Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mieszkam we Francji. Jestem już mamą prawie 2 letniego Adama, teraz spodziewam się córeczki, poród już niebawem, bo w styczniu a ja wciąż nie mogę się razem z moim mężem zdecydować na imię (mąż pochodzi z Francji) Ale ostatnio bardzo spodobało nam się imię Emma. Jak myślicie fajne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emma fajne imię - nie tylko na zagranicę. Myślę że we Francji będzie bardzo dobrze odbierane, chyba Emma we Francji to trochę nasza Julka, Lena czy  Zosia. a gdzie dokładnie we Francji mieszkasz? Jakie miasto? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Oto jest Kasia napisał:

Emma fajne imię - nie tylko na zagranicę. Myślę że we Francji będzie bardzo dobrze odbierane, chyba Emma we Francji to trochę nasza Julka, Lena czy  Zosia. a gdzie dokładnie we Francji mieszkasz? Jakie miasto? 

Mieszkam w Paryżu. Tak Emma jest dość popularna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednoznacznie kojarzy z bohaterką powieści Jane Austen... Ale to była summa summarum pozytywna postać.

Imię fajne, czemu nie...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne, nawet w Polsce jest trochę osłuchane, więc nie będzie wzbudzało nadmiernej "ekscytacji". Dodatkowym plusem jest prosta wymowa, nikt sobie języka nie połamie 😛 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest fajne, pasuje zarówno w Polsce jak i za granicą, jest uniwersalne. Gdyby córce się kiedyś nie spodobało, zawsze może przedstawiać się np. Emilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię bardzo ładne. Międzynarodowe, krótkie i łatwe do zapisania. Ja obecnie spodziewam się chłopca. Będzie miał na imię Robert. Gdyby była dziewczynka, to byłaby Emma. Jeżeli kolejna będzie dziewczynka, to nadamy jej właśnie to imię. Mieszkam w Polsce i u nas to imię jak na razie nie jest zbyt popularne. Na świecie Emma jest jednym z najpopularniejszych imion (obok Sary). Moim zdaniem dokonałaś dobrego wyboru, bo gdziekolwiek Twoja córka by nie pojechała, to jej imie będzie znane i nikt nie będzie miał problemu ani z wymówieniem jej imienia, ani z zapisaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×