Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
wirtualna księżniczka

Czy w Polsce nie powinien być zakaz

Polecane posty

Wszystko jest w porządku z wypowiadaniem swojego zdania o ile kogos innego to nie obraża i nie atakujesz danej osoby, grupy itp. Poza tym wypowiadanie swojej opinii powinno jednak mieć gdzieś argumenty i to stojące na własnych nogach. Wszystko powinno odbywać się w ramach dyskusji, ale raczej tej grzecznej a nie rzucaniem w siebie mięsa.

Wszystko jest w porządku z wypowiadaniem swojego zdania o ile kogos innego to nie obraża i nie atakujesz danej osoby, grupy itp. Poza tym wypowiadanie swojej opinii powinno jednak mieć gdzieś argumenty i to stojące na własnych nogach. Wszystko powinno odbywać się w ramach dyskusji, ale raczej tej grzecznej a nie rzucaniem w siebie mięsa.

Gdyby to tak działało. Na skale światową działa to z grubsza inaczej. Państwa w imię tej poprawności, popełniają bardzo duże błędy. Poprawność polityczna to niestety nie tylko słowa i bezpośrednia rozmowa. To tolerancja dla spraw, których tolerować nie powinniśmy. 

Jakich spraw wg. Ciebie nie powinno się tolerować?

Jakich spraw wg. Ciebie nie powinno się tolerować?

Tego co się dzieje np. we Francji za pośrednictwem jakby to ładnie poprawnie politycznie nazwać- naszych  złoto -brązowych przyjaciół w turbanach. Nie powinniśmy tolerować i promować nadwagi pochodami Pań XXL, a takie rzeczy się dzieją. 
W imię poprawności politycznej pewne grupy społeczne zaczynają być uprzywilejowane na co dowodem są parytety, czy stosunek do czarnoskórego pracownika w UK, z czym mają ogromny problem, bo sami się zapędzili w kozi róg. 
Nagle czarny przestał być czarny, a biały został biały. Nagle kobieta przestała być kobietą, a mężczyzna wciąż ma mężczyzną pozostać. Nagle niepełnosprawny jest tak samo sprawny. 

Jakbym węża nazywał słoniem, a lwa kozą. 

Żeby nie było, to nie jest tak że ja mam coś do grubych kobiet. Mi się nawet podobają grube kobiety, ale tez nie jestem głupi i nie będę mówił, że nadwaga jest czymś dobry, bo jak moja córka będzie ważyć 100kg to chciałbym, by ktoś jej uświadomił, że się zabija, a nie mówił jej ale fajnie przytyłaś, super fałdka. 

To, że ktoś każda krytykę uważa za atak, to już inna sprawa. Oczywiście, że za każda wypowiadana opinia, powinny być argumenty na jej poparcie, to podstawa. I tym argumentom należy przedstawić kontrargumenty, aby wykazac, że przeciwnik w dyskusji nie ma racji. Jeśli jednak zamiast argumentów na temat, ktoś przechodzi do argumentów "ad personam" jest to właśnie moim zdaniem naruszenie zasad prowadzenia dyskusji, a jeśli są one w dodatku obraźliwe, jest to zwyczajne chamstwo.

wszelkiego hejtu i wypisywania okrutnych bezdusznych postów i komentarzy?Czy ludzie sobie zdają sprawę z tego że słowa pisane też ranią,krzywdzą i wrażliwego człowieka mogą doprowadzić do załamania czy choroby?Przykład :pani Szydło-bardzo przeżyła ataki internautów na Jej rodzinę,syna który zrezygnował z kapłaństwa ,a tak naprawdę to dorosły człowiek i nikomu nic do tego jakiego dokonał wyboru...pani Szydło w związku z falą hejtu wycofała się na jakiś czas z życia politycznego,nadal jak się patrzy na Nią wydaje się być bardzo przygnębiona....czy nie uważacie że rządzący powinni coś z tym zrobić,karać ludzi którzy dobijają innych 

To takie smutne, że pani Szydło wydaje się bardzo przygnębiona. Na szczęście nie straciła syna, tylko musiała znieść to, że zmienił plany życiowe. No i na pocieszenie, jest przy unijnym korycie...

