Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kornello98

Dieta a wzdęcia

Polecane posty

Witam. Mam taki problem, bo już spory czas temu odstawiłem śmieciowe żarcie i jem nieco lepsze produkty. Z tym, że robię z pewnością coś źle, ponieważ mam w trakcie dnia(przeważnie zaczyna się po pierwszym albo drugim śniadaniu) strasznie wzdęty brzuch i przeczyści mnie ze 2 albo nawet 3 razy dziennie. Nie znam się aż tak na diecie, więc nie wiem czy to za dużo błonnika czy czegoś jeszcze, ale już zaczyna mi to za bardzo przeszkadzać, bo treningi z wypełnionym powietrzem brzuchem nie należą do przyjemnych. Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak(wagę podaję przed obróbką termiczną jeśli takowa jest):

Śniadanie/drugie śniadanie - 450g chleba żytniego, 100g szynki drobiowej z kurczaka, sok tłoczony ananasowy 250ml

Obiad: 100g ryżu białego długoziarnistego, 500g filet z piersi kurczaka, 200g ogórka zielonego

Przekąska: 50g orzechów włoskich, 500ml soku tłoczonego z marchwii

Kolacja: Płatki owsiane górskie 100g, kefir 2% 300ml

Do tego suplementuję witaminę C 500mg, a także witaminę D jeśli to ma jakieś znaczenie...z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam nie jeść owoców i mlecznych produktów. Jeśli nie masz problemów z perystaltyką jelit to wg mnie nie ma potrzeby jeść dużo błonnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może szkodzić jakiś jeden produkt, nalezy słuchać swój organizm - to podstawa. Ja miałam taki problem z brokułami i ziemniakami, tak są zdrowe ale akurat mój organizm je nietoleruje, więc wykłuczyłam je ze swojej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak że organizm na samym poczatku się oczyszcza z toksyn, ale jak będzie to się powtarzać dalej to trzeba zrobić badania na nietolerancje niektórych produktów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×