Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MalaMi1314

Spóźniająca się miesiączka

Polecane posty

Drogie Panie, macie jakiś doświadczenie w kwestii ile może się spóźniać okres ? Miesiąc temu przyjęłam dwa zastrzyki dexaven na alergie i wyczytałam że może się przez to spóźniać miesiączka (Ale ile się może spóźniać?) . Dodam ze zrobiłam test ciążowy (zakupiony w drogerii nie robiłam go rano tylko w poludnie)wczoraj i wyszedł negatywny, raczej wykluczam ciąże ponieważ korzystamy z partnerem z prezerwatyw zawsze. Kiedy powinnam skonsultować się z lekarzem? Zawsze miałam regularne miesiączki dziś już 37 dzień cyklu a miesiączki nie widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne możliwości wahania w cyklach. Ponadto prezerwatywy, jak i inne sposoby antykoncepcji nie zabezpieczają w 100 procentach, jednak skoro test negatywny, to warto skonsultować z ginekologiem. Ja to dodatkowo monitoruję w domu cykl na cyclotesterze, jakoś tak lepiej się czuję, pewniej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiączka może przesunąć się z przyczyn takich jak stres, zmiana diety, zmiana stylu życia, choroba czy właśnie przyjmowanie leków. Każdy lek będzie inaczej wpływał na przesunięcie miesiączki u każdej osoby. Stres powodowany spóźniającym się okresem również na niego wpływa. Do lekarza zazwyczaj można się udać 2 tygodnie po spodziewanym terminie miesiączki, aby wykluczyć jednostki chorobowe i ciążę. 

Jeżeli się boisz ciąży, ponów test ciążowy przynajmniej dwa dni po wyniku negatywnym z porannego moczu. 

Zgadzam się z przedmówczynią, prezerwatywa nie chroni w 100%(jeżeli bardzo boisz się ciąży zastosuj dodatkową antykoncepcję na przyszłość). 

Jednak w tym przypadku bardzo prawdopodobne jest, że to działanie deksometazonu, brak miesiączki jest częstym skutkiem ubocznym. Zapewne za jakiś czas wszystko wróci do normy 🙂  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×