Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jak często wymieniacie okulary (minusy) dzieciom?

Polecane posty

11 godzin temu, paulinatomas napisał:

Masz rację, przez ostanie miesiące chodziła w grubych, wyrazistych RayBanach więc teraz ich brak albo cieniutkie ramki wywołują wrażenie, że czegoś mi brakuje..... Co do soczewek  - to jednak jest ryzyko. Ciało obce, wysychanie oka, podrażnienia.... Martwię się tylko basenem i wfem - wg regulaminu nie można mieć na zajęciach założonych okularów... Nie znam się na tym, ale z tego co mówi, już w zeszłym roku nie radziła sobie na SKS z piłki siatkowej bez okularów -3,75 D cyl -1,0 D  / - 4,0 D  cyl -1,25 D. Czy to możliwe???

Jasne. Nawet jeżeli widać piłkę, to brak szczegółów utrudnia grę. Już nie mówiąc o tym, że jak niewyraźnie widzisz twarze, to też jest kiepsko - nie wiesz, czy ktoś patrzy na ciebie, czy mówi do ciebie. W grach, gdzie musisz szybko i instynktownie podejmować decyzje, to, wbrew pozorom, na duże znaczenie. A -4D to już jest spora wada, z podobną byłam kiedyś w aquaparku ze znajomymi, nie miałam okularów i to była masakra. Musiałam prosić, żeby się nie oddalali, bo wiedziałam że z daleka ich nie znajdę, cały czas takie uczucie nieporadności i zagubienia... Teraz idę w soczewkach, nurkuję w okularkach i jest git:) Ale masz rację, jakieś ryzyko jest zawsze, życie z krótkowzrocznoscią to niestety kompromisy. Przy soczewkach trzeba pilnować higieny, na suche oczy używać kropel. U mnie, odpukać, przez 10 lat nie wydarzyło się nic złego, poza niegroźnymi podrażnieniami, ale np. koleżanka miała raz paskudne zapalenie spojówek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuje za odpowiedź, teraz mniej więcej wiem jak to funkcjonuje...

Wygląda na to, że trzeba raczej pożegnać wszelkie sporty, zresztą teraz cała aktywność przeniosła się do komputera. Zastanawiam się, czy kupno większego monitora będzie korzystniejsze dla jej wzroku? Od prawie 2 lat pracuje na macu 13,3" i mimo założonych okularów  miusowych mam wrażenie, że siedzi godzinami z nosem w komputerze... Podobnie jest z komórką czy tabletem. Skoro jest krótkowidzem to powinna w komputerze czy w tablecie być w stanie działać bez szkieł, czy dobrze myślę? Prosiłam ją o ściąganie, odpoczywanie od okularów, ale twierdzi że wtedy boli ją głowa i słabo widzi z ekranu... Niestety wada "leci" na minus prawie dioptrię rocznie. Jeszcze rok temu siedziała na komputerze bez okularów, a teraz już nie da rady. Czy to możliwe?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec ze sportami dla nastolatki może mieć gorszy wpływ na zdrowie niż ewentualne soczewki... Nie sądzisz, że rodzic powinien pomagać dziecku tak, by jego niedoskonałości w jak najmniejszym stopniu ograniczały je w życiu? 

Nie zmuszaj jej do funkcjonowania bez okularów, pisałam Ci że -4 to jest już duża wada, ciężko z taką swobodnie korzystać z komputera. Masz rację, że krótkowzroczność oznacza, że z bliska się widzi dobrze, ale im wada większa tym krótsza jest ta strefa dobrego widzenia. Niech zakłada okulary i pilnuje odległości od ekranu. A do tego dochodzi astygmatyzm, mój partner ma tylko astygmatyzm i mówi, że bez okularów bardzo się męczy przy komputerze albo za kółkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz rację. Bez okularów ostatnio nawet nie  obsługuje smartfona.  Z odległościami jest kiepsko, zwykle siedzi z nosem i okularami w telefonie... Taki nawyk. Z tego co piszą na forum wynika, że trzeba ćwiczyć oczy, czytaliśmy o metodzie Batesa, ale to czarna magia. Przed wrześniem badamy się i zmieniamy okulary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×