Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
AmidaButsu

Jutro Sobota ostatni dzień tygodnia wg Chrześcijan jak i Żydów.

Polecane posty

Niedziela zaś pierwszym dniem tygodnia.

Który w Magiczny sposób się skraca do dwóch dni? Tak jest nawet napisane na Wikipedii.

O co kaman?? Święta są jutro czy ich nie ma?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BennieAndTheJets napisał:

A jak ktoś ma kaca codziennie to znaczy, że codziennie jest święto?

To prędzej, czy później jest bezrobotny. 😛 Dobra, nie zmieniajmy bogobojnego topa w kolejną  alkoholiadę. Choć to kuszące. ;- )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TwojaMuuza napisał:

Jak wy pijecie ,że macie kaca? Ja jakoś nigdy go nie mam:)

Typowy symptom u osób, nie potrafiących pić z klasą 😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bacillus von glick napisał:

Typowy symptom u osób, nie potrafiących pić z klasą 😎

ale to u mnie czy u ciebie? Bo nie zrozumiałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TwojaMuuza napisał:

ale to u mnie czy u ciebie? Bo nie zrozumiałam. 

 Autoironia. Piwo "Karmi" zasadniczo wyklucza nocnego kankana na stole oraz takie poranki, gdy budzi Cię odgłos rosnącej zbyt głośno trawy. 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bacillus von glick napisał:

 Autoironia. Piwo "Karmi" zasadniczo wyklucza nocnego kankana na stole oraz takie poranki, gdy budzi Cię odgłos rosnącej zbyt głośno trawy. 😉 

Ja tam jutro wódeczkę bede piła,  trzeba jeszcze korzystać bo jak lato sie skonczy to i wódeczka sie skończy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, AmidaButsu napisał:

Niedziela zaś pierwszym dniem tygodnia.

Który w Magiczny sposób się skraca do dwóch dni? Tak jest nawet napisane na Wikipedii.

O co kaman?? Święta są jutro czy ich nie ma?:

W Księdze Wyjścia jest napisane: "W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty".

Szabat inaczej sobota, więc jest to dzień jakoby odpoczynku. Dlaczego? Ano dlatego (według teologów), sobota jest dniem złożenia Jezusa do grobu. Odpoczynek - spoczynek.

Zatem sobota jest robiąca - odpoczywająca, niedziela jest odpoczywająca - robiąca i każdy dzień jest od nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TwojaMuuza napisał:

Ja tam jutro wódeczkę bede piła,  trzeba jeszcze korzystać bo jak lato sie skonczy to i wódeczka sie skończy 

To jedna z najbardziej ponurych wizji zagłady naszej cywilizacji, z jaką się zetknąłem. Nawet redakcja Discovery nie wymyśliła nigdy tak pesymistycznego  scenariusza.  Już chyba wolałbym zderzenie z asteroidą.  :- ( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, G ość napisał:

W Księdze Wyjścia jest napisane: "W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty".

Szabat inaczej sobota, więc jest to dzień jakoby odpoczynku. Dlaczego? Ano dlatego (według teologów), sobota jest dniem złożenia Jezusa do grobu. Odpoczynek - spoczynek.

Zatem sobota jest robiąca - odpoczywająca, niedziela jest odpoczywająca - robiąca i każdy dzień jest od nowa. 

A jak ostatecznie rozwiązano problem: "Czy pobożny Żyd może wydmuchać nos w szabas, albowiem jest to pewna forma pracy?" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bacillus von glick napisał:

To jedna z najbardziej ponurych wizji zagłady naszej cywilizacji, z jaką się zetknąłem. Nawet redakcja Discovery nie wymyśliła nigdy tak pesymistycznego  scenariusza.  Już chyba wolałbym zderzenie z asteroidą.  :- ( 

dlaczego,? Takie rozluźnienie jest bardzo dobre o ile nie staje się rutyną oczywiście 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TwojaMuuza napisał:

dlaczego,? Takie rozluźnienie jest bardzo dobre o ile nie staje się rutyną oczywiście 🙂

Pisałem o końcu wódeczki. 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bacillus von glick napisał:

A jak ostatecznie rozwiązano problem: "Czy pobożny Żyd może wydmuchać nos w szabas, albowiem jest to pewna forma pracy?" 

Od piątku po zachodzie słońca do poniedziałku z nastaniem świtu, każdą czynność zaliczaną do prac wykonuje przez dziurkę w prześcieradle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, G ość napisał:

Od piątku po zachodzie słońca do poniedziałku z nastaniem świtu, każdą czynność zaliczaną do prac wykonuje przez dziurkę w prześcieradle.

To tak, jakby przez dwa dni w tygodniu przepychać fortepian przez lufcik. :- (

Edytowano przez bacillus von glick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×