Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katarzyna20

Zaparcia u rocznego dziecka

Polecane posty

Nasza córka od 5 dni nie robi kupy, męczy się, pręży, nie może puszczać baczkow, boli ją brzuszek. Czy mogę jej podać czopka glicerynowego w tej sytuacji ponieważ środki doustne nie pomagają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A po jakim czasie powinna być kupa? 

Nie mam doświadczenia z czopkami ale podejrzewam, że reakcja może być błyskawiczna 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie mam doświadczenia z czopkami ale podejrzewam, że reakcja może być błyskawiczna 😆

U nas właśnie to samo, to będzie pierwszy czopek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Z tego co pamiętam , to tak właśnie było. Kiedy moje dzieci były małe i pojawiał się problem zaparć też stosowałam te czopki albo syrop laktuloza.

My też kiedyś stosowaliśmy laktulozę. Na szczęście to był jeden epizod z zaparciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Z tego co pamiętam , to tak właśnie było. Kiedy moje dzieci były małe i pojawiał się problem zaparć też stosowałam te czopki albo syrop laktuloza.

Laktuloza u nas właśnie nie pomogła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosuj makrogol jest 100 razy lepszy od laktulozy bo nie powoduje fermentacji.proszek jest bez smaku więc można wymieszać z herbatą.działa bardzo dobrze.dostęp e preparaty to dicopeg junior,macroxol junior albo xenna junior.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Może nie tyle rozluźni kupę tylko  podrażni kiszkę i da poślizg i nie będzie to takie bolesne dla maluszka.

Udało się, mała dostała pół czopka wieczorem i raniutko mnóstwo kupy zrobiła. Tylko ten czopek się nie rozpuścil, u was też tak było? Chyba że te moje jakieś felerne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Może nie tyle rozluźni kupę tylko  podrażni kiszkę i da poślizg i nie będzie to takie bolesne dla maluszka.

 

 

Cieszę się ,najważniejsze , że się udało i malutka się już nie męczy.

 

U was też po czopkach się unormowalo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trzeba było trochę zmodyfikować dietę.

U nas kilka dni było ok, ale znowu jest niefajnie. Ehhh nie mogę już... Jak jeszcze mogę pomóc? Te czopeczki jak często mogę dawać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pisałam stosuj makrogol,jest bezpieczniejszy od czopka.

Stosuje, też nic nie daje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można użyć czopka ale może lepiej na początku picie ciepłej wody i jedzenie jabłek które mają błonnik który powoduje że kupka jest rzadsza? 

Mi pomagało zawsze jak byłam dzieckiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×