Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

15 godzin temu, Milkyway38 napisał:

U nas tez różne rozmiary różnych firm, zależy co jej ubieram, ogolnie nosi już roz. 62 A czasami Już 68 jej zakładam, wczoraj zrobiłam zamówienie w H&M na roz. 68 Bo mam tylko pare rzeczy, podoba mi się ich styl i  jakość maja dobra te ciuszki😊

ogolnie dużo za dużo rzeczy miałam dla niej, części nie ubrała, czesc była po paru dniach za mała...🙄 takie maluszki tak szybko rosną, a ja uwielbiam kupować dla dzieciaków, ostatnio porządki robiłam w ich pokojach to 2 torby uzbierałam i zaniosłam do PCK😊

ciekawa jestem ile ten moj klocek wazy teraz😁 20.11 mamy pierwsze szczepienie to się okaże ...bo ciężka się już robi😅

gosciowka tylko się cieszyc ze tak ci malutka rośnie😍 widac to po ciuszkach😉

A przychodziła do ciebie położna? Bo moja to chyba ma zamiar być u nas te 6 razy, ale w sumie całkiem miła babka więc luzik. 

Ja ciuszkow mało kupowałam bo dostaliśmy po kuzynce więc chociaż tyle i do 68 mamy pełno później stwierdziłam że też chce się cieszyć kupowaniem tych słodkich ciuszkow i już nie brałam więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kiki91 napisał:

U nas dalej rozm 56 a ma juz 5 tygodni, niektóre 56 sa jeszcze za dlugie w stopkach to zakladam skarpetki i nie "wiszą" tak. Ale moja miala 51cm jak się urodziła.

Jak to każde dziecko inaczej rośnie, jeszcze trochę i będziecie zmieniać też na 62. 

 

11 godzin temu, Klaud napisał:

Tak szybko Wam dzieciaczki rosna? 🙂 u nas maz musial w sobote isc na zakupy bo nie kupowalismy zadnych 50 skoro wszyscy mówili że taki duży bedzie. A o ile bodziaki i bluzki mi nie przeszkadxaja za duże, o tyle spodnie mnie do szalu doprowadzaly 😕

U mnie problem jest taki że nogi za małe w pajacach a rękawki za duże 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Magdaszek napisał:

A propos szczepienia: w pierwszym brałyście 4 kłucia na nfz czy skojarzoną? Jak bobasy to zniosły?

Chodzi o to, że jestem za szczepieniami, ale trochę się boję, że jak mu załadują od razu mieszankę 4 bakterii, to pochoruje się... Przecież dziecko nie wiadro, nie można w nie wlewać co popadnie. Wolałabym dać mu to na dwa razy, ale mniej np. te 3 podstawowe, a za 2 tygodnie pneumokoki. 

Co myślicie o tych szczepionkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gosciowka napisał:

A przychodziła do ciebie położna? Bo moja to chyba ma zamiar być u nas te 6 razy, ale w sumie całkiem miła babka więc luzik. 

Ja ciuszkow mało kupowałam bo dostaliśmy po kuzynce więc chociaż tyle i do 68 mamy pełno później stwierdziłam że też chce się cieszyć kupowaniem tych słodkich ciuszkow i już nie brałam więcej. 

Położna przychodzi. Jest fajna, ma sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia, odpowiada na moje pytania, radzi... Wykorzystam do 6 wizyty 🤗🤗🤗 cudowna babeczka 🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Magdaszek napisał:

Położna przychodzi. Jest fajna, ma sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia, odpowiada na moje pytania, radzi... Wykorzystam do 6 wizyty 🤗🤗🤗 cudowna babeczka 🤩

Ja się bałam że będzie na mnie krzyczeć że piersią nie karmię że zimne łapki że skóra sucha. A ona że będzie zła położna i że nie będzie mnie namawiać do karmienia, że skóra na 2 miesiące żeby dojść do siebie a ja zonk. Ale słyszałam że w czasach pandemii często tylko raz przychodzą a moja chyba lubi swoją pracę bo na odrazu powiedziała że widzimy się za tydzień.

A co do szczepień to nie myślałam jeszcze w jaki sposób, wiem tylko że szczepić będę, ale jeszcze mamy sporo czasu na to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 00:13, Magdaszek napisał:

Mój miesięczny synek (4,3 kg) prawie zawsze obrabia całe 125 ml. Karmienie co ok. 3 godziny. W nocy potrafi przespać max. 5 godzin. 

