Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pari

Ktoś oglądał: Śladowe ilości. Na yt. jest.

Polecane posty

Gość pari

Oglądam właśnie film dokumentalny pt. : Śladowe ilości. Stary film.  Ktoś z was go oglądał? Jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
6 godzin temu, serduszko7 napisał:

To o szczepionkach? 

Film dokumentalny, którego motywem przewodnim jest tiomersal, antyseptyczny konserwant oparty na rtęci, opracowany przez naukowców z firmy farmaceutycznej Eli Lilly w 1927 roku, który nie ma wpływu na skuteczność szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Taki cytat z tego filmu: ,,Rtęć jest jednym z najbardziej toksycznych pierwiastków na planecie. O wiele bardziej niż ołów.  2 cząsteczki na miliard, to dopuszczalny limit w wodzie pitnej. 200 cząsteczek na miliard, to poziom który, uznawany jest za niebezpieczny odpad. 500 tysięcy cząsteczek na miliard, to stężenie rtęci w większości szczepionek z tiomersalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rtec, a etylowa postac rteci to dwie rozne rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Acidr napisał:

Rtec, a etylowa postac rteci to dwie rozne rzeczy. 

Oglądałaś ten dokument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Tiomersal- sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego, odznaczający się znaczną toksycznością. Substancja konserwująca używana w starszych typach szczepionek... (wikipedia)

Acidr, przeczytaj resztę na wikipedii, kwestionujesz te źródło informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdej strony masz trucizny. W powietrzu, wodzie, jedzeniu, szczepionkach, coraz większe zanieczyszczenie Ziemi, promieniowanie jądrowe, wszędzie mikro plastik. Nic z tym nie zrobimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pari napisał:

Tiomersal- sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego, odznaczający się znaczną toksycznością. Substancja konserwująca używana w starszych typach szczepionek... (wikipedia)

Acidr, przeczytaj resztę na wikipedii, kwestionujesz te źródło informacji?

Wikipedia ani Youtube nie jest wiarygodnym zrodlem informacji. Polecam instytucje naukowe albo strony rzadowe.

 

"Tiomersal to organiczny związek rtęci, który ze względu na swoje właściwości  antyseptyczne i przeciwgrzybicze jest środkiem konserwującym dodawanym do niektórych szczepionek aby je chronić przed zanieczyszczeniami. W niektórych szczepionkach tiomersal może występować w śladowych ilościach jako pozostałość z procesu ich wytwarzania. Stosowany jest m.in. na etapie inaktywacji niektórych antygenów. Tiomersal jest stosowany w procesie wytwarzania szczepionek od 30-tych lat ubiegłego wieku.

Rtęć występuje w dwóch postaciach, etylortęci i metylortęci, które w odmienny sposób wpływają na organizm. Tiomersal to etylowa postać rtęci, która w odróżnieniu do metylortęci nie kumuluje się w organizmie i dotyczy to również niemowląt.

Badania prowadzone u niemowląt w pierwszych 6 m. ż. wskazują, że etylortęć pochodząca z tiomersalu jest usuwana z organizmu w ciągu 4-9 dni. W badaniach oceniających źródło rtęci w organizmie stwierdzono, że zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest spożywanie ryb zanieczyszczonych toksyczną metylortęcią."

 

Plus:

"Tiomersal w Polsce występuje jedynie w składzie szczepionki DTP przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi lub jej odpowiednikach bez składnika krztuścowego."

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Ja ze swej strony, to mogę tylko odnieść się do tych wypowiedzi , gdzie ten ktoś, oglądał wyżej wymieniony film🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
26 minut temu, Acidr napisał:

Wikipedia ani Youtube nie jest wiarygodnym zrodlem informacji. Polecam instytucje naukowe albo strony rzadowe.

 

"Tiomersal to organiczny związek rtęci, który ze względu na swoje właściwości  antyseptyczne i przeciwgrzybicze jest środkiem konserwującym dodawanym do niektórych szczepionek aby je chronić przed zanieczyszczeniami. W niektórych szczepionkach tiomersal może występować w śladowych ilościach jako pozostałość z procesu ich wytwarzania. Stosowany jest m.in. na etapie inaktywacji niektórych antygenów. Tiomersal jest stosowany w procesie wytwarzania szczepionek od 30-tych lat ubiegłego wieku.

Rtęć występuje w dwóch postaciach, etylortęci i metylortęci, które w odmienny sposób wpływają na organizm. Tiomersal to etylowa postać rtęci, która w odróżnieniu do metylortęci nie kumuluje się w organizmie i dotyczy to również niemowląt.

Badania prowadzone u niemowląt w pierwszych 6 m. ż. wskazują, że etylortęć pochodząca z tiomersalu jest usuwana z organizmu w ciągu 4-9 dni. W badaniach oceniających źródło rtęci w organizmie stwierdzono, że zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest spożywanie ryb zanieczyszczonych toksyczną metylortęcią."

