Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

megera

Imię Rita

Polecane posty

W kulturze ogólnoświatowej te imię pojawia się jako imię dla prostytutki. Ewentualnie papużkę, kotkę, nie wiem jakie tam zwierzątko można sobie tak dla zabawy nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W kulturze ogólnoświatowej te imię pojawia się jako imię dla prostytutki. Ewentualnie papużkę, kotkę, nie wiem jakie tam zwierzątko można sobie tak dla zabawy nazwać.

Mi akurat kojarzy się ze święta Ritą , ale madz rację.. inni są negatywnie nastawieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może byłoby ciekawie. Ale i tak każdy postronny spodziewałby się że przybiegnie... york.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

 

Co sądzicie ?

Rita to zdrobnienie od Margarity. Po polsku Małgorzaty.

 

 

W kulturze ogólnoświatowej te imię pojawia się jako imię dla prostytutki. Ewentualnie papużkę, kotkę, nie wiem jakie tam zwierzątko można sobie tak dla zabawy nazwać.

Też coś? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą św. Ritą to nie jest najlepszy przykład. Rita jest tu zdrobnieniem, imię świętej to Margherita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie zimne to imię. Nie nazwałabym tak dziecka. Ale każdy robi według siebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zimne i dziwne (jakie to ma zdrobnienie???) , do tego kojarzy się z Power Rengersami. Moja kuzynka dała tak córce na imię, ona ma też króciutkie nazwisko i razem trochę głupio  brzmi ... Ale cóż, lepsze niż Nadzieja czy Melodia🤮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Zimne i dziwne (jakie to ma zdrobnienie???) , do tego kojarzy się z Power Rengersami. Moja kuzynka dała tak córce na imię, ona ma też króciutkie nazwisko i razem trochę głupio  brzmi ... Ale cóż, lepsze niż Nadzieja czy Melodia🤮

Rita nie ma zdrobnienia.

Jest pochodną od Margarity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Rita nie ma zdrobnienia.

Jest pochodną od Margarity.

o to mi chodziło, dziwnie tak ozięble wołać na małą  dziewczynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

o to mi chodziło, dziwnie tak ozięble wołać na małą  dziewczynkę

Być może mówią, zdrabniają Ritka w innych krajach.

W Polsce Małgorzata to Małgosia, Gosia, Gośka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Być może mówią, zdrabniają Ritka w innych krajach.

W Polsce Małgorzata to Małgosia, Gosia, Gośka. 

Ale pytanie było o Ritę nie Gośkę, może i jest  pochodną ale  nikt nie będzie na Ritę wołał Małgośka bo to dwa rożne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
 

Ale pytanie było o Ritę nie Gośkę, może i jest  pochodną ale  nikt nie będzie na Ritę wołał Małgośka bo to dwa rożne imiona

To jest jedno i to samo imię pisane inaczej w obcych językach. Jest to włoskie spieszczenie przez skróce­nie imienia Mar­garita - MAŁGORZATA. W Polsce występuje w takiej formie bardzo rzad­ko.

Margherita, Margarita, Marguerite, Odpowiedniki obcojęz.: łac., ang. fr., niem., wł. Rita.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×