Mój synek teraz podobnie ma🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 09:50, Annak napisał:

Kim u mnie wszystko ładnie się goi, wczoraj przestałam krwawić. Na wczoraj na wieczór zaczął mnie strasznie brzuch bolec, doszła mi gorączka. Dzisiaj boli dalej, łykam paracetamol. Nie wiem co się dzieje. Tak samo ledwo sikam bo znowu zaczelo bolec. Nie wiem czy to normalne, muszę się skonsultować z lekarzem.

Ja też przestałam już krwawić/plamić itd. I co powiedział lekarz? Mam nadzieję, że już nie gorączkujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 11:19, Gość04 napisał:

O matko.. No To masz przerabane.. A to miałaś gorączkę czy coś ze antybiotyk Ci przepisali?

Jak odchody z ropą ? 😮 masakra.. 

ja narazie wszystko dobrze ale dopiero we wtorek będzie 2 tygodnie po CC. Boli mnie trochę tak jakby krocze jak dłużej posiedzę, mam nadzieję że to normalne.. trochę mnie przestraszylas tym połogiem w sumie.. 😨

No właśnie nie mam gorączki. Codziennie 35,5C. 

Do piątku antybiotyk. Nie mogę się doczekać. 

Mam nadzieję, że u Ciebie nadal dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 11:39, Kiki91 napisał:

Współczuję, mam nadzieję że ci przejdzie po tym trzecim antybiotyku. Co mówi lekarz? Ja jestem 5tyg po cc wszystko ok ladnie sie zagoilo, krwawilam ponad 3tygodnie. Wczoraj zaobserwowalam śluz taki żółty raz a potem juz normalny bezbarwny. 

To u Ciebie książkowo było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 11:39, Gosciowka napisał:

O kurde nie zazdroszczę. A dzwoniłaś do lekarza się spytać co i jak i ile to może trwać? U mnie póki co połóg rewelacja, nie krwawię za dużo, nie boli, po zdjęciu szwów trochę mi było dziwnie i trochę rwało ale już jest ok, nie czuję żeby coś było nie tak. Oby Tobie też to szybko minęło

Ja u lekarza byłam dwa razy. Teleporada by mnie nie usatysfakcjonowała. Za bardzo się bałam.. wolałam jechać, żeby mnie obejrzał. 

Generalnie powiedział, że ból może trwać 3 miesiące. Antybiotyk powinien zwalczyć bakterię. Przepisał mi sprej i krem ze srebrem. Stosuję już kilka dni i widzę, że działa. Trochę mnie to uspokoiło. Pojadę jeszcze na kontrolę za tydzien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 12:51, Gosciowka napisał:

I jeszcze powiedzcie mi na jakim mm jesteście? 

My aktualnie na Hipp bio combiotik 1. Przed karmieniem espumisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 11:43, Gosciowka napisał:

Dziewczyny powiedzcie mi czy ja jestem jakaś głupią czy to normalne, ale zastanawiam się czy nie zamówić mojej 9dniowej córce maty edukacyjnej bo mam wrażenie że ona za dużo snu nie potrzebuje i tak to by sobie leżała z nami w salonie w dzień a nie sama w łóżku... Tylko nie wiem wtedy czy powinna leżeć z tymi palakami czy jeszcze bez? 🤔

My matę kupimy niedługo. Teraz mamy bujaczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2020 o 18:07, Janka franka napisał:

Ja na początku miałam bebilon a jak pojawiły się problemy z brzuchem to przeszliśmy na bebiko ale te specjalne na kołki i zaparcia. 

To są takie?? Działa? Jak tak to kupuję🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2020 o 15:12, Milkyway38 napisał:

A Ty Jak kiki dajesz rade??? Maz  twoj z tego Co pamietam To pracuje zagranica?  Napewno Ci ciezka wszystko ogarnac Jak Go nie ma Co? Dzieki bogu Ze dzidzius Nie daje Ci Tak w kosc😉
U nas dzisiaj piekna pogoda 14 stopni w listopadzie😊 spacer zaliczony 

Kim Jak sie dzisiaj czujesz??? Ty To biedna nawet z dzidziusiem nie Mozesz pospacerowac😔 dalej Cie Tak boli???koniecznie Musisz To skonsultowac z lekarzem.... Oby Ci bylo lepiej Po tym Antybiotyku Co dostalas....

Czuję się trochę lepiej. Dzięki. Nie spaceruję. Tylko raz byliśmy- przed moim kryzysem. 

Pogodziłam się już z tym, że będzie długo bolało. 

