Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Juliaxyz

Problemy z sylwetka

Polecane posty

Witam, 

Mój problem polega na tym że od małego miałam nadwagę, w okresie dojrzewania chciałam schudnąć na początku nie była to rystrykcyjna dieta, jadłam to samo tyle że mniej i za bardzo nie ćwiczyłam. Po tem miałam bardziej przemyślana dietę 1500 kcal starałam się wtedy jeść zdrowe 5 posiłków i ćwiczyłam 5 razy w tygodniu z aplikacja. Było mi tego mało bo nie było zadawalajacych efektów i zeszłam na 1200 kcal po ok miesiącu tej diety zeszłam na 500 kcal dziennie załamana tym że nie chudnę, na początku tego wszystkiego starałam się ćwiczyć lecz nie miałam na to siły przy tak małej kaloryczności. Po ocknieciu się ze to niezdrowe i że mną coraz gorzej zwiększałam stopniowo kaloryczność. Na ten moment jem ok 1300 kcal staram się jeść zdrowo ale ze względu na szkole i braku czasu  jem tylko 3 posiłki dziennie i staram się w wolne chwilę wyjść na spacer lub rower. Wyglądam niby szczupło na pierwszy rzut oka ale mam dużo tłuszczu szczególnie na udach, wygląda to niezbyt ładnie. Mam 163 cm wzrostu i ważę 50 kg blisko mi do niedowagi a  ie wyglądam moje koleżanki są owiele chudsze  i ważą więcej. Moje ciało to flak zero mięśni sam tłuszcz. Czy to się da jakoś zmienić? Czy te spacery wystarcza czy niezbyt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey

Wydaje się, że wygląd jest dla Ciebie bardzo ważny. Ale faktem jest, że Twoja waga jest już naprawdę wystarczająco niska w stosunku do wzrostu. Mięśnie na pewno warto wzmocnić czy nieco wymodelować. Czy jest jakaś aktywność fizyczna, która naprawdę sprawia Ci przyjemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo lubię jazdę a rowerze i siatkówkę, ale nie mam na to czasu niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
1 minutę temu, Juliaxyz napisał:

Tak bardzo lubię jazdę a rowerze i siatkówkę, ale nie mam na to czasu niestety 

Zdecydowanie nie ważysz za dużo z żadnego punktu widzenia! Ale z jakiegoś powodu chyba nie czujesz się dobrze w swoim ciele i nad tym warto popracować. Może problem nie leży w wadze, a po prostu w zbyt niskiej samoocenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o to że mam wagę za wysoka tylko o to że przez moją dietę schudłam z mięśni a nie z tłuszczu i chciałam zacząć ćwiczyć żeby jakoś wyglądać ale nie mam czasu ani pieniędzy na to i jeszcze rodzice mnie wyśmiewają bo gotuję sobie sama i nie jem "normalnie" tak jak oni. No i właśnie mam bardzo niska samoocenę i chciałam sobie tym podbudować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey

Fajnie, że starasz się trzymać swoich przekonań. Być może warto zacząć po prostu wykonywać jakieś ćwiczenia w domu? Teraz jest np sporo różnych aplikacji dostępnych na smartfon. Często są to gotowe sekwencje ćwiczeń, nie bardzo angażujące czasowo. Jeśli się je wykonuje systematycznie, na pewno dadzą jakieś efekty.

Nad samooceną warto popracować w ogóle, nie tylko w odniesieniu do wyglądu, ale do każdej sfery życia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś taka aplikację ale efektów za bardzo nie dawała. Polecasz jakąś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey

Ja sama akurat zbieram sobie po prostu różne zestawy z yt. I jeśli mam czas i ochotę, to włączam i ćwiczę 🙂

ps. Na efekty zwykle trzeba trochę poczekać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić, ale koleżanki u góry do niczego nie dojdą z takim podejściem, no chyba, że redukcja 2 kg na rok. Osobiście uważam, że najlepsze będzie niekatowanie się tak mocno kaloriami, a zwiększenie wysiłku fizycznego. Dużo kardio, ruchu i ćwiczeń siłowych ale intensywnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
Dnia 28.01.2021 o 20:15, beatkaglamour napisał:

Niestety muszę Cię zmartwić, ale koleżanki u góry do niczego nie dojdą z takim podejściem, no chyba, że redukcja 2 kg na rok. Osobiście uważam, że najlepsze będzie niekatowanie się tak mocno kaloriami, a zwiększenie wysiłku fizycznego. Dużo kardio, ruchu i ćwiczeń siłowych ale intensywnie. 

Tu chyba nie chodzi o chudnięcie, ale o modelowanie sylwetki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×