Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
000ania

Palenie na balkonie - jak uprzykrzyć życie sąsiadom

Polecane posty

Wprowadziliśmy się do nowego, wyczekanego mieszkania. Było idealnie aż za ścianą pojawili się oni, nałogowi palacze, którzy bez papierosa wytrzymują maksymalnie godzinę. Palą na balkonie, a cały dym trafia do mojego salonu że względu na układ bloku 😞 prośby nie skutkują, a wręcz jest jeszcze gorzej. Nie mam ochoty wdychać ich smrodu, mam tego dość. 

Jak sobie poradziliście z uciążliwymi sąsiadami? Ja planuję zakup czujnika dymu papierosowego, który będzie piszczeć za każdym razem kiedy poczuje dym. Szukam kolejnych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, 000ania napisał:

Wprowadziliśmy się do nowego, wyczekanego mieszkania. Było idealnie aż za ścianą pojawili się oni, nałogowi palacze, którzy bez papierosa wytrzymują maksymalnie godzinę. Palą na balkonie, a cały dym trafia do mojego salonu że względu na układ bloku 😞 prośby nie skutkują, a wręcz jest jeszcze gorzej. Nie mam ochoty wdychać ich smrodu, mam tego dość. 

Jak sobie poradziliście z uciążliwymi sąsiadami? Ja planuję zakup czujnika dymu papierosowego, który będzie piszczeć za każdym razem kiedy poczuje dym. Szukam kolejnych sposobów.

Oni są u siebie i mają prawo palic. Im tez moze kiedys przeszkadzac wrzask twojego dziecka czy inne rzeczy. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo kulturalni ludzie skoro wychodzą na zewnątrz palić, a ty sobie kup dom skoro nie potrafisz mieszkać w bloku 

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2020 o 18:35, 000ania napisał:

Wprowadziliśmy się do nowego, wyczekanego mieszkania. Było idealnie aż za ścianą pojawili się oni, nałogowi palacze, którzy bez papierosa wytrzymują maksymalnie godzinę. Palą na balkonie, a cały dym trafia do mojego salonu że względu na układ bloku 😞 prośby nie skutkują, a wręcz jest jeszcze gorzej. Nie mam ochoty wdychać ich smrodu, mam tego dość. 

Jak sobie poradziliście z uciążliwymi sąsiadami? Ja planuję zakup czujnika dymu papierosowego, który będzie piszczeć za każdym razem kiedy poczuje dym. Szukam kolejnych sposobów.

Kiedyś rozmawiałem z lokatorka która prowadziła wojnę z palaczami sasiadami, ostatecznie po bojach że spółdzielnia i konsultacjach z prawnikiem stanęło na tym że lokator który ma prawo własności do lokalu może palić papierosy na balkonie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sówka1313 napisał:

Oni są u siebie i mają prawo palic. Im tez moze kiedys przeszkadzac wrzask twojego dziecka czy inne rzeczy. 

Dokładnie mogą palić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, uzyszkodnik napisał:

Kup dmuchawe 🙂

A serio, prawo nie przewiduje zdyscyplinowania upierdliwych sasiadow. Niestety.

Gdzie tu kultura? To czysty egoizm 🙂

Egoistyczna to jest autorką, wg której sąsiedzi powinni ze względu na nią rezygnować ze swoich czynności.  Rozumiem,ze jeśli sąsiadom przeszkadzałoby bardzo wycie jej dzięcka to powinna je oddać, inaczej to będzie egoizm? Jak się wprowadziłes do bloku, to należy do ciebie mieszkanko a nie cały budynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2020 o 23:28, uzyszkodnik napisał:

Powinna wtedy wyciszyc mieszkanie. 
Halasliwe dziecko albo cudzy dym zasmradzajacy Ci mieszkanie potrafia byc naprawde uciazliwe. 

