Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ola29#

Najpierw problem z zaparciami, teraz biegunki i dyskomfort lub lekki ból w lewej części brzucha. Czy to może oznaczać coś poważnego?Co jeść w takim wypadku?

Polecane posty

Jesienią po zażyciu antybiotyku Cipronex zaczęłam mieć po raz pierwszy w życiu problem z zaparciami a konkretnie problem z wypróżnieniem się do końca. Kiedy ten stan nie mijał 2,3 miesiące wzięłam się za siebie zaczęłam jeść jogurty, owoce, warzywa i produkty z błonnikiem wtedy te wypróżnienia stały się na jakiś czas lepsze jednak nastąpiła u mnie całkowita zmiana rytmu wypróżnień. Kiedyś były one raz na 2,3 dni ale były to stolce bardzo duże teraz są codzienne lub prawie codzienne ale normalne wypróżnienia mieszają się z takimi kiedy wypróżniam bardzo małe stolce nawet takie 1-2 cm i wypróżniam się jakby w ratach ogólnie. Wiosną po raz pierwszy zaczęłam odczuwać czasem dyskomfort czasem lekki ból tylko w lewej części brzucha . Robiłam wtedy usg, które wykazało polipa na pęcherzyku ale on jest w prawej części brzucha a mnie boli lekko lewa część, trzustka była niewidoczna. Nie był to jakiś przewlekły ból a występujący kilka razy w miesiącu w okresie od marca do maja potem na jakiś czas zniknął. I teraz od końcówki lipca zaparcia czasem mam nadal ale zaczęłam mieć problem z rozwolnieniami. Nie są to takie typowe biegunki gdzie kał jest wodnisty a takie rozwolnienia gdzie jest on miękki osadzający się na muszli. Bardzo często towarzyszą mu gazy i wzdęcia. Od kiedy zaczęłam mieć te biegunki znów powraca mi od czasu do czasu ten lekki ból brzucha a zwłaszcza w czasie kiedy mam owulację ale nie jest to ból jajników gdyż jest on odczuwalny raczej gdzieś w lewej środkowej części brzucha ale nie jest to napewno ból żoładka i dolegliwości żoładkowych nie mam i nie jest on w te dni kiedy te rozwolniena akurat i nie zawsze przechodzi po wypróznieniu (generalnie rozwolnienia i ból brzucha nie łączą się raczej). Mając problem zarówno z zaparciami jak i biegunkami jestem w kropce co jeść gdyz dieta w przypadku zaparć i biegunek się wzajemnie wyklucza a kiedy jem np owoce i warzywa to mnie łapie rozwolnienie i tak od 2 miesięcy mam je średnio z raz na tydzień a już rzadziej zaparcia. Boję się, że mogę mieć jakieś polipy na jelicie lub odbycie lub, że to jakiś stan zapalny a na myśl o kolonoskopii wpadam w depresję. Jeśli ktoś miał podobnie i może coś doradzić co to może być, co jeść, jakie środki stosować i czy jest to wskazanie do jakichś dalszych badań będę wdzięczna za wszystkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×