Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Daro0

Czy wybrałabyś na męża osobę zadłużoną?

Polecane posty

1 godzinę temu, BoniBluBomba napisał:

Komorniczka ministra haha szkoda ze baby nie widza jakie są śmieszne gdy zmieniają końcówki 😂

A jak ma być komornika? Komornica? Co ci znowu Bombel nie pasi? Poza tym to normalna nomenklatura w tym środowisku.

1 godzinę temu, Bolek napisał:

Bo tylko zdawkowo stwierdzasz że psychol jest w każdym zawodzie i to przestępca a potem bronisz komorników co by nie zrobili bo prawo im na to pozwala. Przeciętny człowiek z natury nie lubi kanara czy komornika choć nie ma z nimi do czynienia a ty widać że lubisz... Oddział antyterrorystów też w majestacie prawa może strzelić ci w łeb bo mają akcje a ty przypadkowo znalazłaś się w tym miejscu jednak potrafią intuicyjnie rozróżnić kto jest wrogiem kto nie. To samo komornik, on doskonale wie czy coś należy do dłużnika (użytkuje) czy do osoby postronnej a jednak zabiera jak leci bo mu potrzebna w tym miesiącu gotówka. Ty udajesz że to nie ma miejsca, że to margines i psycho - przestępcy a doskonale wiesz że przestępstwem to nie jest, nikt go nie karze

Przyszło mi do głowy że możesz być komornikiem lub kimś kto z nim pracuje czyli ogólnie w kancelarii

Tak Bolek, Twoje przypuszczenia są słuszne, pracowalam w takiej kancelarii i mam dość bliskich znajomych w tym zawodzie: dwóch facetów i jedną babkę. To są normalni ludzie, nie żadni przestępcy. Też się burzą na to co wyrabiaja niektórzy "slynni" komornicy, oraz tym że często pozostają bezkarni bo mają szerokie plecki. 

A co do przepisów egzekucyjnych, to nawet nie wiesz jak bardzo są poyebane i często sprzeczne same w sobie. Sposobów naliczania opłaty jest kilka w zaleznosci od interpretacji komornika oraz sądu pod który podpada. I co zrobisz? Nikt nie potrafił tego posprzatac, ani platforma, ani tym bardziej pisiory. Nie opłaca się. Bur.delem w egzekucji i rzekomym rozprawianiem się z tym nabija się punkty u "sówerena"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BoniBluBomba napisał:

Po prostu komornik. Komorniczka to jakiś potwór słowny No ale kto femynistkom zabroni. 

No widzisz, przyjęło się "komorniczka" a nie "pani komornik", co jest w sumie logiczne, bo język ma tendencje do uproszczeń i skrótów, a nie żeby sobie robić pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne niejasności. Jeżeli komornik zajmie ruchomość nienależącą do dłużnika i mam na to papiery to gdzie konkretnie się zgłosić aby to wyłączyć? Do komornika z wnioskiem o wyłączenie spod zajęcia + dokumenty czy też do samego wierzyciela? Jeśli wchodzi w grę tylko poczta to co, mam wysyłać oryginały dokumentów, czy też najpierw udać się do notariusza aby potwierdził zgodność? Bo pewnie samo ksero nie przejdzie. Jest na to jak czytałem miesiąc. Taki wniosek wystarczy (mając na względzie nowelizację przepisów) czy też musi być powództwo przeciwegzekucyjne? Skarga na komornika to chyba dotyczy czynności formalnych i czy tutaj coś to wniesie? Mam papiery ale tylko na niektóre rzeczy w domu, nie licząc samochodu. Jeśli nie ma papierów to w jaki sposób udowodnić że to co kupiłem jest moje? Wydruki transakcji i potwierdzenia e-mail z Allegro są wystarczającym dowodem?

Edytowano przez Daro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie będziesz przecież dłużnikiem przez całe życie, z każdego zadłużenia da się wybrnąć. mnie to kruk zmobilizował i spłaciłam już swoje zaległości do ostatniej złotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdej sytuacji można znaleźć rozsądne wyjście. Kolega z pracy wpadł w długi niestety, ale trafił do kruka, który go zmobilizował do spłaty bez nękania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×