Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam jestem mama od sierpnia urodziłam wcześniaka w 34 tyg Wszystko skończyło się super 1,5 w szpitalu 🙂  Przed porodem przedwczesnym jak ciąża  przebiegała prawidłowo Zakładaliśmy z mężem ze chcemy dzieci rok po roku mąż dalej chce ..  A ja się boje bo za dużo się napatrzyłam raz ze CC i nie wiem ile trzeba odczekać boje się ze może się taki poród powtórzyć albo coś pójść nie tak ja tez jestem po poronieniu w 10 tyg Kiedy wy postaraliście się o 2 ciąże po CC ? Pozdrawiam .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że niby 2 lata po cc trzeba odczekać z drugim dzieckiem żeby organizm w pełni doszedł do siebie. Ja teraz jestem w ciąży, a pierwsze cc miałam 4 lata temu, ale u nas taka długa przerwa nie ze względów zdrowotnych a raczej takich, że jeszcze na początku tego roku kategorycznie nie chciałam drugiego dziecka 🙈

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj trochę, już nie chodzi o cc, ale zobacz najpierw jak wygląda życie z dzieckiem. Bo nawet jeśli teraz jeszcze masz noworodka, który głównie śpi, to niedługo to się zmieni. I możesz się wpakować w straszny kierat zachodząc w drugą ciążę. Daj sobie spokój chociaz przez rok. Dwa lata różnicy to też jest niedużo. To tak moim zdaniem.

Jak ja przygotowywałam się do mojego sn po cc, to czytalam duzo historii na stronie naturalniepocesarce.pl I tam było trochę takich przypadków, ze poród byl szybciej niż po dwóch latach. Podstawa to akceptacja nieco większego ryzyka powikłań przy porodzie, znalezienie lekarza, który popiera ten pomysł i skontroluje grubość blizny na usg oraz szpitala, który się takiego porodu podejmie. Czyli jest trudniej, ale w większości przypadków wykonalne.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugą ciążę zaszłam niecałe dwa lata po cc (dokładnie 22 miesiące po). Jako, że wg lekarza od pierwszego porodu minęło mało czasu to od razu powiedział, że drugi poród też będzie przez cięcie i tak też się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach, ale gdybym nie miała cc też byśmy starali się o dziecko po 3 latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi powiedział, ze min rok trzeba poczekać a najlepiej 1,5 roku. Poniżej roku jest ryzyko pęknięcia macicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przycupnę.
W maju zalozylam podobny temat Ale prawie mnie zjadły bo napisałam że chciałabym nie dużą różnice między dziecmi i w sumie niewiele się dowiedziałam😂 

jeśli chcesz pogrzeb w mojej aktywności Poczytasz odpowiedzi, mnie lekarz powiedział minimum rok można zacząć się starać 

Edytowano przez AGNlESZKA
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×