Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
darw1982

Czy zdarzyło się wam, że ginekolog kazał przesłać zdjęcie przez telefon na teleporadę?

Polecane posty

Pytanie jak najbardziej serio. Jestem gościem dobiegającym 40-tki, więc nie w głowie mi raczej trolowanie. A więc do rzeczy:

Ostatnio mamy takie czasy, że dużo wizyt u specjalistów jest realizowanych jako tele-porada i czasami trudno jest lekarzowi zaproponować leczenie bez wizualnego osobistego kontaktu.

Ponieważ tutaj jest dyskusja nt. ginekologiczne i ciążowe to zastanawiam się, jak by to było możliwe w przypadku ginekologa czy położnika.

Powiedzmy do dermatologa czy do chirurga można przesłać w spokoju zdjęcie - z własnego telefonu MMSem czy e-mailem na recepcję w przychodni - jakiejś zmiany na skórze czy efektów leczenia po zabiegu ale u ginekologa to było by skromnie mówiąc zdecydowanie nieetyczne.

Mam nadzieję, że żaden lekarz nie wpadł na taki pomysł. Może macie wiedzę jak w takim przypadku radzili/radzą sobie lekarze takich specjalizacji raczej intymnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden ginekolog by takiego zdjęcia nie chciał zboczku, bo zdjęcie nic nie mówi w tym przypadku, potrzebne jest badanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2020 o 15:53, Wanna napisał:

Żaden ginekolog by takiego zdjęcia nie chciał zboczku, bo zdjęcie nic nie mówi w tym przypadku, potrzebne jest badanie. 

Następnym razem najpierw przeczytaj sobie to Art. 212 KK, a później komentuj:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

 

PS: Znasz mnie osobiście, wiesz kim jestem, co robię, NIE, to nie OCENIAJ. Stań najpierw z boku i pomyśl, za czym klawiatury dotkniesz. Tak będzie dobrze i dla Twojego dobra i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odpisywać na posty 1.5 roku po czasie xD

 

I nie, ginekolog nie prosi na teleporadach o zrobienie zdjęcia, bo niby jakie zdjęcie ma my dziewczyna wysłać, skoro jego interesuje środek, a nie zewnętrze? Poza tym jesteś facetem to co Cię interesuje ginekologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×