A co u Was nowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kiki91 napisał:

Dopiero pierwsze szczepienie u Was? O ile dobrze pamiętam twoja mala ma jakos juz 2 miesiące? Moja ma 5 tyg i 18.11 mamy szczepienie już.

No będzie miała 2,5 miesiąca jak zaliczymy pierwsze szczepienie🤔 A ty masz tez pierwsze ? Czy w szpitalu już miałaś  ?

mieszkam w Niemczech i szczepie tylko tymi obowiązkowymi, jeszcze nie czytalam o tych szczepieniach ale dodatkowych nie biore, dostałam ulotkę ze można wykupić. Tu muszę zaszczepić tymi podstawowymi bo podobno jak nie zaszczepić to nie wezmą mi dziecka do przedszkola😒 takze taki mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Magdaszek napisał:

Po porodzie mierzą dziecko po krzywiznach. Jak pójdziesz na wizytę patronażową, to się "skurczy", bo zmierzą ją na prosto 😁😁😁 My już 56 w większości odłożyliśmy. Teraz lecimy 62....  z 56 został mi kopertowy bodziak hm - jakiś większy jest, czy co....?

 

H& M ma Troszkę większa rozmiarówkę, z tego co widzę, body zamówiłam teraz Roz. 68 i boje się ze beda dużo za duże, Niby roz.62 nosi, leginsy są dobre a bluzeczki jeszcze za duże... zobaczymy 😊no ale lepiej ciut większe niż za male😏 Twój tez synuś widzę rośnie jak na drożdżach 👶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gosciowka napisał:

A przychodziła do ciebie położna? Bo moja to chyba ma zamiar być u nas te 6 razy, ale w sumie całkiem miła babka więc luzik. 

Ja ciuszkow mało kupowałam bo dostaliśmy po kuzynce więc chociaż tyle i do 68 mamy pełno później stwierdziłam że też chce się cieszyć kupowaniem tych słodkich ciuszkow i już nie brałam więcej. 

Z położna to jest masakra, przychodziła mi kiedy chciała, miałam rozwalony dzień przez nią, nie mogłam nic zaplanować bo przychodziła kiedy chciała... wkurzyłam się i powiedziałam ze mam pare ważnych terminów i dziekuje ale już nie chce tych odwiedzin, raczej dużo mi nie pomogła wręcz denerwowała, powiedziałam ze to moje 3 dziecko i sobie radzę... strzeliła focha kazała podpisać listę i tyle...dobrze Za wasze sa Mile i pomocne😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Kim napisał:

My aktualnie na Hipp bio combiotik 1. Przed karmieniem espumisan

Nan 1 Optipro

Jest dobrze 🤗

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kim napisał:

No właśnie nie mam gorączki. Codziennie 35,5C. 

Do piątku antybiotyk. Nie mogę się doczekać. 

Mam nadzieję, że u Ciebie nadal dobrze. 

Współczuję.. przerąbane 😕 mam nadzieję że po tym antybiotyku już będzie dobrze. 

U mnie narazie wszystko ok. Wczoraj miałam jakąś ropną wydzieline na ranie w tym miejscu gdzie miałam dren Ale pryskam octaniseptem i narazie jest dobrze. Mam nadzieję że nic się nie dorzuci do tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gość04 napisał:

Współczuję.. przerąbane 😕 mam nadzieję że po tym antybiotyku już będzie dobrze. 

U mnie narazie wszystko ok. Wczoraj miałam jakąś ropną wydzieline na ranie w tym miejscu gdzie miałam dren Ale pryskam octaniseptem i narazie jest dobrze. Mam nadzieję że nic się nie dorzuci do tego 

Dzięki. Oby u Ciebie też się zagoiło dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My ostatecznie jesteśmy na zmianie mleka na nan optipro plus, mam nadzieję że będzie na nim lepiej. Chociaż młoda i tak w nocy ma raz przerwę ok 6h w karmieniu, za to w dzień nadrabia i ma parę karmień co 2h. Wolę w dzień się męczyć jak w nocy bo w miarę jestem w stanie się wyspać ☺️

Nad mata ciągle się zastanawiam jaka, ale zamówiłam już Bujaczek z fisher pricea taki co można później zamienić na krzesełko więc posłuży nam na dłużej mam nadzieję. Zaczynam już też robić prezenty pod choinkę i kupiłam od nas garnuszek ten na klocki i od babci siostrę szczeniaczka uczniaczka, chwilę poczeka na nią to, ale wolałam kupić coś takiego praktyczniejszego bo wiadomo że to się więcej wydaje a czas i tak szybko zleci bo to już od 6 miesiąca można używać. 