I kto będzie oceniał co jest hejtem, a co nie? Ty? Pani Szydło? Pisowska komisja? Gdyby takie coś wprowadzono to nasz kraj zmierzałby do tego z Orwellowskiego roku "1984", gdzie każde oznaki nieprzychylności władzy byłyby karane. 

To, że ktoś każda krytykę uważa za atak, to już inna sprawa. Oczywiście, że za każda wypowiadana opinia, powinny być argumenty na jej poparcie, to podstawa. I tym argumentom należy przedstawić kontrargumenty, aby wykazac, że przeciwnik w dyskusji nie ma racji. Jeśli jednak zamiast argumentów na temat, ktoś przechodzi do argumentów "ad personam" jest to właśnie moim zdaniem naruszenie zasad prowadzenia dyskusji, a jeśli są one w dodatku obraźliwe, jest to zwyczajne chamstwo.

Ja się z tym jak najbardziej zgadzam! Dla mnie jeżeli ktoś chce przekazać swoją opinię to powinien ją jakąś uargumentować, a nie obrażać wszystkich jak popadnie, tylko dlatego, że ma inne zdanie. Poza tym nie ukrywajmy, że prawda w dzisiejszych czasach jest bardzo względna. Czemu? Bo przede wszystkim żyjemy w bańkach informacyjnych, przez co każda z osób jest "atakowana" takimi informacjami, które mogą jaka zainteresować. Dobrze to widać na przykładzie fb, gdzie lajkując portale prawicowe dostajesz prawicowe informacje i strony które będą nawiązywały do takiego a nie innego stanu rzeczy. Przede wszystkim jeżeli chcemy w dyskusji mieć argumenty to warto sprawdzać źródła i badania. Nie mogę się np. zgodzić z tym, że ogółem poprawność polityczna jest zła, bo nie jest. Jeżeli chodzi o Panie XXL to przede wszystkim każdy przypadek jest inny - jedna kobieta będzie przytyta i będzie ćwiczyła by zadbać o swoje zdrowie, a inna będzie leżała na kapie i wcinała niezdrowe jedzenie. Lecenie z krytyką osób XXL nie powinno być na równie z krzywieniem się na wszystkie osoby otyłe. Co do sytuacji we Francji, to wypada sprawdzić badania. Tak się szczerze mówiąc narzeka na społeczeństwo tam, a zapominamy, że Polacy należą do najczęściej karanych osób w UK. Co do sytuacji osób czarnoskórych to są badania, gdzie wykazuje się większy odsetek przemocy wobec tego przekroju społeczeństwa ze strony Policji. Nikt nie jest bez winy, ale od tego jest próba asymiliacji wszystkich wspólnie. To, że młodzież czarnoskóra jest czesto w gangach też ma swoje podłoże i nawiązanie do zachowania osób białych wobec nich. 

• Like 1

Ja się z tym jak najbardziej zgadzam! Dla mnie jeżeli ktoś chce przekazać swoją opinię to powinien ją jakąś uargumentować, a nie obrażać wszystkich jak popadnie, tylko dlatego, że ma inne zdanie. Poza tym nie ukrywajmy, że prawda w dzisiejszych czasach jest bardzo względna. Czemu? Bo przede wszystkim żyjemy w bańkach informacyjnych, przez co każda z osób jest "atakowana" takimi informacjami, które mogą jaka zainteresować. Dobrze to widać na przykładzie fb, gdzie lajkując portale prawicowe dostajesz prawicowe informacje i strony które będą nawiązywały do takiego a nie innego stanu rzeczy. Przede wszystkim jeżeli chcemy w dyskusji mieć argumenty to warto sprawdzać źródła i badania. Nie mogę się np. zgodzić z tym, że ogółem poprawność polityczna jest zła, bo nie jest. Jeżeli chodzi o Panie XXL to przede wszystkim każdy przypadek jest inny - jedna kobieta będzie przytyta i będzie ćwiczyła by zadbać o swoje zdrowie, a inna będzie leżała na kapie i wcinała niezdrowe jedzenie. Lecenie z krytyką osób XXL nie powinno być na równie z krzywieniem się na wszystkie osoby otyłe. Co do sytuacji we Francji, to wypada sprawdzić badania. Tak się szczerze mówiąc narzeka na społeczeństwo tam, a zapominamy, że Polacy należą do najczęściej karanych osób w UK. Co do sytuacji osób czarnoskórych to są badania, gdzie wykazuje się większy odsetek przemocy wobec tego przekroju społeczeństwa ze strony Policji. Nikt nie jest bez winy, ale od tego jest próba asymiliacji wszystkich wspólnie. To, że młodzież czarnoskóra jest czesto w gangach też ma swoje podłoże i nawiązanie do zachowania osób białych wobec nich. 

