Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ahega0

Wizyta u ginekologa

Polecane posty

Cześć, piszę w dość intymnej sprawie... Mianowicie niedawno skończyłam 16 lat, mam chlopaka i od jakiegoś czasu nie jestem już dziewicą. Myślałam że doczekam z wizytą u ginekologa jakoś do 17 chociaż, ale moja mama uznała ze zapisze mnie już niedługo. Zawsze miałam z nią dobry kontakt, ale jakoś nie umiem jej powiedzieć że już zaczęłam to robić... Wiem że ginekolog stwierdzi że nie jestem dziewicą. I tutaj pytanie, czy on powie o tym mojej mamie? Chcę żeby weszła razem ze mną do gabinetu, ale boję się że on powie jej że nie jestem już dziewicą... Czy jeśli poproszę go o dyskretność to nie powie? Czy po prostu będzie siedział cicho i nie pisnie jej ani słówka? Jestem tym wszystkim mega zestresowana i najchętniej odłożyłabym tą wizytę tak bardzo jak tylko się da... Wiem że najlepiej będzie jeśli powiem ze to robiłam, ale wolę żeby mama o tym nie wiedziała... I tak zapewne się dowie, ale czy ktoś tutaj może pomóc mi troszkę i przybliżyć swoje doświadczenia, jeśli miał może podobną sytuację? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przyznam że ciut  jestem rozbawiona tym tematem , wcale nie ze względu na twoje obawy  ,tajemnicę i możliwość zdemaskowania przed matką.

Cała to sytuacja przypomina mi moje obawy przed moją pierwszą wizytą u ginekologa , zastanawiałam się czy lekarz pozna podczas badania że się masturbuję i czy się przyznać że to robię jeśli o to zapyta( moja matka była bardzo stanowcza aby być przy badaniu).

Jednak moje obawy okazały się zbyteczne badający lekarz nie dość że nie pytał o masturbację to na dodatek zabronił by moja matka była przy badaniu.

Moja droga takie badania są bardzo intymne i możesz oznajmić matce że będziesz mocno skrępowana jej obecnością, 

Więc głowa do góry ,bądź spokojna.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam.

Pozdrawiam. 

klara302@o2.pl.

 

Edytowano przez klara302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie, może poproś mamę, by odłożyć wizytę na później. Jeśli współżyjesz to uważaj by się zabezpieczać, z doświadczenia wiem, że na początku okres występuje różnie, a przy współżyciu (na początku)  są zachwiania i fajnie jakbys sobie zapisywała cykl. Jak już będziesz pełnoletnia i sama będziesz chciała iść do ginekologa to też będziesz mogła przekazać podstawowe informacje o cyklu, ja to używam do zapisu aplikacji afrodyta smart. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Myślę, że dobrym pomysłem jest rozmowa z mamą. Możesz spróbować ją przekonać, że na razie nie widzisz potrzeby wizyty u lekarza, bo czujesz, że wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak chciałabyś być u lekarza np. aby Ci przepisał środki antykoncepcyjne czy po prostu zadbać o swoje zdrowie, możesz zawsze poprosić mamę, aby wyszła z gabinetu, bo się dodatkowo stresujesz. Jeżeli nie jesteś już dziewicą, to lekarz może wykonać dodatkowe badania, takie jak cytologia. Z pewnością, kiedyś Twoja mama się domyśli lub o tym dowie, ale wszystko na spokojnie. 🙂

P. S. Na razie studiuję położnictwo, ale później chciałabym dostać się na medycynę i zostac panią ginekolog - położnik 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×