Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1. Gdzie (kupić) i jakie w miarę tanie, wysokie kalosze dla dzieci?
2. Są koniecznie potrzebne wodery? (jeżeli się ktoś na połowie ryb trochę zna)
3. W gumowcach przez cały dzień i kilka dni pod rząd? Są jakieś poważne zastrzeżenia?
__________________________________________________________________________________


Wyjaśnienie do pytań?

Jedziemy na wczasy na wieś. Tam będzie teraz na jesień między innymi połów ryb (kilka wielkich stawów). Trochę też takie show dla turystów, gdzie dzieciaki będą mogły sobie też połowić ryby. To znaczy że wszyscy (albo co najmniej nasze dzieciaki) cały dzień będą chodzić w gumowcach. W dni połowu trzeba na dodatek kaloszy na zmianę dla dzieci. Mój mąż twierdzi co prawda że nie ma w tym żadnego problemu, ale mi się robi trochę niedobrze na myśl, że nasze dzieci będą się kilka dni przez kilka dobrych godzin w stawie w błocie paprać. Poza tym obawiam się też że przez noszenie kaloszy mogą się jakiś chorób nabawić (zniszczyć nogi/stopy). Poza tym będzie zimno i prawdopodobnie dużo padać.
Nie mam doświadczenia co do tego, ja nigdy nie nosiłam kaloszy za dziecka, ani się w błocie nie paprałam, dlatego jestem niepewna jak to wszystko zorganizować.

Może któraś z was brała już udział w takich połowach, albo zaliczała się do zaawansowanych nosicielek kaloszy w dzieciństwie, to proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. w pierwszym-lepszym obuwniczym, który nie jest sieciówką

2. nie spotkałam woderów dla dzieci. Jeśli się boisz, że im się wody w buty naleje, to są takie kaloszki jeszcze ze ściągaczem ortalionowym na górnej krawędzi cholewki

3. dobre skarpetki to podstawa. A jeśli but w środku nie ma ocieplacza, to można na 2 pary - zwykłe bawełniane i na nie grube, np. frotowe lub wełniane. I koniecznie zmiana skarpet, co by stopy nie zamokły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kalosze kupisz w kazdym sklepie obuwniczym, woderow dla dzieci raczej nie ma, mozesz kupic kalosze ocieplane lub tez zakladac dzieciom cieple skarpetki. Jako, ze kalosze nie oddychaja, skarpetki trzeba zmieniac stosunkowo czesto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×