Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ggggd

Jak się dobrze zabezpieczyć?

Polecane posty

Mam 18 lat. Z chłopakiem jestem od roku. Raz już robiliśmy to ale użyliśmy tylko prezerwatywy i potem się strasznie bałam że coś się mogło zsunąć, pęknąć itd. ale nic się takiego nie stało. Prezerwatywy kupił chłopak. Teraz wiem że trzeba użyć przynajmniej 2 metod. Problem w tym że mieszkam na wsi i nie mam dostępu do ginekologa a rodzice zaraz by się pytali gdzie chce jechać o co chodzi itd. a przecież nie powiem im że chce uprawiać seks i potrzebuje tabletek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie truj się dziewczyno tabletkami. Zamów przez internet termometr owulacyjny i podręcznik do NPR. A jeszcze lepiej zrezygnuj z seksu do ślubu. Lepiej wpaść jako mężatka niż dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dla ludzi, seks przed ślubem też. Poczytaj o metodach naturalnych, jeśli masz regularne miesiączki to tydzień przed miesiączką można bezpiecznie współżyć nawet bez prezerwatywy, ale dla komfortu psychicznego oczywiście nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ONA83 napisał:

 Poczytaj o metodach naturalnych, jeśli masz regularne miesiączki to tydzień przed miesiączką można bezpiecznie współżyć nawet bez prezerwatywy, ale dla komfortu psychicznego oczywiście nie zaszkodzi.

Takie podejście oparte na samych obliczeniach to błąd. Jeśli dojdzie do jakiegoś rozregulowania cyklu to akurat w ten dzień może przypaść owulacja 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Solanka napisał:

Takie podejście oparte na samych obliczeniach to błąd. Jeśli dojdzie do jakiegoś rozregulowania cyklu to akurat w ten dzień może przypaść owulacja 😜 

Dlatego napisałam, żeby o tym poczytała. Trzeba nauczyć się rozpoznawać u siebie dni płodne (temperatura, śluz). Wiadomo, że każdy organizm jest inny, ba każdy cykl jest inny i nie można trzymać się książkowych wyliczeń. Ale trochę obserwacji plus obliczeń i można bezpiecznie seks uprawiać w drugiej połowie cyklu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są też wizyty, że z ginekologiem online się konsultujesz ale na pewno będziesz musiała zrobić badanie przed dobraniem tabletek 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Boga. Seks bez zabezpieczenia zawsze jest ryzykowny. U kobiety nie ma czegoś takiego jak czas niepłodny. Jest czas względnie niepłodny, ale wystarczy 1-2 dni obsuwy, maly stres, egzamin, stresujące wydarzenie i już nie masz pewności, że nie jesteś w ciąży.

Sama prezerwatywa na spokojnie wystarcza jeżeli jest odpowiednio stosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oprócz samego zabezpieczenia mechanicznego, warto jednak mieć pewność co do fazy cyklu i dokładnie , kiedy następuje owulacja. Nawet przy nieregularnych miesiączkach można wyznaczać te dni za pomocą monitora płodności Afrodyta Smart, do której wystarczy zainstalować darmową aplikację na telefon. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metoda objawowo- termiczna tutaj może się sprawdzić. Mierzenie temp. pod językiem/w pochwie/ odbycie + obserwacja śluzu, cery, czy stres występuje itd. Możesz sobie przez internet zamówić termometr owulacyjny, który przesyła zapis na aplikację w tel przez bluetooth i tam też masz wykresy swojego cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie idź do ginekologa, nie ma co eksperymentować z innymi metodami, zwłaszcza jeśli nie chcesz zajść. Masz prawo sprawdzić czy wszystko w porządku z Twoim zdrowiem. Jeśli nie chcesz powiedzieć rodzicom po co idziesz do lekarza, powiedz, że chcesz sprawdzić. Cytologię powinno się robić co rok, 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×