 

Plus:

"Tiomersal w Polsce występuje jedynie w składzie szczepionki DTP przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi lub jej odpowiednikach bez składnika krztuścowego."

Jak cytujesz, to podaj źródło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafe nie chce przepuscic linka. Strona szczepienia kropka pzh kropka gov zakladka w faq "w jakim celu tiomersal jest stosowany w szczepionkach".

Edytowano przez Acidr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Tiomersal to organiczny związek rtęci, który ze względu na swoje właściwości  antyseptyczne i przeciwgrzybicze jest środkiem konserwującym dodawanym do niektórych szczepionek aby je chronić przed zanieczyszczeniami. W niektórych szczepionkach tiomersal może występować w śladowych ilościach jako pozostałość z procesu ich wytwarzania.

Ale wytłumacz mi, bo nie rozumiem, to co napisali na tej stronie co podałaś, cytuję zdanie: ,,Tiomersal to organiczny związek rtęci, który ze względu na swoje właściwości  antyseptyczne i przeciwgrzybicze jest środkiem konserwującym dodawanym do niektórych szczepionek aby je chronić przed zanieczyszczeniami. W niektórych szczepionkach tiomersal może występować w śladowych ilościach jako pozostałość z procesu ich wytwarzania" To znaczy, że co? Wytwarzają te szczepionki bez reżimu sanitarnego? W filmie też jest ta kwestia poruszana i oczywiście jest udzielona odpowiedź. Chciałam jednak poznać twoje zdanie (odpowiedź na moje pytanie), skoro już tak ufasz rządowym stronom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

No i dodało mi się 2 razy to samo - cytat ze str. rządowej. Sorry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szczepionek, w których tiomersal zastosowano w procesie produkcyjnym, w wyniku czego poziom tiomersalu w szczepionce wynosi poniżej 40 nanogramów na dawkę lub jest na niewykrywalnym poziomie, nie oczekuje się występowania reakcji alergicznych i informacje w ChPL i PL na temat tiomersalu nie są rekomendowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
12 minut temu, Persefona napisał:

W przypadku szczepionek, w których tiomersal zastosowano w procesie produkcyjnym, w wyniku czego poziom tiomersalu w szczepionce wynosi poniżej 40 nanogramów na dawkę lub jest na niewykrywalnym poziomie, nie oczekuje się występowania reakcji alergicznych i informacje w ChPL i PL na temat tiomersalu nie są rekomendowane.

Oglądałaś film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, pari napisał:

Oglądałaś film?

Nie muszę.znam temat i mam już swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
12 minut temu, Persefona napisał:

Nie muszę.znam temat i mam już swoje zdanie.

No to, nie pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pari napisał:

No to, nie pogadamy.

Mogłybyśmy pogadać,tylko nie mam czasu, bo ja mam dość odmienne zdanie od reszty śmiertelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Persefona napisał:

Mogłybyśmy pogadać,tylko nie mam czasu, bo ja mam dość odmienne zdanie od reszty śmiertelników.

Śmiertelników? Co sugerujesz?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pari napisał:

Śmiertelników? Co sugerujesz?😄

Hmm....wszyscy ludzie to śmiertelnicy nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pati wnioskuję ,że poglądy mamy podobne, tylko tylko ja od 13 lat zgłebiam wiedzę i mam argumenty. A twoim narzędziem jest tylko youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
3 minuty temu, Persefona napisał:

Pati wnioskuję ,że poglądy mamy podobne, tylko tylko ja od 13 lat zgłebiam wiedzę i mam argumenty. A twoim narzędziem jest tylko youtube.

Oj tam! Przypomniałam sobie film sprzed paru lat w związku z sytuacją, w której jestem teraz osobą postronną a jednak mam zburzone poczucie spokoju (znów).

Tylko jeszcze raz skorzystam z tej opcji (yt) i zareklamuję film pt. :Badanie kwalifikacyjne przed przymusowym szczepieniem.  z kanału: szczepienie. info

Warto posłuchać🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pari napisał:

Oj tam! Przypomniałam sobie film sprzed paru lat w związku z sytuacją, w której jestem teraz osobą postronną a jednak mam zburzone poczucie spokoju (znów).

Tylko jeszcze raz skorzystam z tej opcji (yt) i zareklamuję film pt. :Badanie kwalifikacyjne przed przymusowym szczepieniem.  z kanału: szczepienie. info

Warto posłuchać🙂

Oj nie ma co się burzyć ,wygrać można spokojem i argumentami. Badania kwalifikacyjne to temat rzeka...jak masz, wiedzę to zostanie przeprowadzone rzetelnie jak nie to porażka dla dziecka.Mam farta że nie chadzam na takie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
19 godzin temu, Persefona napisał:

Oj nie ma co się burzyć ,wygrać można spokojem i argumentami. Badania kwalifikacyjne to temat rzeka...jak masz, wiedzę to zostanie przeprowadzone rzetelnie jak nie to porażka dla dziecka.Mam farta że nie chadzam na takie badania.

Zgaduję, że już nie podlegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×