Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AniaS

Mało sprężyste ciało ...od zawsze

Polecane posty

Witam, 

Odkąd tylko pamiętam jestem szczupła i mam mało sprężyste ciało. Nigdy nie było napięte. Zawsze było obłe i lejące. Mam tak od urodzenia i dla mnie to chleb powszedni, ale wstydzę się, gdy inni na mnie patrzą,  jakbym była tredowata. Krępuje się rozebrać, gdy jestem np. Na plaży. 

Zacznę od tego,  że od 2 roku życia do 13 lat przebywałam na diecie bezglutenowej z powodu podejrzenia celiakii oraz ostrych symptomów złego wchłaniania.  Ogólnie mam złą przemianę materii.  Pomimo szczupłej sylwetki utrzymanie równej wagi ciała było i jest dla mnie niełatwe. Waga potrafi mi skoczyć o 3-3,5 kg w ciągu 1 lub 2 dni, po czym nigdy nie spada. Chyba, że się odchudzę... 

Odkąd urodziłam pierwsze dziecko wiem też o czymś co może wydawać się tu czynnikiem decydującym - mam bardzo słabe więzadła kolagenowe.  Są one kiepskiej jakości i wiem to od 2 lekarzy 😓  Nie ważne jest czy ćwiczę, czy nie, moje ciało jest mało plastyczne. Tak jakby skóra była za duża i było jej za dużo. Nawet, podczas czasów gdy byłam nastolatką pomarszczony brzuszek wisiał na majtkach, zupełnie jak po przejściu kilku porodów... Od razu zaznaczę,  że nie byłam typem kanapowca  i spedzalam w ruchu na dworze sporo czasu.  Zresztą wtedy wszyscy dużo się ruszyli. 

Staram się wciągać brzuch, jeść niedużo,  od czasu do czasu ćwiczę.  Aktualnie mam kilkoro dzieci, pracę fizyczną i duży dom do ogarnięcia, toteż czasem jestem tak zmęczona,  że nie mam siły już na nic, tymbardziej na utratę dodatkowej energii podczas ćwiczeń. Od wiosny do jesieni jeżdżę po kilkanaście km na rowerze. Ruchu mam sporo też w domu podczas sprzątania- jestem pedantką, toteż sprzątam dużo. Wiele razy próbowałam na cwiczyc siłowni, z trenerem osobistym,  w domu fitness i efekty były takie, że skóra zamiast stać się napięta,  to pomarszczyła się niczym bibuła  😧 Znajomi zaczęli mnie dodatkowo zniechęcać mówiąc,  że: "Wyglądasz jak starucha", "Wszystko Ci wisi jeszcze bardziej ", "Okropnie to wygląda " itd.

Tracę ochotę do ćwiczeń,  po tak marnych i odwrotnym efektach. 

Czy ktoś słyszał o czymś podobnym? Jest jakiś sposób,  bym mogła cieszyć się bardziej jedrną skórą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×