Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
bizonka

CZY MOŻNA DOSTAĆ @ BIORĄC DUPHASTON?

Polecane posty

Chcemy zajść w ciążę. Mam 30 dniowe cykle i potwierdzoną w usg owulację w 13 dc. Poprzednie próby zajścia w ciąże nie udały się więc tym razem biorę duphaston od 16dc  do teraz (tak kazał gin). Test ciążowy w 27dc był negatywny ale odczytany po 2 h pokazał 2druga słabą kreskę. 1 dzień po terminie miesiączki test negatywny ale miesiączki brak. Czy - w obawie o jednak istniejąca ciążę - mam wstrzymać się z jego odstawieniem do samoistnego wystąpienia krwawienia? Czy   nadal przyjmowany duphaston JEST POWODEM braku okresu?
CZY MOZNA DOSTAĆ @ BIORĄC DUPHASTON?

Proszę o odpowiedzi szczególnie osoby stosujące ten lek na podtrzymanie ciąży (na wywołanie miesiączki bierze się go inaczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bralam duphaston od 7 tc do konca ciazy. Nie odstawialabym tabletek,nawet jezeli wystapi krwawienie, bo zdarza sie tz krwawienie inplantacyjne,dopiero po konsultacji z lekarzem i negatywnym tescie 7 dni po spodziewanym ,badz po krwawieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odp. 

Spędziłam dziś cały dzień na necie i nic nie mogłam znaleźć w tym temacie bo dużo osób pisze o innym schemacie przyjmowania duphastonu....

Ale z tego co rozumiem przed potwierdzoną ciążą nie brałaś duphastonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie. ale przy kolejnej ciazy test pozytywny wyszedl dopiero w piaty dzien po spodziewanym. Wiec skoro masz regularne cykle a okres sie spoznia,z duza doza prawdopodobienstwa cos sie zadzialo.

 Nie pamietam juz dokladnie,ale duphaston ma albo podtrzymac ciaze,albo wywolac okres. Wiec ... Okres jezeli ma byc to sie pojawi. 

Test wykonany dwie godziny po jest niewazny. To pewno wieszmm ale test najlepiej wykonac z porannego moczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy duphaston nie blokuje mi @.

Duphaston to progesteron syntetyczny który zarówno wyrównuje cykle (brany od 2 dnia po owulacji przez ok 10-14 dni) ale stosowany jest też w przypadku niedoboru progesteronu do zagnieżdżania zarodka wtedy bierze się go do 1 dnia nowego cyklu.

tylko pytanie czy ten 1 dzień nowego cyklu określony jest datą przewidywanej miesiączki  czy faktycznym jej wystąpieniem....

Czy ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna.Dufaston to syntetyxzny hormon ktory naturalnie jest wydzielany tuz po owulacji, ma za zadaniw przygotowac macice na implantacje zarodka a pozniej pomaga  i utrzymac ciaze. Jesli nie dojdzie do zaplodnienia, mimo gotowosci scianek macicy nie dochodzi do implantacji hormon przestaje sie wydzielac i spda.  W wyniku tego spadku wystepuje mieisaczka. Jesli przyjmujesz syntetyxzny twoj organizm i tak wydziela swoją dawke jesli suma obu zrodel w pewnym momenxie zacznie spadac scianka macicy rownoez zacznie sie zluszczac  i wystapi krwawienie. Jesli zaszlas w ciaze progesteron zacznie rosnac jesczze bardziej i do krwawienia nie dojdzie... jest sznasa ze zarodek slabo sie przyczepil i jednak zalapie sie na spadek progesteronu wtedy wystepuja poronienia na wczesnym etapie ciazy i nie raz kobieta potrzebuje pomocy na smym poczatku ciazy 

jesli sie stara az ja bym brala kilka dni dluzej, az minie twoja data miesiaczki i bedzies mogla zrobic wiarygodny test.

Sorki za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bizonka napisał:

No właśnie nie wiem czy duphaston nie blokuje mi @.

Duphaston to progesteron syntetyczny który zarówno wyrównuje cykle (brany od 2 dnia po owulacji przez ok 10-14 dni) ale stosowany jest też w przypadku niedoboru progesteronu do zagnieżdżania zarodka wtedy bierze się go do 1 dnia nowego cyklu.

tylko pytanie czy ten 1 dzień nowego cyklu określony jest datą przewidywanej miesiączki  czy faktycznym jej wystąpieniem....

Czy ktoś coś wie?

Od 1 dnia cyklu? Pierwsze slysze. Zawsze bralam po owulacji. I na regulacje i na implantacje. 
jesli wezmiesz w 1 dniu cyklu nie dojdzie do owulacji, no bo niby jak 🤷🏻‍♀️ Jestes pewna ze nic nie pomylilas ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłam - ty źle przeczytałaś

Nie OD tylko DO.:classic_happy:

Widzę AGNIESZKO, że świetnie orientujesz się w temacie.

Masz pomysł czy ten 1 dzień nowego cyklu określony jest datą przewidywanej miesiączki  czy faktycznym jej wystąpieniem....:classic_rolleyes:

Edytowano przez bizonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, bizonka napisał:

Nie pomyliłam - ty źle przeczytałaś

Nie OD tylko DO.:classic_happy:

Widzę AGNIESZKO, że świetnie orientujesz się w temacie.

Masz pomysł czy ten 1 dzień nowego cyklu określony jest datą przewidywanej miesiączki  czy faktycznym jej wystąpieniem....:classic_rolleyes:

Ślepa jestem a jednoczenie leniwa żeby wstać po okulary i czytam na telefonie 😅
Ja bez progesteronu praktycznie nie miesiączkowałam stąd się orientuje co nie co. Brałam przed zajsciem w ciąże i praktycznie potem do końca. Ost dwa tyg odpuściłam.

1 dzień cyklu to 1dzień miesiączki. Na pewno. Weź pod uwagę że niektóre dziewczyny mają cykle 30 dniowe,40. 
 

ja jako pomoc w zagnieżdżeniu  brałam od 16dc bez przerwy aż do zrobienia testu. Robiłam z krwi od razu. Jeśli był negatywny odstawiałam i miałam okres tak po dwóch dniach. W przypadku wyniku pozytywnego brałam dalej +drugie tyle rano (przed testem tylko na noc) ale nie chciałabym sugerować nikomu mojego leczenia bo wiadome każdy ma inny organizm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze cykle 30 dni. Więc wczoraj powinnam dostać @ ale jej nie ma... z drugiej strony nie mam też prawidłowej 2 kreski na teście domowym ultraczułym 10. Właściwie coś tam widać ale już gdy jest niemiarodajny czyli po 30 minutach od zrobienia.

Nie wiem co o tym myśleć. ...

co radzisz?

Edytowano przez bizonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bizonka napisał:

Ja mam zawsze cykle 30 dni. Więc wczoraj powinnam dostać @ ale jej nie ma... z drugiej strony nie mam też prawidłowej 2 kreski na teście domowym ultraczułym 10. Właściwie coś tam widać ale już gdy jest niemiarodajny czyli po 30 minutach od zrobienia.

Nie wiem co o tym myśleć. ...

co radzisz?

Ja bym nie  przerywała dufastonu i  drugi test za dwa dni. Chyba ze masz labolatorium gdzieś blisko i możesz z krwi zrobić wtedy masz 100% pewności na tym etapie cyklu. Te dwa dni dłużej kuracji żadnej krzywdy ci nie zrobią. Ja brałam 9m i żyje, dziecko tez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy staraniu o ciążę polecam komputer cyklu MyWay, poczytaj na cyclotestpolska . pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×