Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

.Paula.

Ból jedynek, na ktory dentyści nie potrafią pomóc

Polecane posty

Piszę gdyż mam bardzo skomplikowany problem i żadnen z dentystów i z ortodontow, u których byłam u mnie w mieście (w Toruniu) nie potrafi mi pomóc.

Cala sytuacja wygląda następująco:
Nosilam aparat ortodontyczny stały od 2013 do czerwca 2015 roku. Po zdjęciu aparatu nie miałam żadnego retainera, lecz również nic mi nie było z zębami (nie bolaly mnie), lecz wszyscy zaczęli mnie straszyc, ze bez retainera one znowu się pokrzywią, więc w kwietniu 2017 roku trafilam do innej ortodontki, która po ponownym leczeniu aparatem ruchomym założyła mi retainer stały (przyklejany od wewnętrznej strony zębów) na górze od 2 do 2, a na dole od 3 do 3. W czerwcu tamtego roku (2019) zaczęła pobolewac mnie dolna jedynka, poczatkowo bolała i przestawala, a później był to juz ból stały samoistny bardzo intensywny. Z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej, aż w końcu miesiąc temu (w lutym 2020 roku) dentysta zadecydował o jej kanałowym leczeniu, gdyż nie reagowala na przykladany chlorek etylu oraz ból byl nie do zniesienia. Przez ten cały czas dentysci, u których bylam na konsultacjach (było ich kilkunastu) twierdzili, ze nie ma to związku z retainerem. Dentystka, która zadecydowała o leczeniu kanalowym tej dolnej jedynki stwierdzila jednak, ze mialo to związek z retainerem (że wedlug niej był on założony prawdopodobnie źle i działał siłą na zęby i w wyniku przeciążenia doszło do obumarcia tej dolnej jedynki). Oprócz tego od stycznia tego roku zaczęły mnie również boleć górne jedynki i dwójki (czyli te na których był retainer) oraz dolne obie jedynki (zarówno ta już wyleczona jak i sąsiednia).
Zdjęcie retainera w połowie lutego tego roku (bezpośrednio przed leczeniem kanałowym) nie przyniosło jednak poprawy i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Od tygodnia górne i dolne jedynki bolą mnie tak intensywnie, że płaczę z bólu i silne leki przeciwbólowe typu ketonal i nimesil nie przynoszą ukojenia. Na wykonywanych zdjęciach rentgenowskich oraz na tomografii nie widać żadnych zmian. Najnowsze zdjęcia byly wykonywane w marcu 2020 (tydzien temu).

Czy ktoś z Was miał taki problem i udało mu sie go rozwiązać (znaleźć przyczyne bolu i ja wyeliminowac)? Czy retainer mógł spowodować obciążenia zębów i w wyniku tego ich obumarcie (dolna jedynka)? Dlaczego obecnie mimo zdjęcia retainera nie ma poprawy?

Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc i informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zdecydowałam się na aparat szukałam ortodonty po znajomych. Wielu z nich polecało Eurodental w Warszawie. Zdecydowałam się na ich usługi i nie żałuję. Mają tam świetnych specjalistów. Myślę, że musisz trafić na dobrego fachowca który Ci pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×