Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej . Mój syn urodził się z naczyniakiem znajduje się on na czole i powiece .czy one znikną? Czy to może być coś groźnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby to było coś poważnego,dużo dzieci ma naczyniaki.patrz czy się nie powiększają..powinny z czasem blednąc ,ale długo to trwa i nie ma gwarancji że znikną.mówią że do 5 roku życia znikają.z twarzy jak dziecko będzie starsze można usunąć laserowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka skontaktował się mailowo z profesorem Wyrzykowskim jest on znanym specjalistą od naczyniaków i malforacji.podał jej składniki na maść robioną,którą zapisała jej pediatra.i te naczyniaki u jej córci szybko bladły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsultowaliśmy naczyniaka u córki z profesorem Bagłajem z Wrocławia, polecam, świetny specjalista i bardzo nas uspokoił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczyniaki to są łagodne zmiany. Mogą zniknąć, a mogą nie zniknąć tego na forum nikt Ci nie powie. Idź z dzieckiem do dermatologa to wszystkiego się dowiesz. Zresztą sama mam dziecko, które urodziło się z naczyniakami. Jeden, na twarzy, zniknął. Drugi, na karku, nie zniknął. Zapytaj lekarza, a nie ludzi na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzilam sn . Moj malutki ma czerwone oczko prawe mówili w szpitalu ze to zniknie ale nie znika.  Nie wiem co to może być.  

A co to byla za maść? I kto ja moze przepisać? Naczyniak u mojego synka jest na karku powiece i czole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.06.2020 o 20:29, Maszka napisał:

Konsultowaliśmy naczyniaka u córki z profesorem Bagłajem z Wrocławia, polecam, świetny specjalista i bardzo nas uspokoił. 

Czy naczyniaki znikły? Kiedy mogę iść z takim małżeństwem do dermatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Monikaw12 napisał:

Czy naczyniaki znikły? Kiedy mogę iść z takim małżeństwem do dermatologa?

Prof. U którego byliśmy jest chirurgiem, specjalistą od naczyniaków. Skierowanie do chirurga wystawi pediatra, choć my byliśmy prywatnie. Córka ma dopiero 4 miesiące, byliśmy na wizycie kiedy miała 3,5 mies., z tym że naczyniaka nie ma od urodzenia, pojawił się około 10-11 tygodnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Maszka napisał:

Prof. U którego byliśmy jest chirurgiem, specjalistą od naczyniaków. Skierowanie do chirurga wystawi pediatra, choć my byliśmy prywatnie. Córka ma dopiero 4 miesiące, byliśmy na wizycie kiedy miała 3,5 mies., z tym że naczyniaka nie ma od urodzenia, pojawił się około 10-11 tygodnia. 

To co ja mam zrobić? Kiedy mam iść   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba się dowiedzieć czy to naczyniak,bo one pojawiają się zazwyczaj kilka tygodni po urodzeniu,mogą to być malforacje naczyniowe.idź po prostu do lekarza niech to obejrzy.Jedno jest pewne z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień one nie znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Persefona napisał:

Na początek trzeba się dowiedzieć czy to naczyniak,bo one pojawiają się zazwyczaj kilka tygodni po urodzeniu,mogą to być malforacje naczyniowe.idź po prostu do lekarza niech to obejrzy.Jedno jest pewne z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień one nie znikają

Byłam z nim dziś u pediatry mówiła że to naczyniak plaski . Że co 3 noworodek coś takiego ma tylko że ja nigdy nie widziałam czegoś takiego u dzieci.  W naszej rodzinie nie ma czegoś takiego 

 

A to oczko  czerwone od czego mozr mieć dostaliśmy krople biodacyna tylko czy nie pomogą.  ? Jak nie to okulista . Co może być z tym okiem że takie czerwone ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Monikaw12 napisał:

To co ja mam zrobić? Kiedy mam iść   ? 

