Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xxxxxx

Nieśmiałość i zaniżona samoocena

Polecane posty

Witam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc. Jestem w związku z kobietą, która jest nieśmiała, ma zaniżoną samoocenę, nie akceptuje swojego wyglądu, nie wierzy, że może się komuś podobać, że ktoś może się w niej zakochać i chcieć zbudować z nią związek. Wielokrotnie podkreśla, że mi ufa, ale z drugiej strony jej organizm tak jakby nie pozwala jej uwierzyć w to, że naprawdę mi się podoba i że chce z nią być. Zdarzają jej się również sny o tym, że ją zdradzam czy flirtuje z innymi kobietami. Oczywiście nigdy nic takiego nie miało miejsca w rzeczywistości i ona doskonale o tym wie. Nigdy nie dawałem jej powodów do zazdrości. Kiedy patrzy w lustro, to ciagle powtarza, że jest brzydka, podczas kiedy ja uważam ją za atrakcyjną kobietę. Myśle że jej problemy są spowodowane trudnym dzieciństwem, złymi relacjami z rodzicami, brakiem znajomych i przyjaciół, a później dosyć poważnym zawodem miłosnym i wykorzystaniem przez poprzedniego partnera. Kocham moją kobietę i chce jej z tym pomóc, a także pragnę, żeby w końcu uwierzyła, że chce zbudować z nią solidny związek, a w przyszłości mam nadzieje również założyć rodzine. Nie wiem tylko co mam zrobić, dlatego pisze o tym tutaj z nadzieją, że może ktoś podpowie mi, jak mógłbym rozwiązać ten problem. Oczywiście pomoc specjalisty nie wchodzi w grę, bo chociaż uważam że to dobre rozwiązanie, to jednak moja partnerka nie chce o tym słyszeć. Będę wdzięczy za każda odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×