Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witajcie, potrzebuję jakiegoś wsparcia. 

W maju zeszłego roku zaszłam w ciążę, to było nie planowane, byłam 3 miesiące przed ślubem i bardzo się bałam, szczególnie tego jak ja sobie poradzę. W ok 4 tyg byłam u jednego ginekologa, który niestety na usg nie widział maleństwa tylko zasugerował, że mogę mieć przegrode macicy. Powiedział bym znów przyszła za ok 2 tygodnie i zobaczymy czy coś widać. Chciałam sprawdzić więc zdecydowałam się na wizytę u innego lekarza, który oświadczył, że niestety doszło do samoistnego poronienia, on jednak przegrody nie zauważył. 

Kolejny lekarz ok 4 miesiące później, na wizycie też stwierdził,że najprawdopodobniej mam przegrode i dostałam skierowanie na badanie. Mieszkam z mężem w Belgii i tutaj też lekarz powiedział,że powinnam zrobić badanie bo widać,że coś jest nie tak. Niestety ze względu na corone w tym momencie nie mam, jak wykonać badania.

 Staramy sie o dziecko robimy sobie miesiac przerwy miedzy kazdym cyklem, ale nic nie wychodzi. 

Najgorsze jest to,że psychicznie czuje się fatalnie szczególnie,że mój mąż ma już dorosle dzieci i wnuczke, a teraz za około tydzień będzie miał kolejnego wnuka. I gdy tylko mi o tym wspomina, ja uciekam gdzieś i płaczę, bo czuje się jak wydmuszka. Nie umiem sobie poradzić z tym, a z mężem ciężko mi porozmawiać i powiedzieć,że mnie to boli,że za każdym razem, jak mi pokazuje swoją wnuczke wbija mi nóż w serce bo ja bym tak chciała mieć maleństwo. 

Więc moje pytanie czy z przegrodą macicy można urodzić zdrowe dziecko? Czy wam się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Trochę poczytałam na ten temat (ze str.: www.gyncentrum.pl>blog>wady-wrodzone - macicy). Tam piszą, że szanse na urodzenie dziecka wzrastają po usunięciu owej przegrody, cytuję: ,,Histeroskopia operacyjna pozwala na korektę tej wady i jest uważana za złoty standard. Po usunięciu przegrody w macicy odsetek poronień spada z 88% do niespełna 14%, a odsetek kobiet rodzących „o czasie” wzrasta z 3% do 80%."

Trzeba być dobrej myśli🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu starać się o dzidziusia gdy twój pokoik niegotowy. Chcesz doprowadzać do kolejnych poronień? Najpierw leczenie, potem starania o zapłodnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Nie ma sensu starać się o dzidziusia gdy twój pokoik niegotowy. Chcesz doprowadzać do kolejnych poronień? Najpierw leczenie, potem starania o zapłodnienie. 

Dokładnie! Jeśli potwierdzi się owa przegroda w badaniach to konieczny będzie zabieg, później rekonwalescencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×