Ale decydując się na życie w bloku wiedziałą na co się pisze. Ci sąsiedzi mają z każdym papierosem wychodzic przed blok i szukac ustronnego miejsca? Badzmy powazni. Tak to wygląda w bloku- jeden pali, jednemu szczeka pies, jednemu drze sie dziecko, innemu kilka dzieci drą pyski pod blokiem itd itp. Jak wiesz ze nie umiesz zyc z innymi w zgodzie to kup dom a nie mieszkanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, uzyszkodnik napisał:

Tak naprawde to powinni. Albo smrodzic w domu i wietrzyc jak juz dym sie rozproszy.

Mysle, ze gdyby kazdy sasiad bral pod uwage pozostalych, to jakos by sie dogadali i zyliby bardziej komfortowo.

Jasne, i wszystkie ciuchy firanki itd itp mają im przesiąknąć smrodem i zafarbowac na żólto? No Chryste. A wiem po sobie że taki altruizm nie popłaca, jak chcesz byc dla kogos dobra to dostaniesz zamiast wdziecznosci kopa w doope, i za tydzien tej sąsiadce dla której zasmrodziłas dom bedzie przeszkadzało że pies szczeka, wtedy rozumiem wyciąć mu struny głosowe albo uspic? A tak, wyciszyc mieszkanie, haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, uzyszkodnik napisał:

Tak naprawde to powinni. Albo smrodzic w domu i wietrzyc jak juz dym sie rozproszy.

Mysle, ze gdyby kazdy sasiad bral pod uwage pozostalych, to jakos by sie dogadali i zyliby bardziej komfortowo.

I wez jeszcze pod uwagę, że z niektórymi nie da sie dogadac, będą się czepiac i kłócic ot tak, dla zasady, żeby pokazac swoje JA. Zresztą autorka nie pytała, co moze zrobic w tej sytuacji, tylko jak sąsiadom życie UPRZYKRZYC,wiec sama jest jak widac takim wrzodem, który w sąsiedzikich wojenkach czuje sie jak ryba w wodzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, uzyszkodnik napisał:

No nie, jasne, ze to sasiadom maja firanki przesiaknac smrodem, a dziecko zaczac sie dusic.

Wiem, ze z niektorymi nie da sie dogadac, wiec nawet nie probuje, tylko wystawilam mieszkanie na sprzedaz 😁

Jest różnica miedzy paleniem w 4 scianach i kiszeniem sie w dymie, a tym że sąsiadce troszke zaleci.  Ci sąsiedzi palący tez mogą miec dzieci , mają je uwędzic w tym dymie?

Edytowano przez sówka1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jak są u siebie i palą na balkonie a prawo tego nie zabrania to raczej to nie ma nic wspólnego z uprzykrzaniem komuś życia uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, uzyszkodnik napisał:

Czesto zaleci duzo wiecej niz troche.

Jestem za. Skoro pala, niech wedza wlasne dzieci - nie cudze.

Jak widzę jestes jak sąsiadka mojej koleżanki, co wezwała policję jak z mężem zapalili grilla pod blokiem. Wprowadziłas sie do mieszkania i chciałabys byc panią bloku. Mi to w sumie dynda bo mam normalnych sąsiadów i nie przeszkadza mi że pies szczeka, dymek poleci itd, ale ludzie co mają problemy z takimi rzeczami nie powinni sie do bloku pchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie słyszę jak gosc co ma obok domek kosi trawnik. Mam isc rządac by wyciszył kosiarkę? Przeciez jego kosiarka i jego trawnik. Jakbym miała dziecko pewnie by sie obudziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, uzyszkodnik napisał:

Jak sobie ze zrozumieniem przeczytasz moje wczesniejsze wypowiedzi, to moze zakumasz, jaka sasiadka jestem.

P.s. Takie rzeczy jak grille na balkonie czy pod blokiem reguluje Rada Osiedla, co oznacza, ze policja i inni pracownicy panstwowi nie maja co tam robic.

