Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witajcie. Wiem że nie na temat ale jest was tu najwięcej.

Chodzi o to że moja babcia wynajmowała mieszkanie w Warszawie. Ogólnie mieszkała tam jej mama za czasów wojny no i ona od urodzenia. Miała to mieszkanie wykupić i przepisać na mnie, ale nie zdąrzyła. Miała wypadek i moja kochana mamusia oddała ją do domu starców. To mieszkanie jest naprawdę duże, 3 pokojowe, pierwsze piętro, kamienica. Wychowałam tam się i szczerze nie chce aby przepadło.

Chciałabym je wykupić ,ponieważ słyszałam że babcia mogła go dostać za grosze poniewaz tak długo tam mieszkała. Czy to prawda? Czy mogłabym wykupić go za taniej? Czy mogłabym go w ogóle wykupić? Słyszałam że o wykup mogą ubiegać się osoby które były  w danym mieszkaniu zameldowane. Wiem, że byłam.  Ale czy jestem dalej? Tego muszę się dowiedzieć. Od czego zacząć?

Za jakąkolwiek pomoc serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w wiekszosci miast wykupy mieszkan byly wstrzymane. Znam ludzi ktorzy sie zgapili i teraz miasto nie widzi interesu w sprzedazy mieszkania za grosze. Nie wiem jak jest w Warszawie. Jezeli w Warszawie nadal mozna dokonac takiego wykupu to musialaby to zrobic Twoja babcia. Czy od czasu kiedy babcia jest w domu opieki mieszkanie jest oplacane? Czy do miasta zostala juz zgloszona zmiana miejsca zamieszkania babci? Najlepiej zadzwonic do " zasobow lokalowych" Warszawy, porozmawiac z urzednikiem i dowiwdziec sie jak wyglada sprawa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o wykup „taniej” może się ubiegać tylko główny najemca nie każdy zamedlowany (chyba ze coś się zmieniło w tej kwestii przez ost 5 lat) Sama odkupiłam tak mieszkanie od spółdzielni (właśnie 5 lat temu ) za 20% wartości rynkowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×