Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ArthurFleck

KOMIKS

Polecane posty

Czyta tutaj ktoś komiksy?

Od siebie mogę polecić ,,Blast" - czterotomowe arcydzieło Manu Larceneta.

Ulubiona seria to Thorgal, ale zachwyciłem się też takimi pozycjami jak Blacksad, Markiz z Anaon, czy Rork. Wychowany na TMsemic...

 

Edytowano przez ArthurFleck
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyta.

Obczaje te tytuły, o których piszesz 😉

Blacksad czyli koci detektyw jest mi znany jedynie z kilku kadrów. Seria podobno wymiata.

Thorgal to oczywiście klasyka. Nie można przejść obok tej serii obojętnie.

Rork enigmatyczna pełna niedopowiedzen seria. Tomy zbiorcze praktycznie nie do kupienia. Warto przeczytać i podziwiać kadry.

Moje ulubione serie to:

XIII

Promethea.

Rork wyżej wspomniany oraz Koziorożec.

Akira.

Rodryk - W. Vance

Cenię także za precyzję rysunków: trzytomową serie "Armie Zdobywcy".

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, łaknienie napisał:

Czyta.

Obczaje te tytuły, o których piszesz 😉

Blacksad czyli koci detektyw jest mi znany jedynie z kilku kadrów. Seria podobno wymiata.

Thorgal to oczywiście klasyka. Nie można przejść obok tej serii obojętnie.

Rork enigmatyczna pełna niedopowiedzen seria. Tomy zbiorcze praktycznie nie do kupienia. Warto przeczytać i podziwiać kadry.

Moje ulubione serie to:

XIII

Promethea.

Rork wyżej wspomniany oraz Koziorożec.

Akira.

Rodryk - W. Vance

Cenię także za precyzję rysunków: trzytomową serie "Armie Zdobywcy".

 

 

 

 

O. Fajnie, że jeszcze ktoś czyta komiksy! Rork jest świetny, ale później staje się mocno zagmatwany, przez co niezrozumiały. Dwukrotnie sięgałem po serię i dwukrotnie kończyłem z tym samym założeniem... Koziorożec też ciekawy, ale nie wciągnął na dłużej. Akirę kiedyś zacząłem, ale nie skończyłem. Może kiedyś. 

Sprawdzę kiedyś resztę podanych przez Ciebie tytułów.

Moim ostatnim, a zarazem bardzo przypadkowym odkryciem był Blast. Szukałem czegoś do poczytania na forum dotyczącym komiksu europejskiego i trafiłem na to ARCYDZIEŁO. Żaden komiks chyba nie wywarł na mnie takiego wrażenia (porównywalne z Jokerem 2019). Historia jest naładowana motywami mniej lub bardziej kontrowersyjnymi. Pięknie ukazana ucieczka (albo próba) z sideł systemu. I duuuuuże połączenie z naturą. Komiks składa się z czterech dwustustronicowych tomów, które połyka się praktycznie jednym tchem i czyta z fascynacją. Co najlepsze Blast nie stał się chyba zbyt popularny na świecie i brak prawdopodobnie nawet polskiego tłumaczenia. Gdybyś przeczytał(a) miałbym z kim porównać wrażenia, bo nie spotkałem jeszcze nikogo, kto byłby obeznany z tą historią. Na razie odczekuję cierpliwie, żeby trochę zapomnieć, by móc znów wrócić do tego dzieła. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×