Sąsiadką co by chciała, by sąsiedzi palili w zamkniętym pomieszczeniu i wyciszali mieszkania jak mają dzieci. A dzieciom pod blokiem zaklejali jak rozumiem pyszczki taśmą klejącą. Już widzę, jak sama robiłabys te wszystkie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moi sąsiedzi są tak uprzejmi że zakazali również palić przed klatką schodową:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam na wsi wróciłem na chwile do Polski to uwierz mi 40 stopni ciepła na zewnątrz godzina 12 w południe  masz okna otwarte a oni na całego palą pasiatkami i śmieciami bo trzeba wodę zagrzać.... I to codziennie tak robią. smród w domu nie do opanowania.  Jakbyś kiedyś kupowała dom to ogarnij okolice. Bo ja wracam na dniach za granicę i tam tego nie ma więc się nie kłócę bo wiem że cham to cham.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co pisze wielu przedmówców typu "sówka1313", "Magda13", "Kato", "adusia990", "Alutek" to stek głupot (podejrzewam że pisany prze właśnie palaczy). Każdy człowiek ma niepodważalne prawo do oddychania świeżym powietrzem I chociaż w miejscach publicznych ograniczona jest możliwość zapalenia papierosa, to wciąż pozostaje wiele miejsc, gdzie palacze czują się bezkarni. Przykładem mogą być balkony w blokach, które palacze traktują jak palarnie. Śmierdzący dym rozchodzi się po sąsiednich mieszkaniach, których lokatorzy są stale podtruwani.

To co piszą palacze, że to ich mieszkanie i wolno im robić w nim co zechcą to jedynie ich chora fantazja. Dym który emitują jest szkodliwy dla zdrowia i pod żadnym pretekstem nie może on być uznawany za coś banalnego. Co prawda, prawo mów, że mogą oni palić w domu ale pod warunkiem że nie uprzykrzają życia współlokatorów. A porównywanie faktu zatruwania toksycznym dymem sąsiada do płaczu dziecka jest rozumowaniem ...y który ma zero empatii. 

Według prawa w takiej sytuacji trzeba dochodzić swoich praw, jeżeli na palacza nic nie działa trzeba sprawę zgłosić do spółdzielni lub wspólnoty a oni mają szeroki wachlarz aby takiego delikwenta zniechęcić do podtruwania. Jeżeli by władze spółdzielni nic w tej sprawie nie chciały robić sprawę należy zgłosić na policję z informacją, że władze spółdzielni nie reagują. Wtedy zazwyczaj sprawy nabierają pędu i taki palacz jest upominany a jeżeli by to nie pomagało to zostaje ukarany (w ekstremalnych przypadkach może nawet być usunięty ze spółdzielni/wspólnoty wyrokiem sądu, nie pomoże nawet fakt że jest właścicielem mieszkania).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2020 o 12:28, sówka1313 napisał:

Oni są u siebie i mają prawo palic. Im tez moze kiedys przeszkadzac wrzask twojego dziecka czy inne rzeczy. 

Czy ty patusie porównujesz zatruwanie człowieka dymem który powoduje raka płuc i choroby serca do płaczu dziecka ? To obozy koncentracyjne pewnie były by dla ciebie uciążliwe jak zbyt głośna muzyka na koncercie. 

Zastanów się 5 razy zanim swoimi ...ycznymi radami zniechęcisz innego człowieka do walczenia o swoje niepodważalne prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję sytuacji. Palenie bierne może być nawet bardziej szkodliwe niż bezpośrednie, ale palacze zwykle mają to gdzieś, no bo sami przecież i tak się trują, więc co im tam obcy. Ku pokrzepieniu: Wzorując się na Litwie, pewna warszawska radna przygotowuje projekt ustawy zakazującej palenia na balkonach i chce tę ustawę przeprowadzić przez Sejm. Po wstępnym zebraniu informacji zwrotnych wiosną tego roku mówiła w wywiadach, że planuje dodatkowe sondy w wielu miastach w Polsce. (Powiadamiam bezinteresownie, bez absolutnie żadnego związku pro- czy anty - z nurtem politycznym, jaki ta radna reprezentuje.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×