Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nathan_alko

Wysokofunkcjonujący alkoholik

Polecane posty

Jestem typowym wysokofunkcjonującym alkoholikiem. Dobra praca, rodzina, całkiem fajne życie. Sukcesy. Do tego codziennie od kilku lat alkohol. Od niedzieli do piątku w ilościach dokładnie takich, żeby dotrzeć rano do pracy. Od piątku do soboty włącznie w ilościach "ile się da".

Tak sobie pomyślałem, że może są tu jakieś kobiety (bo to problem częściej męski), które tak mają i nie wiedzą co o tym myśleć i co z tym zrobić. Wiecie, sprawy jak co siedzi w głowie faceta, który np. spędza wieczór (każdy) z kompem i piwem. Niejednym. Jak taki osobnik postrzega świat, swoje picie, swoją rodzinę. No więc jestem i chętnie Wam odpowiem jeśli macie jakieś pytania bo wiadomo, że z nami alkoholikami to się ciężko gada. Albo mówimy, że lubimy piwo czy wino czy szkocką (co tam kto lubi) i nie jesteśmy uzależnieni i w każdej chwili możemy przestać. Takie hobby. Albo się zgadzamy i robimy jakieś kroki żeby nie pić tak często ale i tak zawsze kończy się to tak samo ;)

A może są tu ludzie w podobnej sytuacji i mają ochotę o niej pogadać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to duzo gadac, ja tez kilka lat piłam zawsze na wieczór dwa piwa, czasem jeszcze do obiadu. Jedno co moge polecic, to nawet jesli jestes pewnien, ze mozesz nie pic, to rób przerwy celem regeneracji organizmu, bierz witaminy i te rózne srodki ochronne na trzustke i watrobe, bo na kolejne kilka lat juz nie bedzie tak wesoło, ze zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nathan_alko!

Otóż ja jestem też high functional alko.😁 Szukałeś kobiety to już znalazłeś! Mam super pracę rodzinę i radzę sobie całkiem dobrze. Czasem mi to przeszkadza, że nie mogę wytrzeźwieć tak do końca, natomiast generalnie nie mam z tym większego problemu. Chętnie pogadam z Tobą może na innej apce. Pozdro! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alkohol w życiu to oznaka ze czegoś brak, radze skonsultować się z psychiatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego problemu skoro o tym piszesz. Nie chcesz iść na terapię? nie chcesz wyjść z uzależnienia? Teraz jesteś wysokofunkcjonujący, a co będzie za rok, dwa czy pięć? Umów się chociażby na sesję z terapeutą z Nefo w formie online. Pogadaj z nim o tym. Może jednak zdecydujesz się na terapię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×