Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

loti

Rejestracja dziecka z ojcem obcokrajowcem.

Polecane posty

Witam. :) 

Mam pytanie odnosnie jak wyglada rejestracja dziecka w USC razem z ojcem obcokrajowcem (bez malzenstwa) jak i uznanie ojcostwa.

Ma ktos jakies przezycie odnosnie tego? Wydzwanialam do mojego USC, ale gluchosc w sluchawce ;) 

Czy to tak samo wystarczy dowod tozsamosci obojga rodzicow jak np. uznanie ojcostwa bedzie przed urzednikiem? 

Prosilabym o wypowiedzenie sie osob ktore maja z tym doswiadczenie, badz slyszaly co i jak. 

 

Dziekuje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać? Wchodzisz na stronę urzędu wypełniasz rubryki dajesz wyślij i czekasz na papierek lub wersje elektroniczną, zależy co tam wybrałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosilam o osoby ktore mialy z tym stycznosc. Dostalam odp na innym forum. I nie nei wyglada to tak prosto. Jak nie wie Pani to prosze sie nie udzielac, pzodrawiam. : )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loti napisał:

Prosilam o osoby ktore mialy z tym stycznosc. Dostalam odp na innym forum. I nie nei wyglada to tak prosto. Jak nie wie Pani to prosze sie nie udzielac, pzodrawiam. : )

 

Skoro odpowiedziałam widocznie miałam z tym styczność z powietrza informacji nie wzięłam,  rejestrowałam dziecko miesiąc temu więc wątpie abyś dostała inne informacje 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AGNlESZKA napisał:

Skoro odpowiedziałam widocznie miałam z tym styczność z powietrza informacji nie wzięłam,  rejestrowałam dziecko miesiąc temu więc wątpie abyś dostała inne informacje 🤷🏻‍♀️

No to skoro mialas stycznosc to powinnas wiedziec ze uznania ojcowstwa w konkubinacie nie da sie zalatwic online i trzeba stawic sie osobiscie przed kierownikiem Urzedu Stanu Cywilnego, nawet w trakcie pandemii.

I z tego co pamietam to do rejestracji dziecka online potrzebny byl pesel rodzicow, ktorego w tym przypadku ojciec bez polskiego obywatelstwa nie posiada, wiec znowu sie mylisz.

No i po co sie mądrujesz? :  D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętasz, czyli sama nie jesteś pewna? 
Mieszkam w Niemczech, Urodziłam w kwietniu i w okresie pandemii raczej nie miałabym możliwości inaczej dziecka zarejestrować jak online, tymbardziej że wszytskie urzędy były zamknięte na 4 spusty a ambasada miała w d.. nowego polskiego obywatela.... sama sobie wysnuj wnioski kto się myli na co i po co ja nie mam potrzeby udowadniać ci kto ma racje, mój syn jest zarejestrowany i napisałam dziewczynie jak ja to zrobiłam, ty jeśli chcesz możesz osobiście do prezydenta jechać 🤷🏻‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGNlESZKA napisał:

Z tego co pamiętasz, czyli sama nie jesteś pewna? 
Mieszkam w Niemczech, Urodziłam w kwietniu i w okresie pandemii raczej nie miałabym możliwości inaczej dziecka zarejestrować jak online, tymbardziej że wszytskie urzędy były zamknięte na 4 spusty a ambasada miała w d.. nowego polskiego obywatela.... sama sobie wysnuj wnioski kto się myli na co i po co ja nie mam potrzeby udowadniać ci kto ma racje, mój syn jest zarejestrowany i napisałam dziewczynie jak ja to zrobiłam, ty jeśli chcesz możesz osobiście do prezydenta jechać 🤷🏻‍♀️ 

Wciaz wprowadzasz w blad i mieszasz uznanie ojcowstwa z rejestracja dziecka. Tez syna rejestrowalam online, ale uznanie musialam robic w urzedzie, bo ONLINE NIE MA MOZLIWOSCI, a uznanie ojcowstwa jest kluczowym dokumentem, jesli nie ma sie malzenstwa.

No i po co sie wymadrzasz, skoro nie masz pojecia o czym mowisz. Masz MĘŻA, a to zasadnicza roznica w zalatwianiu tych formalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wejsc w internet, odnalezc numer telefonu do Urzedu. Wykrecic go i u zrodla dowiedziec sie jak zalatwic dana sprawe. Nikt nie bedzie tak dobrze poinformowany jak urzednik ktory zajmuje sie takimi sprawami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Acidr napisał:

Wciaz wprowadzasz w blad i mieszasz uznanie ojcowstwa z rejestracja dziecka. Tez syna rejestrowalam online, ale uznanie musialam robic w urzedzie, bo ONLINE NIE MA MOZLIWOSCI, a uznanie ojcowstwa jest kluczowym dokumentem, jesli nie ma sie malzenstwa.

No i po co sie wymadrzasz, skoro nie masz pojecia o czym mowisz. Masz MĘŻA, a to zasadnicza roznica w zalatwianiu tych formalnosci.

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obcokrajowcem? Tu są jeszcze inne problemy...szydzenie z chorych itd.

htt

ps:

//youtu.be/gw5YaaHDmrQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×