Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agat2611

Microgynon 21

Polecane posty

Witam,

Od 4 lat biorę Microgynon 21. 5 lat temu miałam cc. Ostatnią @ miałam 5 marca 2020. W połowie brania tabletek mój brzuch nagle zrobił się wzdęty, piersi prawie o rozmiar większe. Później doszedł ból żołądka. Raz bolało mnie z prawej strony pod żebrami raz z lewej. W poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę. Nie brałam w tym czasie żadnych antybiotyków, nie piłam alkoholu, nie palę. Nie było biegunka ani wymiotów. W listopadzie miałam podobną sytuację. Ginekolog powiedział, że mam małe jajniki, że w trakcie brania tabletek są uśpione. W lutym znowu miałam podobną sytuację z bólami. Nigdy żaden ginekolog nie zlecił mi badań krwi pod kątem dobrania antykoncepcji. Zawsze było to na oko. Przez 4 lata tolerowałam je bardzo dobrze. Nie czułam nic. Oprócz tego, że raz tyłam , a po dwóch miesiącach zjeżdżałam z wagi. Robiłam już kilka testów i każdy negatywny. Nie ma szans na dostanie się w obecnej sytuacji do ginekologa. Co robić czy któraś z was już tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam te tabletki kilka lat. Poza nudnościami nie miałam żadnych dolegliwości. Może ginekolog udzieli ci porady telefonicznej. Próbowałaś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, każda antykoncepcja ma za zadanie uśpienie jajników. Albo te piguły są dla ciebie za mocne, albo problem masz w układzie trawiennym. Proponowałabym najpierw wzmocnić wątrobę. A jeśli bóle żołądka się będą powtarzać, to na gastroskopię. Może i nie piłaś alkoholu, nie brałaś antybiotyków, ale może jadłaś ostre potrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jeszcze istnieją tabletki takiej starej generacji?Jaki lekarz to przypisuje...?

Tak istnieją. I bardzo dobrze, że istnieją. Jaki lekarz? Każdy normalny lekarz, który wie, że nie każda kobieta może brać te najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam konsultować to z ginekologia telefonicznie. Powiedział, że dopóki sytuacja w kraju się nie wyciszy niestety muszę czekać na wizytę bo teraz przyjmują tylko ciężarne pacjentki. Próbowałam prywatnie ale wolne terminy są dopiero na czerwiec. Do szpitala nawet nie wejdę bo najpierw jest konsultacja telefoniczna, a lekarz podczas takiej mnie zlał.. Przez 4 lata nie miałam przerwy w ich braniu. Sugerowałam lekarzowi, że może na 2 miesiące dać odpocząć mojemu organizmowi, ale słyszałam "Ale po co skoro nic się nie dzieje". Pani doktor na wizycie w listopadzie powiedziała, że mogą tak wpływać zrosty po cc i dlatego boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jeszcze istnieją tabletki takiej starej generacji?Jaki lekarz to przypisuje...?

Tak, istnieją. Moja ginekolog mi je przepisuje, bo nie mam po nich żadnych skutków ubocznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po odstawieniu pigułek ze względów zdrowotnych przeszłam na mechaniczna diafragmę caya, obawiałam się takiego zabezpieczenia, ale niepotrzebnie, jak masz tak złe samopoczucie to po co się męczyć, seks bez pigułek też może być bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×