Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamaa

Sprawy kobiece - proszę o pomoc

Polecane posty

Cześć. Piszę tutaj z nietypowym problemem i zdaję sobie sprawę z tego, że połowa osób mnie wyśmieje,  ale szczerze mówiąc mało to dla mnie znaczy. 
Zacznę może od tego, że mam 15 lat. Moi rodzice są po rozwodzie, moja mama mieszka za granicą ze swoim nowym partnerem, a ja z tatą i bratem. Mój tata jest najlepszy na świecie, jednak wiadomo, że nie zastąpi mamy, nie doradzi mi w sprawach kobiecych, nie pomoże. 
Znalazłam tę stronę przypadkiem, jak szukałam informacji w internecie i postanowiłam, że napiszę, co mi szkodzi. 
Chcę pójść do ginekologa, ale strasznie się boję. Muszę jeszcze pogadać o tym z tatą, bo wyczytałam, że musi być obecny przy wizycie. Boje się trochę pytań ginekologa, że nie będę znała odpowiedzi.. nie mam przy sobie żadnej kobiety, z którą mogę pogadać na tematy, które mnie interesują i zadawać pytania na które nie znam odpowiedzi. 
Jest tutaj dużo kobiet, na pewno doświadczonych, a właśnie takiego kogoś mi brakuje. Może będę numerować pytania.
1. Jak mam wyliczyć dobrze cykl miesiączkowym? Moje miesiączki ostatnie były takie 24.12.2019-29.12.2019 później 23.01.2020-28.02.2020 i w lutym 23.02.2020-28.02.2020 r. 
2. Jak właściwie mam wyliczyć dni płodne i niepłodne? Nie jest mi to potrzebne, ponieważ nie mam chłopaka, w najbliższym czasie nie planuje żadnych intymnych zbliżeń, po prostu chce wiedzieć. 
3. Jaki żel do higieny intymnej używać? Kiedyś, jak mama jeszcze z nami mieszkała, kazała być okolice intymne szarym mydłem. 
4. Może najważniejsze pytanie, ale jak mam się przygotować do wizyty u ginekologa? Wiem, że będzie pytał o te cykle itd, bo wyczytałam w internecie. Stresuje się trochę. Boje się też, że tata będzie bardziej w stresie przez te całą sytuację niż ja. 
Proszę o pomoc i odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli chodzi o cykle miesiączkowe, to najlepiej zainstaluj sobie aplikację z kalendarzykiem na telefon i wprowadź tam dotychczasowe miesiączki. Automatycznie wtedy system pokaże Ci długość każdego cyklu i wyliczy średnią. Będziesz miała także prognozy, kiedy olejne krwawienia mogą nastąpić. I oczywiście będziesz miała wtedy całkiem niezłą informację o dniach płodnych/niepłodnych, chociaż pamiętaj, że nie jest to żadna forma antykoncepcji

Jeśli nie masz żadnych infekcji, ogólnych problemów z higieną tamtych okolic, to najlepiej podmywać je wodą lub używać do tego mydła (szarego lub takiego zwykłego nieperfumowanego). Wszelkiego rodzaju żele, nawet te do higieny intymnej potrafią zaburzać naturalną florę bakteryjną, a to może doprowadzić do infekcji lub grzybicy. Więc na siłę nie ma co ulepszać 😉

Przygotowanie do wizyty u ginekologa to głównie ogarnięcie wiedzy o własnych cyklach - jak długie, ile trwa krwawienie, spisz sobie objawy, jeśli są dokuczliwe lub niepokojące. Przed wizytą powinnaś się w tamtych okolicach podmyć, jeśli będziesz tam szła od razu po szkole, to zabierz ze sobą chusteczki nawilżane do higieny intymnej i się nimi przetrzyj w toalecie przed wejściem do gabinetu. Jeśli tego nie robisz na co dzień, nie musisz się tam depilować. Załóż tunikę albo ...enkę / spódnicę, to bardziej komfortowe, kiedy musisz się rozebrać od pasa w dół i wskoczyć na fotel do badania. Na wizytę idź dopiero po zakończonej miesiączce. Jeśli do tej pory nie uprawiałaś w ogóle seksu, powiedz o tym, w takim przypadku lekarz inaczej podejdzie do badania ginekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×