Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Magdalenka123

Pominięcie trzeciej tabletki. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?

Polecane posty

Witam. Tabletki biorę od 6lat. Teraz po 7 dniowej przerwie zapomniałam wziąść trzeciej tabletki z pierwszego tygodnia opakowania i wzięłam ją kolejnego dnia razem z czwartą tabletką po 24 godzinach. Stosunki są regularne. Praktycznie codziennie. Na ulotce jest napisane że w takiej sytuacji należy skonsultować się z ginekologiem. Mój powiedział że na pewno nie będę w ciąży i żebym na przyszłość nie zapominała brać tabletek. Ewentualnie mam zrobić test jak nie dostanę krwawienia po skończonym opakowaniu. 

Co Wy o tym myślicie? Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po takim pominięciu tabletki? 

Ciąża nie byłaby dla mnie tragedią. Może nawet bym się cieszyła bo tak to człowiek przekłada ciągle decyzję o dziecku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze lekarz powiedział, na ten czas ciężko cokolwiek stwierdzić. Jedyne to to, że przy pominięciu pigułki trzeba należy dodatkowo się zabezpieczać, ja korzystam z diafragmy caya zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błona dopochwowa wielokrotnego użytku to dobre rozwiązanie na ochronę barierową podczas stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się ginekologa. A na przyszłość pamiętaj w takich sytuacjach o dodatkowym zabezpieczeniu, zawsze wtedy będziesz spokojniejsza i nie będziesz się musiała denerwować później że mogło dojść do wpadki. Jeśli się kochasz z partnerem prawie codziennie to gratuluję 🙂 ja to robię 3-4 razy w tygodniu i myślałam że to jest często. A ochotę na siebie mamy praktycznie od początku związku, a odkąd przyjmuję tabletki vines to nie muszę się bać wpadki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest sprawdzać owulację na testerze owulacyjnym na ślinę. Jeśli tabletki działają to owulacja jest wstrzymana. Jeśli owulacja występuje przy pigułkach, to coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×