Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Nevra

Staramy się o dziecko od roku i nic

Polecane posty

Cześć. Sprawa wygląda tak, iż staramy się z chłopakiem o dziecko od praktycznie roku, bo od lutego 2020r. Jestem osobą po niemałym wypadku, byłam na lekach do grudnia, potem jedynie paracetamol gdzieś do stycznia/lutego. Nie posiadam trwałych obrażeń, nielicząc złamania. Mimo seksu 3, czasem 4, nawet 7 dni w tygodniu nie możemy zajść. Czy to musi koniecznie oznaczać, że któreś z nas nie może mieć dzieci, czy jest opcja, że po prostu "mamy pecha"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2020 o 00:26, Nevra napisał:

Cześć. Sprawa wygląda tak, iż staramy się z chłopakiem o dziecko od praktycznie roku, bo od lutego 2020r. Jestem osobą po niemałym wypadku, byłam na lekach do grudnia, potem jedynie paracetamol gdzieś do stycznia/lutego. Nie posiadam trwałych obrażeń, nielicząc złamania. Mimo seksu 3, czasem 4, nawet 7 dni w tygodniu nie możemy zajść. Czy to musi koniecznie oznaczać, że któreś z nas nie może mieć dzieci, czy jest opcja, że po prostu "mamy pecha"? 

Myślę, ze po takim okresie starań warto wybrać się do specjalisty. Nie od razu do kliniki wspomagania płodności, ale najpierw do kogoś kto ma na ten temat pojęcie. Czasami podstawowe badania wskazują na problem, który łatwo wyeliminować, a czasami sytuacja jest trudniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy staraniach trwających rok, polecam wizytę u ginekologa. Nie trzeba od razu panikować i wybierać się do specjalistycznej kliniki, ale myślę, że wizyta u dobrego ginekologa może wiele wyjaśnić. Warto też zaopatrzyć się w test owulacyjny 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w pierwszej kolejności powinnaś skorzystać z wizyty u ginekologa. Być może sprawa nie jest tak poważna jak się wydaje. Czasem wystarczy podregulować gospodarkę hormonalną a czasem wystarczy odpuścić i nerwy odłożyć na bok. Stres jest naszym wrogiem i ma ogromny wpływ na cały nasz organizm. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×