Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. Mam pytanie bo czegoś nie rozumiem.USG pokazuje termin porodu na 17 września 2020 ostatnia miesiączka 7 grudnia 2019 cykle raczej regularnie. USG wskazuje na 39t i 2dzien(wcześniejsze daty USG pokrywaja sie mniej wiecej) Przed 24 grudnia zabezpieczałam się i uważałam. Wyjatkiem jest 30 grudnia. Ale to byłby 36 tydzien czy USGmoze sie tak mylić? Kiedy właściwie doszlo do poczęcia?.Dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... Te tygodnie pokazane na USG to jest taka "średnia", na zasadzie, że te wymiary odpowiadają głównie dzieciom w wieku płodowym X. To jest po prostu bardzo poglądowe określenie rozwoju płodowego. I dziecko rozwija się w różnym tempie - raz jest "poniżej" swojej normy wiekowej, a raz "powyżej" i nie jest to nic niezwykłego.

I tak urodzisz mniej-więcej w terminie, nikt Ci nie powie kiedy dokładnie doszło do poczęcia i nie wywróży, kiedy zacznie akcja porodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Data porodu wg USG to ta wyznaczona mniej więcej w terminie pierwszych badań prenatalnych. Jeśli masz regularne cykle i mniej więcej wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia to data porodu z OM i wg USG powinny się w przybliżeniu pokryć. Dzieci do ok. 20. tc rosną tak samo, potem nabierają indywidualnych cech (waga i wzrost) i dlatego późniejsze wyniki USG się "rozjeżdżają" i mogą się różnić nawet +/- 2-3 tygodnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin porodu wylicza się na początku ciąży, z daty ostatniej miesiączki i z wielkości zarodka, który powinien mieć określone wymiary w każdym tygodniu ciąży. Tych ustaleń lekarz trzyma się do końca ciąży. Nie da się określić terminu porodu po wielkości dziecka pod koniec ciąży, ponieważ wtedy dzieci rosną w swoim indywidualnym tempie, jedno urodzi się z wagą 2,5 a inne 4,5 kg, więc to jest zupełnie bez sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×