Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zielonetulipany

Toksyczny ojciec. Jak dać radę żyć w takim domu?

Polecane posty

Z racji zdalnego nauczania, wróciłam z miasta uczelnianego do domu. Zapomniałam, jaki jest mój ojciec. Mam tego dość. Jest chamski, krzyczy o najmniejsze rzeczy. Nie można zwrócić mu uwagi, bo nie rozumie, że jego krzyk mnie demotywuje, wprawia w histerię. Budzę się o 6 rano, bo krzyczy, że nie może znaleźć klucza. To chore! Nie ma na uwadze uszanowania spokoju innych.  Nigdy nie powie ,,przepraszam''. Nie potrafi się komunikować. Ja nie daje psychicznie rady. Mam dobry humor, a za minutę płaczę i mam dość, bo on mi go psuje. Jestem cały czas w stresie... On nawet potrafi powiedzieć na mnie najgorsze przekleństwa. Na mnie i na moją mamę, a tak wiele jej zawdzięcza. Nienawidzę go, a zarazem bolałoby mnie gdybym go straciła. Ma prawie 70 lat... Jak rozwiązać tę sytuację? Czy wyprowadzka z domu to jedyne rozwiązanie? Mam 24 lata. Każdy dzień to udręka, bo codziennie jest o coś kłótnia... Odechciewa mi się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielonetulipany napisał:

Czy wyprowadzka z domu to jedyne rozwiązanie?

Tak, dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielonetulipany napisał:

[...] On nawet potrafi powiedzieć na mnie najgorsze przekleństwa. Na mnie i na moją mamę, a tak wiele jej zawdzięcza. [...]

Co zawdzięcza? Może jest to coś, co go frustruje i stąd jego nerwowe zachowanie. Na pewno jest jakaś przyczyna, jakkolwiek trudno, byś bawiła się w psychologa. Zatem... 

1 godzinę temu, zielonetulipany napisał:

[...] Czy wyprowadzka z domu to jedyne rozwiązanie? [...]

... na pewno jedno z najlepszych i wskazanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zielonetulipany napisał:

On nawet potrafi powiedzieć na mnie najgorsze przekleństwa. Na mnie i na moją mamę, a tak wiele jej zawdzięcza.

Polski cham zawsze dziękuję kobiecie w ten sam sposób - wyzwiskami i poniżaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy ludzie Nie umieja inaczej radzic sobie z problemami. Frustracja moze wynikac rowniez chociażby z faktu ze to moze ostatnia dekada zycia przed nami, niepogodzenie sie z tym, rachunek sumienia, wielki zal do nas samych jak wyglada a jak mogloby wygladac nasze zycie,ale juz lata świetności za nami niestety. Takie rozmyslania lapia kazdego predzej czy pozniej. Ty jestes pod reka zeby sie wyzyc, uciekaj bo w takiej atmosferze nie da sie funkcjonowac. Szkoda nerwow, zdrowia. Ale wczesniej proponuje szczerze porozmawiac i wytlumaczyc czemu chcesz sie wyniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×