A co do połogu to wam współczuję że tak ciężko przechodzicie, ja to nawet nie krwawilam jakoś mocno teraz już prawie wcale a jestem 12 dni po porodzie, nic mnie nie bolało, rana po cięciu goi się ładnie, jedyne co to miałam kilku dniowego i minimalnego baby bluesa w szpitalu i na jeden dzień po wyjściu, ale wzięłam się w garść i jak mąż zaczął pomagać to już mi lepiej i zapomniałam że rodziłam tak na dobrą sprawę. 

Mam nadzieję że u was też wszystko szybko powróci do normy i będziecie mogły zapomnieć o tym. Trzymam za to kciuki 

Edytowano przez Gosciowka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Milkyway38 napisał:

No będzie miała 2,5 miesiąca jak zaliczymy pierwsze szczepienie🤔 A ty masz tez pierwsze ? Czy w szpitalu już miałaś  ?

mieszkam w Niemczech i szczepie tylko tymi obowiązkowymi, jeszcze nie czytalam o tych szczepieniach ale dodatkowych nie biore, dostałam ulotkę ze można wykupić. Tu muszę zaszczepić tymi podstawowymi bo podobno jak nie zaszczepić to nie wezmą mi dziecka do przedszkola😒 takze taki mus

W szpitalu miala szczepienie przeciwko gruźlicy i wirusowego zapalenia wątroby o ile dobrze pamiętam. A teraz za tydzień nawet nie wiem przeciwko czemu będą. Ale ja tez szczepie z tych obowiazkowych chodz zastanawiam sie czy nie kupuc na rotawirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kiki91 napisał:

W szpitalu miala szczepienie przeciwko gruźlicy i wirusowego zapalenia wątroby o ile dobrze pamiętam. A teraz za tydzień nawet nie wiem przeciwko czemu będą. Ale ja tez szczepie z tych obowiazkowych chodz zastanawiam sie czy nie kupuc na rotawirusa.

Moja położna mówiła, że na rotawirusy powinno się szczepić dzieci, które pójdą do żłobka, bo to wylęgarnia takich chorób. My nie idziemy do żłobka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kim napisał:

To są takie?? Działa? Jak tak to kupuję🙂

Tak są takie specjalne 🙂 u nas nie wiem co pomogło czy to mleko czy krople kolzym wspomagające trawienia laktozy. Teraz wracamy do zwykłego bebilonu 1 i dalej dajemy kolzym i odpukać jest ok. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kiki91 napisał:

W szpitalu miala szczepienie przeciwko gruźlicy i wirusowego zapalenia wątroby o ile dobrze pamiętam. A teraz za tydzień nawet nie wiem przeciwko czemu będą. Ale ja tez szczepie z tych obowiazkowych chodz zastanawiam sie czy nie kupuc na rotawirusa.

My wczoraj byliśmy na szczepieniu, dostała 5 w 1,plus WZW i dodatkowo wzięłam rotswirusy. Na razie nie gorączkuje, wszystko w porządku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a na menigokoki będziecie kupowac szczepionke? Bo na pneumokoki jest w kalendarzu szczepień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kiki91 napisał:

Dziewczyny a na menigokoki będziecie kupowac szczepionke? Bo na pneumokoki jest w kalendarzu szczepień

My się zdecydowaliśmy, będziemy szczepić za 2 tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę szczepić i na rota i meningokoki. Jak wychodziliśmy ze szpitala to lekarka mówiła że jakaś jej pacjentka jej powiedziała że będzie szczepić bo jej pierwsze dziecko zmarło właśnie jak miało 11miesiecy. Także lepiej zaszczepić tak myślę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kiki91 napisał:

Dziewczyny a na menigokoki będziecie kupowac szczepionke? Bo na pneumokoki jest w kalendarzu szczepień

Meningokoki dopiero po roku, jak już wiadomo, czy dziecko jest chorowite. I oczywiście jeśli pójdzie do żłobka. Jeszcze nie wiem, czy mój dostanie... Zobaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Magdaszek napisał:

Meningokoki dopiero po roku, jak już wiadomo, czy dziecko jest chorowite. I oczywiście jeśli pójdzie do żłobka. Jeszcze nie wiem, czy mój dostanie... Zobaczę...

Czemu dopiero po roku? Z czego to wynika bo ja mam zupełnie inne informacje od pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×