Jeny ile Ty masz lat, 15? Niby dorosłe a wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku. Idź jak najszybciej, najwyżej lekarz każe Ci wrócić za jakiś czas. Lekarz Ci powie skąd się wziął naczyniak, a nie ludzie na forum 🤦 to, że w Twojej rodzinie nie było takiego przypadku nic nie znaczy, to nie choroba genetyczna tylko zmiana skórna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naczyniak nie jest zmianą skórną jest łagodnym nowotworem naczyń krwionośnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy popękane naczynka w oku po porodzie są normalne? Mój syn miał zoltaczke i zastanawiam się czy nie uszkodzili mu oka lampami . Jak długo może się to utrzymywać.  Lwkarz mówił niby że do dwóch tygodni Ale to już jutro A oko jest nadal czerwone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Monikaw12 napisał:

A czy popękane naczynka w oku po porodzie są normalne? Mój syn miał zoltaczke i zastanawiam się czy nie uszkodzili mu oka lampami . Jak długo może się to utrzymywać.  Lwkarz mówił niby że do dwóch tygodni Ale to już jutro A oko jest nadal czerwone 

Nie chcę napędzać tu jakiejś atmosfery strachu..Ale może być tak że twoje dziecko ma naczyniaka pod powieką,i to może powodować podrażnienia oka...skoro ma kilka innych naczyniaków to może by to sprawdzić....nie wiem zawsze warto skontrolować ale to już u jakiegoś specjalisty,lepiej dmuchać na zimne.a i jeszcze jedno naczyniaki płaskie z czasem zrobią się o wiele bardziej czerwone.Moja córcia ma A w zasadzie miała naczyniaka włośniczkiwego i on jest trochę inny niż płaski.więc się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Persefona napisał:

Nie chcę napędzać tu jakiejś atmosfery strachu..Ale może być tak że twoje dziecko ma naczyniaka pod powieką,i to może powodować podrażnienia oka...skoro ma kilka innych naczyniaków to może by to sprawdzić....nie wiem zawsze warto skontrolować ale to już u jakiegoś specjalisty,lepiej dmuchać na zimne.a i jeszcze jedno naczyniaki płaskie z czasem zrobią się o wiele bardziej czerwone.Moja córcia ma A w zasadzie miała naczyniaka włośniczkiwego i on jest trochę inny niż płaski.więc się nie martw.

A co można zrobić z tym okiem żeby nie było czerwone ? Czy będzie cały  czas czerwone poki będzie naczyniak na powiece ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u twojej córki naczyniak zniknął? Jak sprawdzić czy ma naczyniaka pod powieka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monikaw12 napisał:

Czy u twojej córki naczyniak zniknął? Jak sprawdzić czy ma naczyniaka pod powieka ? 

Jeszcze nie do końca zniknął ale już jest bardzo blady ,córka ma 2 lata i 7 miesięcy ,ma naczyniaka włośniczkowego bardzo małego z tyłu głowy pod włosami.Ze względu na lokalizację i dużą ilość włosów nigdy się nie  nie przejmowałam Co innego gdyby miała go na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Persefona napisał:

Jeszcze nie do końca zniknął ale już jest bardzo blady ,córka ma 2 lata i 7 miesięcy ,ma naczyniaka włośniczkowego bardzo małego z tyłu głowy pod włosami.Ze względu na lokalizację i dużą ilość włosów nigdy się nie  nie przejmowałam Co innego gdyby miała go na twarzy.

Jak mogę sprawdzić czy naczyniak u mojego syna jest pod powieka? Co można z tym zrobić? Dostał antybiotyk do oka . Krople dwa dni Ale bez poprawy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monikaw12 napisał:

Jak mogę sprawdzić czy naczyniak u mojego syna jest pod powieka? Co można z tym zrobić? Dostał antybiotyk do oka . Krople dwa dni Ale bez poprawy . 

Ja nie powiedziałam że on ma tam naczyniaka,może ma infekcję po prostu,warto jednak sprawdzić...gdzie szukaj w okolicaci jakiegoś lekarza naczyniowca,chirurga,okulistę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Persefona napisał:

Ja nie powiedziałam że on ma tam naczyniaka,może ma infekcję po prostu,warto jednak sprawdzić...gdzie szukaj w okolicaci jakiegoś lekarza naczyniowca,chirurga,okulistę

A jeśli to naczyniak to co można z tym zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, Ty o wszystko będziesz pytać w internecie zamiast zapisać dziecko do porządnego lekarza? Zapisz to dziecko do dermatologa i przestań robić z siebie ...kę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.06.2020 o 20:21, Persefona napisał:

Moja koleżanka skontaktował się mailowo z profesorem Wyrzykowskim jest on znanym specjalistą od naczyniaków i malforacji.podał jej składniki na maść robioną,którą zapisała jej pediatra.i te naczyniaki u jej córci szybko bladły.

A czy mogę prosić o maila do profesora ? Jakie to były naczyniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×