Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Migotka95

Testy owulacyjne

Polecane posty

Wczoraj był 15 dzień cyklu. Robiłam testy owulacyjne i od razu wyszły dwie piękne kreski, co prawda ta druga delikatnie była jaznisjsza jednak naprawdę niedużo od kontrolnej. Więc od razu zaczęliśmy starania z partnerem. Dziś robiłam, a tam żadnej kreski. Wadliwy test? Czy już po prostu jest po owulacji? 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Migotka95 napisał:

Wadliwy test? Czy już po prostu jest po owulacji? 

a co wyczytałaś w instrukcji, którą powinien dołączyć producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może owulacja była wcześniej? ogólnie testy owulacyjne powinno się robić codzienni minimum 2-3 dni przed spodziewana owulacja (tak jak pewnie jest napisane w instrukcji) - jak ja robiłam zgodnie z wytycznymi to pierwszy dzien zadnej kreski, drugi dzien delikatna a 3(owulacyjny) mocniejsza niż testowa kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze owulacja wypada na 19 20 dzień cyklu, więc zaczęłam je robić wczoraj na początku dni płodnych. Ulotki nie czytałam. Bo jest po niemiecku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Migotka95 napisał:

Zawsze owulacja wypada na 19 20 dzień cyklu, więc zaczęłam je robić wczoraj na początku dni płodnych. Ulotki nie czytałam. Bo jest po niemiecku. 

Nie ma czegoś takiego jak "zawsze", bo to nie mechanizm zegara atomowego i na wahnięcia musisz być przygotowana. A ulotkę radzę przetłumaczyć i przeczytać, na pewno ułatwiłoby Ci to korzystanie z testów

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg tego testu, który ja robiłam to było tak:

w opakowaniu jest 5 pasków do wykorzystania i jest tabelka w której jest zależność od długości cyklów a dnia od którego trzeba zacząć robić testy. jakies dwa dni przed owulacją właśnie. Najlepiej robić o tej samej mniej więcej godzinie. i w momencie kiedy widzisz już delikatna kreskę należy rozpocząć starania 😛 bo jasna kreska oznacza ze w ciągu chyba 24-48h moze dojść do owulacji i jest to najlepszy czas do zaplodnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2020 o 17:45, Migotka95 napisał:

Wczoraj był 15 dzień cyklu. Robiłam testy owulacyjne i od razu wyszły dwie piękne kreski, co prawda ta druga delikatnie była jaznisjsza jednak naprawdę niedużo od kontrolnej. Więc od razu zaczęliśmy starania z partnerem. Dziś robiłam, a tam żadnej kreski. Wadliwy test? Czy już po prostu jest po owulacji? 

Przeczytaj ulotkę. Test nie pokazuje momentu owulacji tylko skok hormonu po którym wystąpi owulacja. Dlatego testow najlepiej zrobić kilka, dzień po dniu, ontej samej godzinie w podobnych warunkach aby uchwycić spadek. Wtedy właśnie uwalenia się kom jajowa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2020 o 13:17, Luni napisał:

wg tego testu, który ja robiłam to było tak:

w opakowaniu jest 5 pasków do wykorzystania i jest tabelka w której jest zależność od długości cyklów a dnia od którego trzeba zacząć robić testy. jakies dwa dni przed owulacją właśnie. Najlepiej robić o tej samej mniej więcej godzinie. i w momencie kiedy widzisz już delikatna kreskę należy rozpocząć starania 😛 bo jasna kreska oznacza ze w ciągu chyba 24-48h moze dojść do owulacji i jest to najlepszy czas do zaplodnienia. 

Delikatna kreska oznacza obecność hormonu lh (nie zbliżającą się owu) są kobiety które zabarwiają paski przez cały cykl. Należy sugerować się ciemnym paskiem i wtedy zacząć starania. Owulacja występuje kiedy lh spada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×