek. Nauka proporcji, barw, oprogramowania, kosztuje ogrom czasu ale jest  lepsze niż bujanie się po klubach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Grafika 2D i 3D. Tworzenie grafiki do gier, rysunek. Nauka proporcji, barw, oprogramowania, kosztuje ogrom czasu ale jest  lepsze niż bujanie się po klubach:)

Ciekawe. Sam ostatnio próbowałem cos tam stworzyć w 2D i mogę potwierdzić tylko że na pewno wymaga to czasu. Przede wszystkim trzeba dobrze poznać program na którym się pracuje. Pokazalabys jakieś swoje prace? Ciekawy jestem też jakiego programu używasz i czy zarabiasz na tym jakieś pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ciekawe. Sam ostatnio próbowałem cos tam stworzyć w 2D i mogę potwierdzić tylko że na pewno wymaga to czasu. Przede wszystkim trzeba dobrze poznać program na którym się pracuje. Pokazalabys jakieś swoje prace? Ciekawy jestem też jakiego programu używasz i czy zarabiasz na tym jakieś pieniądze?

Używam Photoshopa, Illustratora, Blendera do 3D albo Maya Autocad (też 3D). Blendera można używać też zamiast ZBrusha, który jest do rzeźbienia modeli. Blender też ma całkiem niezłe narzędzia do tego. Maya jest lepsza do modelowania takiego jak z brył niż rzeźbienia. W Maya robisz tekstury i render obiektów 3D. Animacja 3D to Maya i Blender. W Photoshopie często projektuje się tekstury i przerzuca do programu Maya. Photoshop to też webdesign. Illustrator służy głównie do projektowania logo, nadruków i czegokolwiek co w powiększeniu nie będzie stratne. Chodzi o skalowalność. Wektory w każdym powiększeniu zachowują wygląd. Grafika rastrowa to inna bajka. Photoshop do malowania concept artu, tworzenia ulotek, obróbki zdjęć albo animacji. Do animacji 2D polecam toonboomharmony albo after effects. Ten pierwszy ma wzięcie w US. Oba programy podobnie jak illustrator opierają się na wektorach. Wielki talent plastyczny nie jest potrzebny, choć ułatwia pracę. Tak, jestem freelancerem. Zarabiam swoim hobby na życie. Coś tam mogę wrzucić ale za dużo tego by tu całe portfolio zamieścić:)

https://zapodaj.net/955732bb177b5.png.html
https://zapodaj.net/6bb707b019188.png.html
https://zapodaj.net/bc69c1750dfac.jpg.html

https://zapodaj.net/d041c747f8425.jpg.html
https://zapodaj.net/429f4e6477795.jpg.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oprogramowanie kosztuje zbyt dużo żeby to miało sens na tym zarobić, do tego komputer musi być dobry. Przerabiałem temat.

Tak, komputer musi być wytrzymały jeżeli chodzi o render. Photoshop też trochę ramu wymaga ale jakiś wymagający nie jest. Oprogramowanie jest drogie ale Blender jest za darmo, photoshop nie kosztuje jakoś masakrycznie dużo, a zamiast illustratora, można używać tańszego corela. Ja najpierw zarobiłam na oprogramowanie rezygnując z innych przyjemności. Opłaciło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja nie potrafię przejść na blendera po znajomości 3ds maxa, a komputer mam z trzeci kwartał 2006 roku. Mi się nie opłaca inwestycji, wolę robić coś innego 😌

A w jakiej dziedzinie chciałeś działać? Modelowanie czy animacja? Pod co chciałeś projektować? I co Ty teraz robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że zrezygnowałeś. Dobrych modelarzy czy animatorów akurat dużo nie ma aż tak na rynku, a kasa dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zresztą to ciężka praca, w 3d się długie po 16godzin dwa tygodnie pod prohekt i nie ma się życia tylko czerwone oczy. No i musiałbym kupić chyba od nowa monitor crt. 

Zgadza się. Praca dla cierpliwych ale można czerpać z tego frajdę jak wejdziesz w fajny zespół. Dużą satysfakcję ma się z widocznych efektów swojej pracy. Z dłubaniem może być tak, że niektórych będzie męczyć, a innych to odstresowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Zgadza się. Praca dla cierpliwych ale można czerpać z tego frajdę jak wejdziesz w fajny zespół. Dużą satysfakcję ma się z widocznych efektów swojej pracy. Z dłubaniem może być tak, że niektórych będzie męczyć, a innych to odstresowuje

Betty🙂 Dzięki za info o swojej pasji 😘 Moja córka chce robić podobne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Betty🙂 Dzięki za info o swojej pasji 😘 Moja córka chce robić podobne rzeczy.

Ja też o tym myślałam od niedawna. Podpinam sie do podziękowań! ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×