Mówimy zupełnie o dwóch innych rzeczach. Żadna z Twoich odpowiedzi nie dotyczyła właściwie tego, co ja napisałem. 

Panie XXL nie są zdrowe będąc otyłymi? TAK

Czy Muzułmanie broją w tej Francji? TAK

Osoby czarnoskóre mają obecnie większe przywileje większe niż biali? TAK

Teraz mówię właściwie do tego co napisałeś? Cała moja wiadomość wiązała się do tego, zeby nie oceniać wszystkich po części społeczeństwa. Osoby XXL mogą być zdrowe i chore, Muzułmanie we Francji są okay i nie, czarnoskórzy mają w cześci więcej przywilejów niż biali, ale części przywilejów białych nie mają.

Teraz mówię właściwie do tego co napisałeś? Cała moja wiadomość wiązała się do tego, zeby nie oceniać wszystkich po części społeczeństwa. Osoby XXL mogą być zdrowe i chore, Muzułmanie we Francji są okay i nie, czarnoskórzy mają w cześci więcej przywilejów niż biali, ale części przywilejów białych nie mają.

Nie. Nie chodzi o to, by krytykować osoby XXL, tylko o to by nie promować nadwagi. Nie chodzi o to, że muzułmaninie są źle traktowani tylko, żeby ich wziąć za wszarz i wywalić z kraju lub przynajmniej wymusić na nich dostosowanie się, bo sami się z nas śmieją, ze przejmą Europe bez wojny, a my im stawiamy meczety w imię poprawności politycznej. Co do czarnych, mieszkałem w UK 5 lat, to że czarni mają mniej przywilejów to bzdura, mają ich od groma i doskonale to wykorzystują. Społeczeństwo źle ich traktuje? Tak źle ich traktują, bo śmierdzą, nie myją się, nie pracują, biją, piją, ćpają, robią rozróby, biją kobiety. Mieszkałem w dzielnicy gdzie codziennie strzelano, a była to dzielnica czarnych. Statystyki z neta to bajki dla społeczeństwa. 

Co do osób XXL nie, nie ma osób XXL zdrowych i chorych. Nadwaga to choroba, każda osoba XXL jest chora nie ważne co robi. 

Jeśli masz grypę przestajesz być chory jak nie masz już grypy. Jeśli masz nadwagę przestajesz być chory jak masz nadwagę. Właśnie o Twojej postawie mówię, jesteś tak zmanipulowana tą całą poprawnością, że nazywasz szambo perfumerią i wydaje Ci się, że to Twoje poglądu, a tak na prawdę to jest to w co kazali Ci wierzyć. 

*przestajesz być chory jak nie masz nadwagi. 

Tu również, odpowiadając na mój wpis, piszesz o zupełnie innych sprawach. Bo ja pisałem o niedopuszczalności stosowania w dyskusji argumentacji "ad personam", a Ty to zupełnie pominelas. 

Niestety można a nawet trzeba oceniać wszystkich, jeśli jakieś zachowania występują u znacznej części grupy społeczeństwa. A tym bardziej, gdy nie spotykają się z jakimś zdecydowanym sprzeciwem reszty grupy. Przykłady wlasnie podał Looper: muzułmanie we Francji, czarnoskórzy.

czyli znowu rządzą wg. was zasady większości?  kto będzie bogiem i powie co jest dobra a co złe?xDDDD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować